میوه سرطان زا
می دانید برخی از میوه ها و سبزیجات به دلیل عبور از پروسه خاص رشد می توانند یک میوه سرطان زا ، چاق کننده و علت ناباروری در زنان و مردان باشند ؟ می دانید تمیز ترین و آلوده ترین میوه ها کدامند؟

میوه هایی که بیشترین آفت کش ها و فاکتورهای سرطان زا ، چاقی و ناباروری را دارند 

استفاده از برخی سموم و آفت کش برای رشد میوه و سبزیجات بدون آسیب آفت ها بیشتر از فایده ای که دارند مضر هستند به خصوص در میوه و سبزیجاتی که به دلیل ساختارشان این آفت کش ها را بیشتر در خود نگاه می دارند ، در ادامه این بخش از بهداشت و سلامت نمناک یک میوه و یکی از سبزیجات پرمصرفی که به واسطه آفت کش ها می توانند عامل بیماری های خطرناک شوند را به شما معرفی خواهیم کرد .

توت فرنگی و اسفناج با بیماری سرطان ، ناباروری و چاقی ارتباط دارند!

میوه سرطان زا

آفت کش استفاده شده در رشد توت فرنگی آن را تبدیل به میوه سرطان زا می کند

به گزارش کار گروه زیست محیطی ، آفت کش ها در 70 درصد از میوه ها و سبزیجات جذب می شوند و در محصول رشد می کنند که این مقدار در توت فرنگی و اسفناج در بیشترین مقدار می باشد . آفت کش ها از دهه 1990 در ایالات متحده آمریکا در مزارع استفاده می شود و با وجود تحقیقات گسترده ایی در این موضوع و علائم خطرناکی که در طی استفاده از آفت کش ها بر بدن اعمال می شوند ، باز هم کشاورزها از این ماده خطرناک استفاده می کنند .

به گفته و گزارش محققین ، هنوز برخی میوه ها هستند که با استفاده از آفت کش ها خاصیت خود را از دست می دهند و سمی می شوند و بر ای افرادی که از این محصولات استفاده می کنند بسیار خطرناک می باشد .

تمیز ترین و آلوده ترین میوه و سبزی ها کدام است؟

پس از آزمایشات متعدد ، دو محصول آووکادو و ذرت به عنوان تمیز ترین و سالم ترین میوه و سبزیجات منتخب شدند در حالیکه توت فرنگی و اسفناج آلوده و سمی ترین محصولات انتخاب شدند .

میوه سرطان زا

اسفناج به عنوان آلوده ترین سبزی همراه میوه سرطان زاست

از آفت کش ها همان گونه که در بالا ذکر کردیم ، از دهه 1990 برای از بین بردن حشراتی که باعث آسیب رساندن به محصولات کشاورزی می شدند ، توسط کشاورزان در مزارع استفاده می شدند و اما تحقیقات نشان دادند که استفاده از این مواد سمی باعث آسیب رساندن به محصولات و از بین بردن خاصیت آنها می شوند که حتی با شستشوی کامل آنها باز هم این سموم روی آنها باقی می مانند و می توانند باعث ایجاد برخی بیماری ها مانند مشکلاتی در رشد کودکان و مشکلات باروری در خانم ها و حتی چاقی و سرطان در میزان بالا شوند . 

در رشد و پرورش توت فرنگی و اسفناج از میزان زیادی آفت کش برای از بین بردن حشرات استفاده می شود. طی آزمایشات مختلف ، محققان یافتند که در هنگام استفاده از آفت کش ها ، تقریبا دو برابر وزن هر محصول بر روی آن آفت کش ریخته می شود و همچنین در این لیست محصولاتی مانند هلو ،گیلاس و سیب نیز وجود دارند که تقریبا دو برابر وزن آنها از سموم برای هر محصول استفاده می شود . 

آووکادو وذرت در صدر جدول پاک ترین و تمیز ترین محصولات قرار دارند ؛ آکادمی ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا برای اولین بار هشداری در مورد اثرات منفی آفت کش ها را در سال 1993 منتشر کرد و این در هنگامی بود که یک مطالعه نشان داده بود که استفاده از سموم می تواند باعث آسیب مغزی و سیستم عصبی در نوزادان شود.

در سال 1996 قانون آژانس حفاظت از محیط زیست به منظور بررسی و تنظیم و قطع استفاده از آفت کش ها ، عدم استفاده از آفت کش ها را به تصویب رساند .از آن زمان تاکنون ،استفاده از بسیاری از آفت کش ها ممنوع شد و با این وجود باز هم به مقدار کمی از این مواد خطرناک در مزارع استفاده می شوند . همچنین طی یک مطالعه در هاروارد نشان داده شد که مردان و زنانی که از محصولاتی سمی استفاده می کنند ، باعث ناباروری آنها می شوند . 

تمیزترین و سالم ترین میوه ها :

1-آووکادو

2-ذرت

3-آناناس

4-کلم

5-پیاز

6-نخودهای یخ زده

7-پاپایا

8-مارچوبه

9-انبه

10-بادمجان

11-عسل

12-کیوی

13-طالبی

14-گل کلم

15-کلم بروکلی 

میوه و سبزی سرطان زا ،تمیز ترین و آلوده ترین ها کدامند؟

447
این مطلب مفید بود ؟389
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ف.ن
وبگردی