برو به :
نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها سیاهی رفتن چشمانم از چیست؟
سیاهی رفتن چشم ، سیاهی رفتن چشم و سرگیجه
سیاهی رفتن چشم و سرگیجه به خصوص هنگام بلند شدن برای بسیاری از افراد مدام اتفاق می افتد . علت سیاهی رفتن چشم را از زبان متخصصان بشنوید.
بازدید : 70,789 نفر

سیاهی رفتن چشم و سرگیجه نشانه چیست؟

سیاهی رفتن چشم را اکثر افراد تجربه می کنند. زمانی که از جا بلند می شوند و قصد حرکت دارند یکباره احساس سرگیجه و مشکل در دید یابه اصطلاح سیاهی رفتن چشم می کنند. دلایل متعددی می تواند منجربه بروز این مشکل شود.کاهش فشار خون عامل اصلی در سیاهی رفتن چشم هنگام بلند شدن است.

رئیس هیئت مدیره جامعه پزشکان داخلی ایران گفت:وقتی شخصی تغییر وضعیت می دهد یعنی از حالت خوابیده به طور ناگهانی به حالت ایستاده در می آید چشمان فرد سیاهی می رود. علل زیادی زمینه ساز سیاهی رفتن چشم ها است از جمله کاهش فشار خون، ناراحتی های گوش، تعرق زیاد و مصرف ناکافی مایعات و آرتروز گردن.

سیاهی رفتن چشم

دلیل اصلی سیاهی رفتن چشم و سرگیجه کاهش فشار خون است

علت سیاهی رفتن چشم و سرگیجه هنگام بلند شدن

 هنگامی که فشار خون پائین می آید خون به مغز و مخچه نمی رسد فرد دچار سرگیجه و سیاهی رفتن چشم می شود و بعد از چند لحظه مشکل حل می شود. همچنین به هنگام تعرق شدید آب نمک زیادی از بدن دفع می شود و در صورت استفاده نکردن از مایعات فرد دچار سیاهی رفتن چشم می شود.

مشکل فشار خون را جدی بگیرید. از جمله عواملی که منجر به این مشکل می شوند خونریزی کردن، ناراحتی کلیه و قلب، کاهش قند خون و اسهال و استفراغ را می توان نام برد.

 سرما خوردگی و آلرژی در این زمینه تاثیر زیادی ندارند مگر اینکه سرما خوردگی پیشرفت کرده باشد و در پرده های مغز اثر نامطلوبی گذاشته باشد. گاهی اوقات استرس و اضطراب نیز منجر به سرگیجه و سیاهی رفتن چشم می شود.

وی خاطرنشان کرد:در صورتی که سرگیجه ها مداوم و شدید است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید و نیز برای رفع مشکل کم خونی علت آن را با آزمایش خون و نوار قلب به کمک پزشک مشخص کنید.

سیاهی رفتن چشم ، علت سیاهی رفتن چشم و سرگیجه هنگام بلند شدن

4.6447
منبع : سلامانه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 413 34
نظر کاربران
محمد

محمد

سلام لطفا راهای درمانش رو هم بنویسید

پاسخ دادن 17 2
ایوب

ایوب

مصرف مایعات تنظیم فشار خون

پاسخ دادن 10 4
پوریا

پوریا

با سلام . من وقتی که میشینم و بلند میشم هم همین طور میشم (با تفاوت اینکه در هوش یاری کامل هستم) سنم 20 ساله و اخرین باری که این حس به من دست داد، ولی شدید تر بود طوری که از شدت سر گیجه نزدیک بود که بیفتم وری زمین. و این که با هر بار نشستن و بلند شدن این حس به من دست میده . میتونه مشکل از کم خونی باشه یا چربی خنو ؟ یا مشکل از جای دیگه ای هست ؟ (کارم هم تعمیرات یخچال و کولر هست. گاز و دود مشعل زیاد به ریه هام میخوره اگر کمکی میکنه ) با سلام . من وقتی که میشینم و بلند میشم هم همین طور میشم (با تفاوت اینکه در هوش یاری کامل هستم) سنم 20 ساله و اخرین باری که این حس به من دست داد، ولی شدید تر بود طوری که از شدت سر گیجه نزدیک بود که بیفتم وری زمین. و این که با هر بار نشستن و بلند شدن این حس به من دست میده . میتونه مشکل از کم خونی باشه یا چربی خنو ؟ یا مشکل از جای دیگه ای هست ؟ ممنون

پاسخ دادن 48 23
محمدکاظمی

محمدکاظمی

باسلام .چهل سال سن دارم چندسالی هست که درحالت نشسته ودرحین کاربارایانه چشمانم سیاهی می رود وبعازنیم تا یک ساعت خوب می شود طوری که بعضی ازحروف وکلمات رانمیتوانم ببینم به طورمتوسط هرماه یک یادوبار لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 21 6
پریا

پریا

سلام...من 20 سال دارم و هنگام بلند شدن کاملا سرم گیج میره طوری که احساس کنم خیلی زیاد سرم سنگین میشه وباید دستمو به جایی بگیرم میخواستم ببینم موضوع مهمی هست یا نه?

پاسخ دادن 37 24
سیستانیم

سیستانیم

سلام من در زمان خندیدن زیاد یدفعه چشمام سیاهی وسرم سنگین میشه بعد چند لحظه که مکث کنم خوب میشه لطفا منو راهنمایی کنید که علتش چیه ممنون میشم ......

پاسخ دادن 6 7
....

....

سلام...من هفده سال سن دارم،تا به حال چندین بار سرگیجه داشتم و چشمام سیاهی رفته.یکی دو بار هم از شدت سرگیجه افتادم روی زمین و مدت کمی رو بیهوش شدم. میخاستم بدونم این مشکل از کم خونی میتونه باشه یا مشکله دیگه ای هست؟

پاسخ دادن 6 1
ناشناس

ناشناس

من خیلی سرم گیج می رود مخصوصا صبح ها و هنگام بلند شدن الان هم شدید تر شده و مداوم سرم گیج می رود لطفا راهنمایی ام کنید

پاسخ دادن 3 0
محمد مهدی سلیمی

محمد مهدی سلیمی

سلام.من 15 سال سن دارم.من زمانیکه دراز کشیدم و میخوام بایستم چشمام سیاهی میره،ضربان قلبم تند میشه و صداش تو مغزم میپیچه و سرگیجه میگیرم و بعد از چند لحظه حالم خوب میشه.اگه میشه مشکلاتی که دارم برام بیان کنید .من ازتون ممنون میشم

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف