نمناک اخبارجامعه شرایط جدید بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی
بیمه اختیاری ، پرداخت حق بیمه اختیاری
افرادی که به دلیل فقدان اشتغال از پوشش بیمه خارج شده ایند با توجه به شرایط جدید از بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند.
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1397

شرایط جدید بیمه اختیاری تامین اجتماعی اعلام شد

باشگاه خبرنگاران: شرایط جدید بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی برای اشخاصی که به دلیل فقدان اشتغال از پوشش این بیمه خارج شده اند، اعلام شد. 

در قانون تامین اجتماعی برای پوشش بیمه ای افرادی که مدتی به واسطه اشتغال تحت پوشش بیمه اجتماعی بوده، اما به دلیل عدم اشتغال، از پوشش این بیمه خارج شده اند، تدابیری اندیشیده شده است، به نحوی که این گونه اشخاص با دارا بودن حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه، بتوانند بیمه خود را به طور اختیاری ادامه دهند. 

متقاضیان بیمه اختیاری می توانند تا سن 50 سالگی با دارا بودن حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه که به لحاظ بازنشستگی معتبر باشد، بیمه خود را به طور اختیاری ادامه دهند. 

همچنین چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا، بیش از 50 سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی، معادل مدت مازاد سنی خواهد بود. 

تمامی متقاضیانی که حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند نیز بدون رعایت شرط سنی تقاضای آنان پذیرفته خواهد شد. 

بیمه شدگان اختیاری باید پس از شروع بیمه، حق بیمه هر ماه را حداکثر تا آخرین روز 2 ماه بعد پرداخت کنند. در غیر این صورت قرارداد منعقده از تاریخ عدم پرداخت حق بیمه لغو و ادامه بیمه آنان موکول به تسلیم تقاضای جدید و موافقت سازمان خواهد بود.

انتهای پیام/م

شرایط بیمه اختیاری تامین اجتماعی چگونه است؟

شرایط جدید بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 30
این مطلب مفید بود ؟ 20 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف