سیاهی رفتن چشم
سیاهی رفتن چشم معمولا به علت کمبود آب بدن و افتادن قندخون اتفاق می افتد اگر این اتفاق زیاد و مداوم برای شما پیش می آید حتما به پزشک مراجعه کنید.

علت سیاهی رفتن چشم و سرگیجه هنگام بلند شدن چیست؟

سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم هنگام ایستادن نوعی فشار خون پایین است که وقتی از حالت نشستن یا دراز کشیدن از زمین بلند می شوید، اتفاق می افتد. این می تواند باعث شود که شما احساس سرگیجه داشته باشید و حتی ممکن است غش کنید.

چنانچه در این بخش از سلامت نمناک می خوانید سرگیجه ممکن است ملایم باشد و برای کم تر از چند دقیقه طول بکشد. با این حال، سرگیجه با دوام طولانی می تواند مشکلات جدی تر را نشان دهد، بنابراین مراجعه به پزشک مهم است.

سرگیجه (حاد) معمولا با چیزی واضح مثل کم آبی یا استراحت طولانی مدت ایجاد می شود و به راحتی تحت درمان قرار می گیرد. سرگیجه مزمن معمولا نشانه یک مشکل سلامتی دیگری است، پس درمان فرق می کند.

سیاهی رفتن چشم

علل و درمان مشکل سیاهی رفتن چشم 

علایم سیاهی رفتن چشم:

شایع ترین عارضه سرگیجه وقتی است که بعد از نشستن یا دراز کشیدن از خواب بلند می شوید. علایمش معمولا کم تر از چند دقیقه طول می کشد.

علائم و نشانه های سرگیجه شامل موارد زیر است:

 • احساس سرگیجه و سیاهی رفتن چشم بعد از ایستادن
 • تاری دید
 • ضعف
 • غش
 • گیجی
 • حالت تهوع

سیاهی رفتن چشم و تهوع

سیاهی رفتن چشم با چه نشانه هایی همراه است؟

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم:

سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم ممکن است نسبتا کم باشد که با کمبود خفیف آب، یا قند خون پایین و یا بیش از حد داغ شدن تحریک می شود. همچنین ممکن است زمانی که بعد از نشستن، می ایستید نیز اتفاق بیفتد.

اگر این نشانه ها تنها گاهی اتفاق می افتند، احتمالا هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.اگرکه علائم مکرری را تجربه کنید مراجعه به پزشک بسیار مهم است، چون آن ها می توانند مشکلات جدی را تشخیص دهند.

زمانی که این مشکل پیش می آید یادداشت کنید که چه مدت دوام آوردند و در آن زمان چه کاری کردید. اگر این موارد در زمان های خطرناک رخ می دهند، مانند رانندگی، این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

علت سیاهی رفتن چشم

سیاهی رفتن چشم چه زمانی نگران کننده می شود؟

درمان خانگی سیاهی رفتن چشم و سرگیجه هنگام ایستادن  

به خود کمک کردن در سرگیجه و سیاهی رفتن چشم پس از ایستادن: در اینجا چند پیشنهاد خود کمکی برای نشانه های سرگیجه وجود دارد. 

 • سر خود را روی بالش بگذارید و آرام سرتان را بلند کنید در حالی که در رختخواب هستید.
 • زمانی که نشسته اید و یا دراز کشیده اید، به آرامی بلند شوید.
 • از جوراب های طبی استفاده کنید تا تجمع خون در پاها را به حداقل برسانید.
 • کم و مدام غذا بخورید تا خطر پایین آمدن فشار خون را کاهش دهید.
 • مقدار زیادی مایعات بنوشید.
 • مصرف الکل را متوقف کنید.
 • مصرف کافئین متعادلی داشته باشید.
 • از ورزش شدید، حمام های داغ، سونا و هر تماس با حرارت شدید اجتناب کنید.
 • از ایستادن بدون حرکت به مدت طولانی خودداری کنید.
 • از بالا رفتن سریع در ارتفاعات بالا اجتناب کنید.
 • فشار خون خود را به طور مرتب چک کنید. 

با دنبال کردن این نکات، شما می توانید علائم مربوط به سرگیجه را بهبود ببخشید. یافته های جدید نشان می دهد که این می تواند منجر به یک بیماری عصبی جدی شود، بنابراین با پزشک خود در مورد علائمتان تردید نکنید.

درمان سیاهی رفتن چشم

کمک به کاهش سیاهی رفتن چشم 

درمان های طبیعی و گیاهی طب سنتی موثر برای سیاهی رفتن چشم و سرگیجه بعد بلند شدن

در ادامه این بخش از سلامت نمناک به بررسی چند راه درمان گیاهی و خانگی این مشکل خواهیم پرداخت که در صورت نداشتن شرایط خاص می توانید از آنها استفاده کنید.

درمان سیاهی رفتن چشم با شیر بادام:

5-6 عدد بادام را شب خیس کنید، آن ها را صبح پوست بکنید و خمیر درست کنید و در یک نوشیدنی بجوشانید. این کار را هر روز برای جلوگیری از افت فشار خون خود انجام دهید.

هیچ چربی یا چربی اشباع شده ای در شیر بادام وجود ندارد. در واقع، غنی از چربی های سالم مثل اسیده ای چرب امگا 3 است.

این شیر را در رژیم فشار خون پایین خود قرار دهید؛ اساسا می توانید آن را به اسنوتی سرلاک، و بقیه اضافه کنید و از مزایای شیر بادام لذت ببرید.

شیر بادام

شیربادام مناسب برای رفع سیاهی رفتن چشم 

سیاهی رفتن چشم را چگونه درمان کنیم؟

کافئین برای کاهش حالت سیاهی رفتن چشم:

نوشیدنی های کافئینی مانند چای یا قهوه ممکن است به افزایش موقت فشار خون کمک کنند. زمانی که فشار خون شما به طور ناگهانی کاهش می یابد، یک فنجان قهوه یا چای می تواند خون شما را به جریان بیاندازد. 

مایعات بیشتری بنوشید تا دچار سیاهی رفتن چشم نشوید:

روزانه حداقل 2-3 لیتر آب بنوشید. علاوه بر این، نوشیدنی های مفید شامل آب نارگیل است که در رژیم فشار خون پایین شما مفید است. این ها الکترولیت های لازم برای حفظ مایعات بدن را به شما خواهند داد.

نوشیدن مایعات

تاثیرات نوشیدن مایعات در رفع سیاهی رفتن چشم 

عوامل موثر در رفع سیاهی رفتن چشم

رفع سیاهی رفتن چشم با ویتامین ها:

ویتامین های ب 12 و ای می توانند در افزایش فشار خون پایین به مقدار زیادی کمک کنند. برای به دست آوردن مقادیر مورد نیاز از این ویتامین ها می توانید بادام، اسفناج، سیب زمینی شیرین، تخم مرغ، شیر، پنیر و ماهی مصرف کنید. همچنین می توانید مکمل هایی را برای گرفتن ویتامین ها بخورید، اما تنها بعد از مشورت با پزشک. 

چای سبز موثر در درمان سیاهی رفتن چشم:

یک قاشق چای خوری چای سبز را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. اجازه دهید 5-10 دقیقه بماند و بنوشید. شما باید هر روز 2-3 بار چای سبز بنوشید.

چای سبز

درمان سیاهی رفتن چشم با چای سبز 

درمان های گیاهی برای رفع سیاهی رفتن چشم

رفع سیاهی رفتن چشم با روغن رز ماری:

6 قطره روغن رزماری و 1 قاشق سوپ خوری از روغن حامل نارگیل یا روغن زیتون) را باهم مخلوط کنید. تمام بدن خود را با آن ماساژ دهید.هم چنین شما می توانید روغن رزماری را به آب وان حمام خود اضافه کرده و در آن بمانید؛ باید هر روز این کار را انجام دهید. 

درمان سیاهی رفتن چشم با آب نمک:

این کار را تنها در صورتی انجام دهید که افت ناگهانی در فشار خون وجود داشته باشد.

نمک درمانی

نمک برای سیاهی رفتن چشم 

درمان طبیعی برای سیاهی رفتن چشم

روش رفع سیاهی رفتن چشم با جینسینگ:

1 قاشق چایخوری چای جینسینگ را به یک فنجان آب اضافه کنید و بجوشانید. بگذارید 5 دقیقه بماند و بعد از اینکه کمی خنک شد، کمی عسل اضافه کنید و 2-3 بار در روز بنوشید. 

شیرین بیان برای سیاهی رفتن چشم:

1 قاشق چای خوری چای شیرین بیان را به یک فنجان آب اضافه کنید و 5 دقیقه بجوشانید. بگذارید کمی خنک شود وکمی عسل را به چای اضافه کنید و بنوشید. شما باید این چای را روزانه 2-3 بار بنوشید.

شیرین بیان

درمان سیاهی رفتن چشم با شیرین بیان 

توصیه های پیش گیری از سیاهی رفتن چشم:

 • رژیم غذایی را دنبال کنید که در نمک زیادی دارد.
 • مقدار زیادی مایعات در شکل آب و آب میوه بنوشید.
 • وقتی هوا گرم است به خود آبرسانی کنید.
 • مصرف الکل خود را متوقف کنید.
 • ورزش کردن به طور منظم جریان خون را بهبود می بخشد.
 • در هنگام نشستن یا ایستادن روی کف پا و یا قوزک پا و جلوگیری از افت ناگهانی در فشار خون، اقدامات احتیاطی در نظر بگیرید.
 • زمانی که خوابیدید، سرتان را از روی تخت بلند کنید.
 • اشیا سنگین را بلند نکنید.
 • برای مدت طولانی خود را در معرض آب داغ قرار ندهید.
 • وعده های غذایی کمتر و مکرر بخورید.
 • رژیم غذایی شما نقش بسیار مهمی در آوردن فشار خون به محدوده نرمال بازی می کند. در اینجا چند توصیه رژیم غذایی آورده شده است که به شما می گویند چه غذاهایی باید مصرف شوند و باید از افزایش فشار خون اجتناب کنید.

 

