دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیروابط عاطفی چرا یک فرد لجبازی می کند؟ راز تلخ او چیست؟
فرد لجباز ، رفتار با همسران لجباز
شاید اولین سوالی که در مواجهه و برخورد با فرد لجباز به ذهنتان می رسد این است که چرا او تلاش آزاردهنده ای ر رابطه با باورهایش به خرج می دهد یا اینکه بهترین رفتار برای رفع این حالت او چیست؟
بازدید : 1,955 نفر

فرد لجباز چرا اینگونه رفتار می کند؟

 

برخی مردم فکر می کنند اگر مردم با آنها موافق نباشند، آنها بی ارزش می شوند. آنها خود را با ایده ها، تصمیم ها و افکارشان می شناسند و به همین علت حس می کنند که هویت شان لطمه دیده است.


باور داشتن به اینکه همه درحال تلاش برای تغییر باورهایش هستند

برای برخی افراد، به هر دلیلی این باور به وجود آمده است که کسی به ایده های آنها توجه نمی کند و به همین علت آنها تلاش می کنند که عقاید مخالف داشته باشند و با این کار دیگران را مجبور کنند که به آنها توجه ویژه ای داشته باشند حتی اگر خود، از درون قانع شده باشند.
داشتن دلیلی که نمی توانند فاش کنند

برخی اوقات فرد مذکور دلیل بسیار محکمی را برای تغییر نکردن و ماندن پای حرفش دارد اما بخاطر خجالت کشیدن یا دلیل دیگری، تصمیم می گیرد که دلایلش را مخفی کند.

چگونه رابطه عشقی خود را با یک فرد لجباز حفظ کنیم؟

فرد لجباز

نکات مهم در رفتار با فرد لجباز

لجبازی در یک رابطه عاشقانه می تواند باعث تخریب رابطه شود. زیرا لج کردن، مخرب ارتباط است و هر چیزی که ارتباط را تخریب کند، رابطه شما را خراب خواهد کرد. تصور کنید با فردی مواجه هستید که خود می داند کارش اشتباه است اما کماکان پای حرف خود می ایستد. بدیهی است که این مساله، آسیب زیادی به رابطه خواهد زد اما شما می توانید با داشتن یک نگرش عمیق و درک کافی، به جای اینکه از رفتار او ناراحت شوید، علت اصلی را متوجه شوید.

اگر در رابطه عشقی بودید که در آن فرد مقابل شما لجباز است شما می توانید از همین موضوع استفاده کنید تا رابطه خود با او را حفظ کنید. فقط کافی است به او بگویید که مثلا:«مردم می گویند رابطه ما به سرعت تمام خواهد شد». با این کار، او تلاش خواهد کرد که بهترین بوده و ثابت کند که همه مردم اشتباه می کنند و به همین علت بیشتر عاشق شما خواهد بود.

چگونه با یک فرد لجباز برخورد کنیم؟

در این بخش نکاتی را در مورد نحوه برخورد با فرد لجباز می خوانید:

روی نظر خود اصرار نکنید

انعطاف پذیر باشید و با نیرو و اصرار بسیار، روی حرف خود تاکید نکنید. هرچقدر روی مساله ای اصرار بیشتری داشته باشید، فرد لجباز محکم تر پای تصمیمش خواهد ماند.


سعی کنید دلیل پشت لجبازی فرد را متوجه شوید

چه بسا پشت این رفتار لجبازانه دلیلی منطقی نهفته باشد. بنابراین سعی کنید بصورت صادقانه و باز، با فرد مذکور حرف بزنید و تشخیص دهید که دقیقا چه چیزی باعث این رفتارش می شود. مثلا ممکن است فرد نیاز داشته باشد در زمان هایی تنها باشد یا بر روی کار خود متمرکز شود. در این حالت، با فراهم کردن این شرایط و اصرار نکردن بر بودن با او، لجبازی برطرف خواهد شد.حتی ممکن است فرد لجباز برای انتقام گرفتن و یا صاف کردن یک بدهی رفتاری پیشین که از شما دارد، لجبازی کند حتی اگر منطقا بداند در آن مساله، حق با شماست.


حس مهم بودن را به او بدهید

همیشه این حس را به او بدهید که عقاید و باورها و نظرهای او برای شما مهم است. اگر فرد مذکور حس کند که نظرهایش برای شما مهم است، لجبازی کمتری را نشان خواهد داد.

هرکسی، از برخورد مردم لجباز و از اینکه حاضر نیستند نظرشان را عوض کنند (حتی وقتی که از درون قانع شده اند) متنفر است. اگر شما فرد لجبازی هستید، سعی کنید دلیل قانع کننده ای برای اینکه حاضر به تغییر نظر خود نیستید به ذهن تان ارائه کنید و اگر نمی توانید چنین دلیلی را ارائه دهید، بپذیرید که اشتباه کرده اید.

چرا یک فرد لجبازی می کند؟ راز تلخ او چیست؟

برگرفته از جام نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف