بیمه اختیاری

شرایط جدید بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی

تاریخ انتشار : 12 شهریور 1397کد مطلب : 36358زمان مطالعه : 1 دقیقه
افرادی که به دلیل فقدان اشتغال از پوشش بیمه خارج شده ایند با توجه به شرایط جدید از بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند.

شرایط جدید بیمه اختیاری تامین اجتماعی اعلام شد

باشگاه خبرنگاران: شرایط جدید بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی برای اشخاصی که به دلیل فقدان اشتغال از پوشش این بیمه خارج شده اند، اعلام شد. 

در قانون تامین اجتماعی برای پوشش بیمه ای افرادی که مدتی به واسطه اشتغال تحت پوشش بیمه اجتماعی بوده، اما به دلیل عدم اشتغال، از پوشش این بیمه خارج شده اند، تدابیری اندیشیده شده است، به نحوی که این گونه اشخاص با دارا بودن حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه، بتوانند بیمه خود را به طور اختیاری ادامه دهند. 

متقاضیان بیمه اختیاری می توانند تا سن 50 سالگی با دارا بودن حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه که به لحاظ بازنشستگی معتبر باشد، بیمه خود را به طور اختیاری ادامه دهند. 

همچنین چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا، بیش از 50 سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی، معادل مدت مازاد سنی خواهد بود. 

تمامی متقاضیانی که حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند نیز بدون رعایت شرط سنی تقاضای آنان پذیرفته خواهد شد. 

بیمه شدگان اختیاری باید پس از شروع بیمه، حق بیمه هر ماه را حداکثر تا آخرین روز 2 ماه بعد پرداخت کنند. در غیر این صورت قرارداد منعقده از تاریخ عدم پرداخت حق بیمه لغو و ادامه بیمه آنان موکول به تسلیم تقاضای جدید و موافقت سازمان خواهد بود.

انتهای پیام/م

شرایط بیمه اختیاری تامین اجتماعی چگونه است؟

3.432
این مطلب مفید بود ؟2210
وبگردی