غذای مغز

غذایی که قاتل مغز است

کد مطلب : 28456زمان مطالعه : 1 دقیقه
رابطه مستقیم تغذیه و عادات غذایی با سلامت مغز امری ثابت شده است که در ادامه تحقیقات در این زمینه دانشمندان این بار توانستند غذای نابود کننده مغز را شناسایی کنند. غذایی که قاتل حافظه و یادگیری است.

خطرناک ترین غذا برای مغز

می دانیم که مصرف مواد غذایی حاوی امگا سه و فسفر برای سلامتی مغز و جلوگیری از ابتلا به مشکلات حافظه و یادگیری نقش بسزایی دارد ولی شناخت غذاهای مفید برای مغز به تنهایی کافی نیستند و از طرفی می بایست بدانیم کدام غذاها برای این عضو مهم خطرناک هستند.

مطالعات محققان کالج پزشکی جورجیا آمریکا نشان می دهد که غذای چرب، عملکرد سیناپس ها در هیپوکامپ مغز را مختل می کند و این عارضه سبب کاهش یادگیری و اختلال حافظه می شود. به محل اتصال نورون ها و یا نورون ها با سایر سلول ها سیناپس می گویند.

غذای مغز

غذاهای سرخ شده و چرب بدترین غذای مغز

تاثیرات رژیم ناسالم و غذای چرب بر مغز

همچنین مطالعاتی که چندی پیش صورت گرفت نشان می دهد افرادی که رژیم غذایی ناسالمی دارند و به طور مستمر غذاهای پرچرب و پرکالری استفاده می کنند، هیپوکامپ کوچکتری دارند. هیپوکامپ بخشی از مغز است که با یادگیری، حافظه و سلامت روانی مرتبط است.

 نتایج این مطالعات همچنین حاکی از آن است که هیپوکامپ افراد میانسالی که رژیم غذایی سالم دارند و بیشتر از سبزی ها و ماهی استفاده می کنند، به نسبت هم سن و سالان خود بزرگتر است.

 نتایج این مطالعات نشان می دهد که نوع رژیم غذایی با سلامت روان، افسردگی، استرس و زوال عقل رابطه تنگاتنگ دارد.

 محققان احتمال می دهند که عوامل دیگری از جمله فعالیت روزانه، استعمال دخانیات، استرس و میزان تحصیلات نیز در این امر دخیل باشند. نتایج این تحقیقات در نشریه Brain, Behavior and Immunity منتشر شده است.

غذای مغز ، خطرناک ترین غذا برای مغز انسان

4.548
این مطلب مفید بود ؟435
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا /ن
برچسب :
وبگردی