علت سیاهی رفتن چشم چیست؟ + درمان گیاهی

4.71525
این مطلب مفید بود ؟1424101
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
60 نظر به ثبت رسیده است
محمد1395-03-30
سلام لطفا راهای درمانش رو هم بنویسید
5711
ایوب1395-04-01
مصرف مایعات تنظیم فشار خون
5212
علی1396-03-15
من کلا هیچ تصویری و صدایی رو برا 4 پنج ثانیه نمی شنوم بعد تصویر و صدا وصل میشه خیلی بده
8917
محمدعلی1396-06-10
خوب صفحه نمایش ال سی دی نصب کن تصاویر و صدای اچ دی داره قطع هم نمی شه یا انتنتون هم ممکنه مشکل داشته باشه فیش ها رو چک کن
48142
امین1396-06-21
لامپ تصویرت خرابه و کارت صدات هم مشگل داره
2573
مینا1397-04-16
این علامت نوعی صرع هست.به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید وه مطمئن بشید.معمولا بی خطره
131
aylar1397-07-04
دقیقا منم همین احساسو دارم
71
پوریا 1395-04-22
با سلام . من وقتی که میشینم و بلند میشم هم همین طور میشم (با تفاوت اینکه در هوش یاری کامل هستم) سنم 20 ساله و اخرین باری که این حس به من دست داد، ولی شدید تر بود طوری که از شدت سر گیجه نزدیک بود که بیفتم وری زمین. و این که با هر بار نشستن و بلند شدن این حس به من دست میده . میتونه مشکل از کم خونی باشه یا چربی خنو ؟ یا مشکل از جای دیگه ای هست ؟ (کارم هم تعمیرات یخچال و کولر هست. گاز و دود مشعل زیاد به ریه هام میخوره اگر کمکی میکنه ) با سلام . من وقتی که میشینم و بلند میشم هم همین طور میشم (با تفاوت اینکه در هوش یاری کامل هستم) سنم 20 ساله و اخرین باری که این حس به من دست داد، ولی شدید تر بود طوری که از شدت سر گیجه نزدیک بود که بیفتم وری زمین. و این که با هر بار نشستن و بلند شدن این حس به من دست میده . میتونه مشکل از کم خونی باشه یا چربی خنو ؟ یا مشکل از جای دیگه ای هست ؟ ممنون
24097
محمدکاظمی1395-04-28
باسلام .چهل سال سن دارم چندسالی هست که درحالت نشسته ودرحین کاربارایانه چشمانم سیاهی می رود وبعازنیم تا یک ساعت خوب می شود طوری که بعضی ازحروف وکلمات رانمیتوانم ببینم به طورمتوسط هرماه یک یادوبار لطفا راهنمایی کنید
8126
پریا1395-05-14
سلام...من 20 سال دارم و هنگام بلند شدن کاملا سرم گیج میره طوری که احساس کنم خیلی زیاد سرم سنگین میشه وباید دستمو به جایی بگیرم میخواستم ببینم موضوع مهمی هست یا نه?
16351
سیستانیم1395-08-27
سلام من در زمان خندیدن زیاد یدفعه چشمام سیاهی وسرم سنگین میشه بعد چند لحظه که مکث کنم خوب میشه لطفا منو راهنمایی کنید که علتش چیه ممنون میشم ......
3629
Mr.fair1397-03-30
سلام خدمت شما علتش اینه که موقع خندیدن راه هوایی شما بسته میشود این مشکل را افراد کمی دارند.
101
....1395-09-27
سلام...من هفده سال سن دارم،تا به حال چندین بار سرگیجه داشتم و چشمام سیاهی رفته.یکی دو بار هم از شدت سرگیجه افتادم روی زمین و مدت کمی رو بیهوش شدم. میخاستم بدونم این مشکل از کم خونی میتونه باشه یا مشکله دیگه ای هست؟
6230
ساناز1396-09-09
بهترین کار اینه که ب پزشک مراجعه کنی چون شایدمشکلت کم خونی باشه بعدازمایش معلوم میشه
83
پرهام1398-01-06
سلام اکثرا بخاطر کم خونی هستش واینکه اب بدنت کمه مایعات مخصوصا اب زیادبخور ماست و زنجبیل و سیب وابلیمو هم موثره برا درمان سرگیجه ات
51
ناشناس1395-11-01
من خیلی سرم گیج می رود مخصوصا صبح ها و هنگام بلند شدن الان هم شدید تر شده و مداوم سرم گیج می رود لطفا راهنمایی ام کنید
4920
پرهام 1398-01-06
باسلام دوست عزیز اکثر سرگیجه ها بخاطر کم ابی بدن هستش که با تمرینات سبک نه سنگین و خوردن مایعات و دمنوش ها امثال چای ترش چای زنجبیل ابلیمو ویا لبنیات امثال ماست ایناباعث بهبود سرگیجه اتون میشه ولی اگه طولانی مدت باشه باید به پزشک مراجعه کنی
02
محمد مهدی سلیمی1395-12-02
سلام.من 15 سال سن دارم.من زمانیکه دراز کشیدم و میخوام بایستم چشمام سیاهی میره،ضربان قلبم تند میشه و صداش تو مغزم میپیچه و سرگیجه میگیرم و بعد از چند لحظه حالم خوب میشه.اگه میشه مشکلاتی که دارم برام بیان کنید .من ازتون ممنون میشم
3914
Mrfair1397-03-30
سلام بلند شدن ناگهانی باعث میشود جاذبه خون را به طرف پایین میکشد و به مغز خون نمیرسد و مغز برای چند لحظه کنترل بدن را از دست میدهد.
30
amini1395-12-07
من وقتی می خوام بلند بشم چند دقیقه ای چشمام سیاهی میره و بالای ابروم درد میگیره خیلی کم میبینم بعد دوباره به حالت اول بر میگرده راهنمایی کنین ممنون میشم
2112
محمد1395-12-09
من یه زمانی این حالت رو داشتم اما الان اوضاع فرق کرده داخل سرم احساس فشار میکنم احساس سبکی در سرم دست میده 180 درجه با اون موقع ها فرق کردم وضعیت تحصیلی هم که هیچی قبل از این علائم در تحصیلم موفق بودم اما الان انگار عقلم و حافظم کم شده کمک کنید
178
دومان فرهادیان1395-12-11
من وقتی نشسته ام و وقتی بلند میشم چشام یجوری گرفته میشه همه جارو نیمه میبینم و می ایستم و 5 ثانیه بعد جلوی چشمام باز میشن لطفا کمکم کنید علتش چیه
319
سعید1396-03-23
با سلام.چند روزه موقعی که از حالت نشسته بلند میشم تا ۵ ثانیه چشام سیاهی میره بعدش بحالت عادی در میاد.ناگفته نمونه سنم ۵۰ سال و تا هفته قبل بیماری زونا داشتم.لطفا راهنمایی بفرمایید
138
محمد 1395-12-16
سلام من هم سیاهی میره چشم من و دیگه هیچ چیزی حس نمیکنم و نمیشونم و نمیبینم و کا تعادل بدنم کم میشود و بعضی مواقع موقع راه رفتن مغز من تیک تیک صدا میده با راه رفتن من آیا مریضی من چیه درمانش چیه
1114
حسن زاده1395-12-22
ا سلام من.ببخششيد من بعضي مواقع يهو چشمم به مدت يك ربع همه جا رو تيره و سياهي ميبينه و بعد خوب مشه خواهشمندم علت را به من بگيد
1310
Zahra1395-12-25
سلام خسته نباشین من ۱۶ سالمه ۸ ماهه سردرد دارم ک هنوز تشخیص نداده شده ک علتش چیه قبلنا سرگیجه و سیاهی رفتن چشام و تجربه کرده بودم ولی الانا خیلی شدیدتر شده گاهی حالت تهوع هم میاد میشه راهنماییم کنین
2311
اِل ديابلو1396-03-16
اخه دلم برات سوخت هييي زندگي
923
یه انسان1397-07-27
شاید وقتی پرویود میشی خون زیاد ازت میره
24
تمنا1396-01-22
باسلام و خسته نباشید من همیشه تا جایی که یادم میاد بیحال بودم و بدنم ول بود ولی الان چند ماهی میشه که دچار سرگیجه های مکرر جوری که انگار توی چرخ و فلک هستم و سیاهی رفتن چشم به طور مداوم یعنی اینکه هرچی بلند بشم اتفاق می افته سرم سنگینه تاری دید دارم و بدنم وله همش خابم میاد اشتهاندارم دستام میلرزه و دائما یه حالتی بهم دست میده عین وقتی که فشار ادم افت میکنه به طوری که اکثرا فشارم نرماله من کم خونی مادرزادی دارم ولی ن زیاد اهن هم بهم نمیسازه خیلی هم وسواس غذایی دارم الانم25سالمه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
2312
الهام1397-06-02
مشکلتون به خاطر کم خونیه اگه اهن بهتون نمیسازه غذاهایی مثل جیگر زیاد مصرف کنین
00
حدیث1396-02-19
سلام من دو بار جلو چشام سیاهی اومدو بهد سرم گیج رفت سری رفتم دستشویی حالت تهوع بهم دست داد دلیلش چی میتونه باشه ممنون میشم راهنماییم بکنید
117
رضا1396-02-28
خانوم شما باردار هستین
2110
الهه1396-03-12
سلام من روزی چندین مرتبه این اتفاق برام میفته 26سالمه و چه غذا خورده باشم یا نه باز هم هنگام بلند شدن سرگیجه و سیاهی چشم باعث میشه بشینم نمیدونم چکار کنم البته خیلی آدم وسواسی و حرص و جوش استرس و اضطراب بیشتر مواقع دارم
1010
داود1397-03-11
به پزشک مراجعه کنید
21
ناشناس1396-03-14
سلام دوستان من میشینم یه دفعه بلند میشم سرم گیج میره چشمام سیاهی میره یه مدت خرما خوردم خوب شد ولی هر وقت خرما یه مدت نخورم بازم مثل قبل میشه به شما هم پیشهاد میکنم خرما استفاده کنید..
61
raha1396-03-14
سلام من 25 سالمه نزدیک 5 یا 6 ساله که هروقت بلند میشم و میشینم یا بعضی وقتا حرکات کش و قوسی ب خودم در حالت نشسته میدم هم چشمام سیاهی میره بعضی وقتا باید دستمو ب ی جایی بگیرم اون لحظه که چشمام سیاهی میره . قرص فرفولیک هم دوسه ماهی هست که میخورم ولی بهتر نشدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که لازم است که به دکتر مغز اعصاب مراجعه کنم یا خیر؟
37
فرشته1396-03-21
من خیلی سر گیجه و سیاهیه چشم دارم خیلی طولانی که حتی باعث خون دماغ میشه البته بعضی وقت ها من باید به پزشک مراجع کنم یا نه؟
20
مهرگان1396-03-22
من 25 سالمه و کم خونی از نوع تالاسمی و بتا دارم و مدتیه که خیلی زیاد به این مشکل دچار میشم طوری که به محض انکه سر پا شدم بی اختیار میفتم -_- ....
35
شهرزاد1396-03-26
سلام من همیشه وقتی بلند میشم جلوی چشمام سیاه میشه با سرگیجه شدید بعدم که این مشکلم بعد چند دقیقه حل میشه تنگی نفس پیدا میکنم گاهیم ضربان قلبم زیاد میشه ۱۷ سال هم بیشتر ندارم میخواستم ببینم کسی میدونه دلیلش چی ممکنه باشه؟
127
الميرا1396-03-31
سلام من چند ماه هست كه بعد تماشاى تلويزيون يا بلند شدن از خواب هنگام راه رفتن چشم هام سياهى ميره دليلك چي ميتونه باشه؟
63
محمد1397-04-30
دچار کمخونی خستید
00
alireza1396-05-01
سلام.من بعضی موقع ها که بلند میشم و میخوام کاریو انجام بدم چشمام سیاهی میره و بعد از چند دقیقه حالم خوب میشه . مثلا امروز چشمم سیاهی رفت و بدنم شل شد و افتادم روی زمین و بدنم میلرزید ب صورت تشنج اما یه لرزش بود .. ممنون میشم راهنماییم کنید و بدونم مشکل چیه
65
مهتاب1396-05-11
منم وقتی نشستم یا دراز کشیدم و بعد میخوام وایستم یلحظه سر گیجه میگیرم و چشام تار میشه.یا حتی بعضی اوقات در حالت ایستاده سرگیجه شدید میگیرم جوری که باید همون لحظه رو زمین دراز بکشم.
