نمناک سبک زندگیموفقیت راههای صرفه جویی در هزینه های زندگی
صرفه جویی ، صرفه جویی در زندگی
صرفه جویی در زندگی آغاز یک راه روشن برای آینده است اما این مهم راه و روشی خاص دارد که باید آنها را دانست و به آنها عمل کرد. در ادامه با راههای صرفه جویی در زندگی آشنا می شوید.

با این روش ها در هزینه های زندگی صرفه جویی کنید

صرفه جویی در زندگی را برای داشتن یک زندگی راحت و به دور از مشکل با چند رهنمود ساده در این بخش از هم اکنون آغاز کنید تامسیر مصرف پول نقد خود را مشخص و کنترل نمایید. 

همیشه مقدار زیادی از پول های ما صرف خریدها و هزینه های مازاد می شود مثل هزینه های اضافی برای خدماتی که از آن استفاده نمی کنیم ، هزینه های خرید موادغذایی که دور ریخته می شوند، خرید کیسه های خرید بزرگ برای خرید های بی برنامه یا خرید های مختصر. به این موارد و موارد متعدد مشابه آن خرید مازاد نگویید، اسم واقعی این کار ، هدر دادن پول است. از همین حالا تصمیم بگیرید جلوی هدر رفتن تدریجی پول خود را بگیرید. ما به شما خواهیم گفت چگونه!

خریدهای بدون برنامه را کنار بگذارید
فروشگاههای بزرگی که انواع محصولات را برای فروش عرضه می کنند برای صرفه جویی در وقت بسیار مناسب هستند. رامسی ، که در این مقوله صاحب نظر است ، می گوید :با وجودیکه این فروشگاههای بزرگ امتیازات فراوانی دارند ولی مشکل اینجاست که وقتی در پی خرید مورد مشخص و از پیش تعیین شدۀ خود هستید ناخودآگاه چشمتان به انواع و اقسام محصولات مثل تنقلات مختلف و خرت و پرت های غیر ضروری می خورد و تا بجنبید می بینید چند تا از آنها را در چرخ خرید گذاشته اید و به طرف صندوق می روید. رامسی توصیه می کند قبل از خروج از خانه به قصد خرید، لیستی از مایحتاج ضروری خود را تهیه کنید. او می گوید :" من خودم از این روش استفاده می کنم و هرگز چیزی بیش از لیست مورد نظرم را نمی خرم."
 
از فروش فوق العادۀ فروشگاهها استفاده کنید
کلارک هوارد، مدافع حقوق خریداران و نویسندۀ کتاب " نکات پیشنهادی کلارک" که در مورد راهنمایی برای پولدار شدن از طریق پس انداز است می گوید:" خرید عمده به هنگام فروش فوق العادۀ فروشگاهها که معمولا" در انتهای هر فصل تکرار می شود، به نفع شماست. اگر به این ترتیب بتوانید %20 از مخارج خود را پس انداز کنید در انتهای هرسال پس انداز قابل توجهی خواهید داشت.
 
صرفه جویی
 

صرفه جویی و پس انداز 

 
بیرون غذا خوردن را هوشیارانه طراحی کنید
هوارد می گوید:بیشترین سود رستوران داران در فروش انواع دسرهاست. درست کردن همان دسر ها در منزل ¼ قیمت آن در رستوران هزینه می برد. اگر شما هم از آن خانواده هایی هستید که معمولا" دو بار در هفته غذا و دسر در رستوران می خورند، سعی کنید دسر را حذف کرده و آن را در منزل خودتان صرف کنید. اگر اصرار دارید دسر را بلافاصله بعد از غدا در همانجا بخورید، دو وعده غذای بیرون را به یک وعده کاهش دهید. همچنین بهتر است به جای پرخوری و سعی در تمام کردن غذایتان در رستوران، اضافۀ غذایتان را به منزل بیاورید و در وعدۀ بعدی از آن استفاده کنید. به این ترتیب ضمن صرفه جویی و تامین غذای یک وعدۀ دیگرتان ، از پرخوری نیز جلوگیری می شود.
 
بقیۀ پولتان را بگیرید
دفعۀ بعد که فروشنده بقیۀ پولتان را داد، حتما" آن را بگیرید. خیلی از ما بقیۀ پولمان را بخصوص اگر ناچیز باشد، طلب نمی کنیم. طبق تحقیقی که توسط موسسۀ تبلیغات بازاریابی انجام شده، فقط %21 از افراد بقیۀ پول خود را از فروشنده می خواهند و می گیرند.
 
جمع مبلغ خریدتان را قبلا و پیشاپیش تخمین بزنید
پائول براون چهار حلقه لاستیک برای ماشین خود خرید. هنگام تحویل ماشین دریافت که گاراژ 44 دلار برای ضمانت و 15 دلار نیز برای پوشش والف کرومی لاستیک ها اضافه تر از او خواسته است. براون که یکی از اعضاء گروه تحقیقات اموال عمومی آمریکا است می گوید:" این مبلغ بیش از مبلغی بود که تخمین زده بودم". او مسئول گاراژ را مجبور کرد که این هزینه های اضافه را حذف کند.

از موقعیت های مختلف برای خرید به درستی استفاده کنید
فروشندگان تلفن، کابل و سایر خدمات کامپیوتری اغلب برای جلب مشتریان جدید به آنها پیشنهادات ویژه می دهند در حالی که این امتیاز را برای مشتریان قدیمی خود که سالهاست از آنها خرید میکنند قائل نمی شوند. ادگار دورسکی، موسس ConsumerWord.org که یکی از سایتهای راهنمای عمومی آن لاین است می گوید:" شما می توانید این قانون را عوض کنید. وقتی شرکتی که همیشه دورسکی از آن خرید می کرد اعلام کرد که برای مشتریان جدید خود قیمت را پایین تر آورده یا تسهیلات دیگری قائل خواهد شد، او با شرکت تماس گرفت و به عنوان مشتری جدید کالای خود را سفارش داد. با این کار توانست بیش از 30 دلار در ماه پس انداز کند. اگر چنانچه آن شرکت با او همکاری نمی کرد، سراغ شرکتی دیگر می رفت و مشتری جدید آنجا می شد و از تسهیلات آن بهره می برد.
 
یادداشت هزینه های جاری و روزمرۀ خود را جدی بگیرید
از ماه بعد همۀ هزینه ها را یادداشت کنید، از مبالغ سنگین تا کوچکترین هزینه های روزانه. بهتر است دفترچه ای را به این کار اختصاص دهید تا بتوانید روند هزینه ها را مقایسه و بررسی کنید. یادداشت هزینه ها و مخارج، گام اول در مسیر پس انداز و کنترل مخارج است.
 
برای مخارج خود حد و مرز قائل شوید
رامسی می گوید:"بودجه ای را برای یک ماه خود تعیین کنید. سپس این مبلغ را در یک پاکت بگذارید. وقتی پاکت خالی شد، باید خرج کردن را متوقف کنید." برنامه ریزی شما باید به گونه ای باشد که مبلغ مورد نظر در انتهای زمان تعیین شده تمام شود. توجه داشته باشید که اگر در انتهای زمان مذکور پولی برایتان باقی مانده بود، می توانید آن را پس انداز کنید.

راههای صرفه جویی در هزینه های زندگی

راههای صرفه جویی در هزینه های زندگی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 126
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 112 14
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف