نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علائم سرطان که از آنها بی اطلاع هستید
علائم سرطان ، علائم سرطان در زنان
علائم سرطان را بشناسید تا اگر نفخ شکمی مزمن و یا خونریزی های نامنظم زنان و دردهای کمر و سرفه های مداوم مردان به سراغتان آمد، آنها را نادیده نگیرید و به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

نشانه ها و علائم کلی سرطان در زنان و مردان

پژوهشگران انجمن سرطان آمریکا علائمی مانند سرفه مزمن، درد کمر و لگن، تغییر ناگهانی رنگ پوست، خونریزی بی دلیل و کاهش ناگهانی وزن را جزء مهمترین فاکتورهای تشخیص سرطان برشمردند و اعلام کردند که این علایم در صورت مشاهده نباید نادیده گرفته شوند.

 برخی سرطان ها علایم اولیه ای ندارند و زمانی بروز می کنند که بیماری پیشرفت کرده است و درمان با مشکل مواجه می شود. ولی علایم مهمی وجود دارند که می توانند نشانه ای از بیماری باشند.

 به گزارش ساینس، محققان معتقدند که این علایم نباید نادیده گرفته شوند و در صورت بروز باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه شود. این علایم عبارتند از :

 نفخ در زنان از علائم سرطان است

نفخ مزمن و بدون دلیل می تواند یکی از علایم سرطان تخمدان باشد. اگر نفخ با علایمی مانند درد لگن ، درد کمر و پشت یا احساس سیری زودهنگام همراه باشد، باید جدی گرفته شود و در اولین فرصت باید به پزشک مراجعه شود.

درد شکم یا لگن خاصره در زنان از علائم سرطان است

درد شکم و لگن اگر با علایمی مانند نفخ، مشکل در غذاخوردن و مشکلات ادراری همراه باشد، می تواند نشانه سرطان تخمدان باشد و باید جدی گرفته شود.

درد مزمن پشت و کمر در مردان از علائم سرطان است

کمر درد می تواند علایم مختلفی داشته باشد ولی یکی از مهمترین علایم سرطان روده بزرگ و پروستات، درد مزمن پشت، کمر و لگن است.

درد و تورم در ناحیه کشاله ران و لگن از علائم سرطان است

درد مزمن در ناحیه کشاله ران و لگن می تواند یکی از نشانه های سرطان پروستات باشد.

خونریزی نامنظم در زنان از علائم سرطان است

خونریزی نامنظم خارج از چرخه قاعدگی یا پس از یائسگی، می تواند یکی از نشانه های عفونت یا سرطان دهانه رحم قلمداد شود.

 سرفه های مداوم

سرفه های مداوم در زنان و مردان از علائم سرطان است

سرفه مداوم در زنان و مردان از علائم سرطان است

سرفه معمولا یکی از ابتدایی ترین علایم سرماخوردگی است؛ ولی چنانچه مزمن باشد و بیش از چندین ماه طول بکشد، می تواند علامت سرطان ریه، تیرویید یا گلو باشد.

 تغییرات در دفع ادرار و مدفوع از علائم سرطان است

تغییرات دفع ادرار و مدفوع گاهی با توجه به رژیم غذایی طبیعی است، ولی چنانچه این تغییرات دائم باشد یا دفع همراه با خونریزی باشد، حتما باید به پزشک مراجعه شود.

کاهش ناگهانی وزن از علائم سرطان است

کاهش ناگهانی وزن یکی از مهمترین دلایلی است که حتما باید به پزشک مراجعه شود و اولین قدم در تشخیص، یک آزمایش خون ساده است.

-احساس توده در سینه، گردن و زیر بغل

-تورم غدد لنفاوی

-تغییر رنگ پوست و مشاهده جوش و خال با ظاهر غیر متعارف

-تغییر رنگ خال ها

-تغییر رنگ زبان و مشاهده توده های سفید رنگ روی زبان و در دهان

-احساس خستگی مزمن

این علایم می توانند علایم سایر بیماری ها یا اختلال در عملکرد ارگان های بدن باشند، ولی در صورت تدام بهتر است حتما به پزشک متخصص مراجعه شود.

علائم سرطان که از آنها بی اطلاع هستید

علائم سرطان که از آنها بی اطلاع هستید
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 70
برگرفته از ایرنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 64 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف