مایکروفر
تا چه حد از خط قرمزهای استفاده از مایکروفر مطلع هستید ؟ آیا هر ماده غذایی و ظرفی را داخل این وسیله مدرن آشپزی قرار می دهید یا به موارد هشدار دهنده توجه دارید؟

مواد غذایی و لوازمی که جایشان داخل مایکروفر نیست

برای اجرای آشپزی سالم و خانه داری حرفه ای باید خط قرمزهای وسایل برقی را بدانید وسایل برقی مثل مایکروفر و مایکروویو که بخشی از ابزار کار شما در آشپزخانه هستند. مایکروفر این روزها جایگاه خاصی در آشپزخانه های زندگی مدرن دارد ، از گرم کردن سریع غذا تا آماده شدن یک فست فود خوشمزه بخشی از وظایف این ابزار پرکاربرد است اما مثل هر وسیله ی خانگی دیگر  مایکروفر و مایکروویو ها نیز خط قرمزهایی دارند که باید رعایت کرد ؛ به عنوان مثال مواد غذایی و چیزهایی که نمی توان داخل این وسیله قرار داد.

 مایکروفر

8 موردی که نباید داخل مایکروفر قرار داد

تخم مرغ :هیچ وقت این اشتباه رانکنید که تخم مرغ را داخل ماکروفر آب پز کنید چون حرارت زیاد مایکروفر بخار زیادی را داخل تخم مرغ ایجاد می کند و هیچ گونه راه خروجی ندارد در نهایت باعث انفجار تخم مرغ می شود.

ظرف های پلاستیکی : بسیاری از ظرف های پلاستیکی مثل شیشه شیر بچه ، کیسه های پلاستیکی مواد شیمیایی دارند که  بعد از حرارت مثل استروژن عمل می کند به همین خاطر گفته می شود خوردنی ها را داخل بشقاب بریزید بعد داخل مایکروفر گرم کنید .ظروفی هم در بازار وجوددارد که درمقابل حرارت مایکروفر مقاوم هستند اما حتما آنها راچک کنید .
 
ظروف فلزی :علاقه زیادی به استفاده از ظروف چینی ، فلزی دارید اما باید بدانید که حتی اگر ظرفتان یک مقدار فلز داشته باشد داخل مایکروفر واکنش نشان میدهد و ظرف راخراب می کند.
 
گوشت :رفع انجماد گوشت یخ زده یکی دیگر از کارهایی است که افراد با این وسیله انجام میدهند ، اگر مایکروفرتان نتواند غذا را بچرخاند باعث می شود گرما نابرابر توزیع شود در نتیجه محل رشد باکتری هارا ایجاد می کند سالم ترین راه باز شدن یخ گوشت قراردادن آن داخل یخچال است .
 
ماگ های مسافرتی :بیشترماگ های مسافرتی قابل قرارگرفتن داخل مایکروفر نیست, این ظروف چای از فولاد ضد زنگ ساخته شده بخاطر دم کشیدن ،چای ،قهوه از آن استفاده نکنید و اگر پلاستیکی است چک کنید ببینید قابل استفاده در مایکروفر است یانه .
 
فویل آلومینیوم : فلز از هر جنسی که باشد قابل استفاده در مایکروفر نیست حتی غذاهایی که داخل فویل پیچیده می شوند را نباید داخل مایکروفر گذاشت .
 مایکروفر
پلی استر : پلی استر نوعی پلاستیک است و همانطور که می دانید قابل استفاده در مایکروفر نیست.
 
ظروف ماست : بیشتر اوقات که ظروف پلاستیکی مثل ظرف ماست ، کره ، پنیر استفاده می کنید نباید دیگر آن را داخل ماکروفر بگذارید چراکه آنها طوری تعبیه نشده اند که بتوانند دمای زیادی راتحمل کند  در نتیجه بوی بدی ایجاد می کند .
 
نکته : روشن کردن مایکروفر بدون اینکه چیزی داخلش باشد بسیار خطرناک است وامکان منفجرشدن آن وجوددارد .

مواد غذایی و ظروفی که نباید داخل مایکروفر قرار داد

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن
وبگردی