موسیقی
محققان بلژیکی دریافتند که شنیدن انواع موسیقی باعث درک متفاوت طعم هر غذا در مغز می شود.

موسیقی طعم غذا را تغییر می دهد

محققان دانشگاه بروکسل دریافتند که شنیدن موسیقی آرام و موسیقی با ریتم تند در احساس چشایی انسان و درک طعم غذا و نوشیدنی کاملا موثر است.

دکتر فیلیپو کاروالو، متخصص بیولوژی از دانشگاه بروکسل، عنوان کرد:«برای نتیجه گیری قطعی نظریه تاثیر موسیقی بر حس چشایی انسان، از گروهی از داوطلبان برای انجام آزمایش دعوت به عمل آمد».

وی در ادامه افزود:«در مرحله اول آزمایش برای گروه اول داوطلبان در زمان خوردن نوشیدنی و غذا موسیقی آرام و دلنشین پخش و سپس برای گروه دوم، موسیقی پرضرب و خشن پخش شد».

محققان پس از بررسی نتایج آزمایش دریافتند که تاثیر نوع موسیقی در درک انسان از مزه غذا تاثیر زیادی دارد.


تاثیر موسیقی بر طعم غذا

با توجه به نتایج حاصل از این مطالعه ثابت شد که شنیدن موسیقی های مختلف نه تنها بر اعصاب و روان انسان تاثیر گذار است بلکه نوع موسیقی نیز در درک متفاوت انسان از غذا تاثیر دارد.
بنابراین بهتر است صرف غذا همیشه در محیطی آرام و با موسیقی ملایم و با ریتم طبیعت همراه باشد چراکه مصرف غذا در شرایط پرتنش نه تنها درک مغز از طعم غذا را تغییر می دهد بلکه بر عملکرد فیزیولوژیک بدن انسان نیز تاثیر منفی دارد.

طعم های متفاوت غذا با موسیقی های مختلف

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ر
برچسب : موسیقی
وبگردی