67
محدثه1396-06-11
سلام من ۱۴ سالمه وقتی که بلند میشم چشم هام سیاهی میرن جوری که ممکن بیفتم زمین وقتی هم که سیاهی میره یه موج خیلی داغ از کل مغزم رد میشه دلیلش چیه من مصرف مایعاتم خوبه فشار خونم هم همیشه ۱۰ روی ۵ هستش کلا فشار خونم نرماله
22
امیر حسین1396-06-15
من 16 سالمه من هم اینجور چشمان سیاهی میره به علاوه اینکه نمیتونم جایی رو ببینم و چیزی بشنوم حتی نمیتونم روی پاهام بایستم حتما باید دستم رو از یه جایی بگیرم تا نیفتم زمین
45
مهدی1396-07-03
سلام من هم ۱۳سالمه وبعضی وقتا که نشستم وبعد پامیشم چشام سیاهی میرهودوسه سانبه بعد دولاره خوب میشه میشه راهنماییم کنین
72
Ali1396-09-07
من یه بار اونقدر شدید بود که افتادم زمین مامانم نشسته بود بالا سرم گریش در اومده بود ولی الان به ندرت پیش میاد
62
مریم1397-01-18
واسه من خیلی شدیده اون قدر ک چن لحظه بی هوش رو زمین میوفتم
12
محمد1397-04-30
سلام شما دچار کم خونی هستید با مراجعه به پزشک راهنمایی کامل رو بدهند
01
مریم1397-01-18
دیگه دارم نگران میشم راهنمایی کندد لطفا. من زیاد هم خون دماغ میشم و مینور هستم میتونه دلیلش این باشه ؟ چشمام هم رو ۸ درجه آستیکمات ضعیفه و ۱۴ سال سن دارم
13
حسین جولایی1397-02-07
سلام یک نفر به من یاد داد که رگ های گردن رو برای چند سانیه نگه دارم همین اتفاق میوفته تا چند ثانیه بعدش چیزی یادم نیست خیلی حس باهالیه ایا ضرر داره؟
43
ملنا1397-03-08
اینجوری یهو سکته مغزی میکنی دوست عزیز خونو نباید راهشو بگیری همین کارا رو میکنیم بعد میگیم اینطوری شدم
42
پری1397-02-28
سلام من یک خانم ۲۷ساله هستم هرموقه پا میشم سرگیجه شدید دارم چشمان سیاهی میره،کل صورتم یخ میکنه میخوام علتشاجویابشم ممنون
72
حسین1397-04-08
سلام دوستان اینجا جای شوخی ومسخره بازی نیست اگه میتونی راهنمایی کن
20
mehbano1397-04-13
سلام من18سال سن دارم اکثر مواقع وقتی بلند میشم سردرد شدید میگیرم و چشمام سیاهی میره و سرم گیج میره بعضی وقتا هم شدید حس ضعف دارم و چون دانشجو هستم زیاد کار میکنم شب تا صبح که بیدارم حس تهوع و سرگیجه ام بیشتر میشه.
64
پریسا1397-05-20
سلام من۲۱سالمه و حدودا۱۰سالی میشه که این مشکلو دارم اوایل خیلی کم پیش میومد و یبارم به پزشک مراجعه کردم قرص جوشان تجویز کرد استفاده کردم ولی فرقی نکرد درحال حاضر روزانه چندین بار این مشکل برام پیش میاد که سرم گیج میره چشام سیاهی میره بدنم سست میشه تا۵/۶ثانیه یبارم بدنم به لرزه افتاد و اگه از دیوارنمیگرفتم میفتادم زمین خلاصه خیلی زجراوره میگن از کم خونیه
20
امیر1397-06-10
سلام من یه روز رو کاناپه با گوشی بازی میکردم رفتم شارژرمو بردارم یهو چشام سیاه شد فقط صدای کوبیدن پا به زمین میومد .پاشدم دیدم سرم خورده به گوشه گلخونه و خون میاد و پنکه هم از جا شکسته بود تو عمرم انقد حالم بد نشده بود
00
ناشناس1397-08-04
ممکنه که سیاهی رفتن چشم به خاطر تومور مغزی باشه؟؟؟
12
ح1397-08-27
اره یه نفر اینجوری بود مرد
14
نگار1397-08-11
من ۱۴ سال دارم و وقتی که بلند میشم چشمام سیاهی. میره و‌سرم گیج میره
61
وبگردی