مسعود کیمیایی

شب موریکونه به مسعود کیمیایی تقدیم می شود

تاریخ انتشار : 25 خرداد 1400کد مطلب : 81845زمان مطالعه : 2 دقیقه
اجرای شب موریکونه، برترین آهنگساز فقید موسیقی فیلم به مسعود کیمیایی کارگردان مطرح و سرشناس سینمای ایران تقدیم می شود.

اجرای شب موریکونه و مسعود کیمیایی

علی اوجی بازیگر، نویسنده و تهیه کننده موسیقی که در فیلم خائن کشی ساخته مسعود کیمیایی به عنوان تهیه کننده فیلم حضور دارد، اجرای برنامه شب موریکونه را به این کارگردان سرشناس سینما تقدیم کرد.

علی اوجی با انتشار پوستر زیر در اینستاگرامش عنوان کرد:

ارکستر سمفونیک آوام به رهبری سینا خیر آبادی و تهیه کنندگی علی اوجی و حمایت نوای کلاویه، شب موریکونه را به مسعود کیمیایی تقدیم میکند.

ارکستر سمفونیک آوام در شب تولد انیوموریکونه 9 آبان ( 10 نوامبر ) روی صحنه می رود. به پاس حضور تاثیرگذار و ارزشمند گارگردان نامدار سینمای ایران مسعود کیمیایی که ‘’خود’’موسیقی و سینماست و موسیقی فیلم هایش همیشه ماندگار و یادآور فصلی تکرار نشدنی در سینماست، ارکستر آوام تصمیم گرفت شب موریکونه را به ایشان تقدیم کند.

قطعات این اجرا که بیشتر از موسیقی فیلم های ماندگار موریکونه تشکیل شده به همراه نمایش بخش هایی از فیلم های مذکور همزمان با اجرا به نمایش در خواهد آمد.

انیو موریکونه برای 417 اثر سینمایی و تلویزیونی موسیقی نوشت.علاوه بر این، افزون بر 100 اثر مستقل در زمینه های دیگری چون موسیقی برای ارکسترهای بزرگ یا مجلسی، کنسرتوهایی برای پیانو و دیگر سازها، آثار کرال، و قطعاتی برای باله از دیگر حضور همیشه ماندگار اوست.

بزودی لیست قطعات شب موریکونه به همراه خبر های تکمیلی به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید. ارکستر آوام امید دارد با همراهی هنرمندان و هنر دوستان شب بی تکراری در حافظه سینما و موسیقی خلق کند.

پوستر شب موریکونه

انیو موریکونه آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و نوازنده ترومپت ایتالیایی بود که در سال 2020 درگذشت. این هنرمند یکی از تاثیرگذارترین آهنگسازان در موسیقی سینمای مدرن به شمار می رود.

شب موریکونه به مسعود کیمیایی تقدیم می شود

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی