نمناک سبک زندگیکودک عوامل بروز مشکلات بینایی در کودکان
مشکلات بینایی کودکان ، معاینات دوره ای چشم پزشکی
تشخیص مشکلات بینایی در اوایل زندگی کودک میتواند نقش بسیار مهمی در حفظ بینایی او بازی کند، پس با تشخیص زودهنگام مشکلات بینایی کودکان از ضعف شدید بینایی یا کوری کودک جلوگیری کنید.

عواملی که احتمال بروز مشکلات بینایی کودکان را افزایش می دهد

این روزها کمتر کسی است که نداند معاینات دوره ای چشم پزشکی تا چه حد ضروری است و از بروز چه مشکلات و عوارضی پیشگیری می کند، اما خیلی ها هستند که هنوز نمی دانند چه عواملی باعث مشکلات بینایی کودکان می شود ما در این مطلب شما را با این عوامل آشنا می کنیم.

آشنایی با عواملی که مشکلات بینایی کودکان را افزایش می دهد

آیا تابحال بینایی کودکتان را تست کرده اید و یا به فکر معاینه چشم او افتاده اید،سنین کودکی طلایی ترین زمان برای رسیدگی به مشکلات بینایی اطفال هستند.معاینات سالانه بینایی سنجی که از نوزادی آغاز می شود برای کودکان مفید است. کودکانی که با مشکلات بینایی مواجه هستند بیشتر از یک بار در سال باید این معاینات را انجام دهند.

عواملی که احتمال بروز مشکلات بینایی در کودکان را افزایش می دهد عبارت اند از:

• داشتن وزن کم هنگام تولد و یا زودتر از موعد به دنیا آمدن.
• داشتن سابقه بیماری چشم در خانواده مانند آب مروارید.
• مادری که در دوران بارداری عفونت هایی از قبیل ایدز، سرخچه، تبخال و یا بیماری های مقاربتی داشته.

مشکلات بینایی کودکان

اهمیت تشخیص زود هنگام مشکلات بینایی کودکان

• مادری که شغل سختی دارد.
• داشتن مشکل سیستم عصبی که معمولاً با علائمی مانند تشنج یا کند شدن رشد آشکار می شود.

چقدر زودتر معاینه چشم میتواند نتیجه بخش باشد؟
 
پزشکان معمولا در بدو تولد تست بینایی انجام میدهند تا بتوانند مشکلات عمده در نوزادان را هرچه سریعتر تشخیص دهند. بعد از آن در سنین ورود به مدرسه ارزیابی چشم به طور منظم انجام میشود. علاوه بر همه اینها سالانه باید کودکان توسط پزشک اطفال معاینه شوند. آنها مواردی مانند ضعف بینایی و انحراف چشم را بررسی میکنند. اگر نور قرمز در چشمهای کودک دیده نشود ممکن است مشکلاتی مانند آب مروارید یا مسائل دیگری وجود داشته باشد. البته پزشکان باید درباره سابقه خانوادگی وجود مشکلات بینایی نیز سوال کنند. به طور کلی دستور العمل غربالگری کودکان میگوید نیازی به مراجعه به چشم پزشک نیست مگر اینکه مشکلی وجود داشته باشد. این مشکلات هم در معاینه هایی که پزشک اطفال انجام میدهد مشخص میشود.

عوامل بروز مشکلات بینایی در کودکان

عوامل بروز مشکلات بینایی در کودکان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از دکتر سلام / نی نی بان / ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف