برو به :
نمناک اخباراقتصاد وضعیت قیمت مسکن در سال 96
مسکن ، پیش بینی قیمت مسکن
در حالی که مقامات دولتی وعده گشایش و بهبود اوضاع اقتصادی در سال آینده را می دهند، ارگان رسمی دولت تأکید کرد گران شدن مسکن در سال آینده خواهد شد و مردم همین حالا برای خرید خانه اقدام کنند!
تاریخ انتشار : 13 آبان 1395
بازدید : 18,845 نفر

 گرانی مسکن در سال آینده

روزنامه ایران در گزارشی تحت عنوان «مردم مسکن خود را امسال تهیه کنند» نوشت:تمام نگاه ها برای سال آینده، نشان از افزایش قیمت مسکن دارد. برخی از رشد قیمت ها از 15 تا 20 درصد صحبت کردند و گروهی دیگر هم از نوسانی گفتند که احتمال دارد به دلیل نزدیک شدن به انتخابات رخ دهد.

مسکن

  در حالی که همه از ثبات قیمت در سال جاری حرف می زنند انبوه سازان رشد قیمت برای نیمه دوم سال جاری را دور از ذهن ندانستند و اظهار داشتند که قیمت مسکن امسال گران می شود. بانک مرکزی هم از افزایش قیمت مسکن خبرهایی را درج کرده است. 

کمال اظهاری پژوهشگر حوزه مسکن می گوید:مسکن دچار رکود نیست بلکه به قفل شدگی مبتلا شده است. 

زمانی که مشکلات بیرونی حوزه مسکن حل نشود این بخش از رکود خارج نخواهد شد. برای خروج از این اتفاق وام 160 میلیون تومانی، پیش فروش مسکن، فروش اقساطی و... تأثیرگذار نیست. دولت ابتدا باید برای حل معضل بیکاری برنامه ریزی کند. وقتی مردم به شغل خود اطمینان داشته باشند برای گرفتن وام اقدام می کنند در غیر این صورت افراد بدون شغل آیا سراغ وام 160 میلیون تومانی می روند؟ 

روزنامه ایران با بیان اینکه «سال آینده، گرانی مسکن دامنگیر مردم خواهد شد» از قول علیرضا سرحدی زاده رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مهندسان ساختمان نوشت:سال آینده قطعاً شاهد افزایش قیمت ها خواهیم بود. 

ایران همچنین از قول یک کارشناس بازار مسکن نوشت:به مردم توصیه می کنیم سال جاری را برای خرید واحد مسکونی خود انتخاب کنند. قطعاً بازار مسکن با افزایش خرید و فروش روبه رو خواهد شد.

وضعیت قیمت مسکن در سال 96

1.582
منبع : روزنامه ایران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 25 57
نظر کاربران
ناشناس

ناشناس

به نظر اين بنده قيمت را هميشه عرضه و تقاضا تعيين كرده مدت چندين سال هست هيچ سازنده اى رقبت به ساخت مسكن از خود نشان نداده و بهره بانك را ارجحتر از ساخت وساز دانستن ولى زمان نشان داده كه ملك در عرضه چند ماه ميتواند بهره چندين سال بانك را جبران كند بنظر اين بنده گرانى و رونق در توليد خيلى بهتر از ركود و بيكارى و ارزانى ميباشد و ما هميشه ميگويم خريدار قدرت خريد را ندارد ولى كسانى كه ملك مسكونى خود را فروخته اند و در مدت اين چند سال پولشان را در بانك گذاشتن وقتى سرمايعشان دو برابر شده شك نكنن كه خيلى بيشتر از اين پولشان را در اينده نزديك بايد براى خريد همان خانه اى كه فروخته اند پرداخت كنند.در اين چند سالى كه خداوند عمر شريف به بنده داده اين را فهميده ام كه پول بهره اى هيچ زمانى به هيچ كسى وفا نكرده وبركت نداشته و گيرنده و دهنده هميشه منتضرر بوده ودر ايات قران مجيد هم ذكر شده پس چه بهتر هميشه پول در توليد و رونق اين مملكت باشد تا مردم نونشان حلال وبركت داشته باشد.م.و.ح

پاسخ دادن 6 5
رضا

رضا

موافقم همینطوره ک گفتید . اگر مردم عزیز توجه کنند ک گرفتن بهره بانکی علاوه بر بی برکت بودن ان در زندگی باعث بیکاری فرزندان این مملکت ک شاید از نزدیکان خودشان نیز باشد،جامعه و اقتصاد بهتری خواهیم داشت .

پاسخ دادن 4 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف