برو به :
کودک هشت ماهه

توانایی های کودک هشت ماهه


کودک هشت ماهه توجه اش به اشیا بیشتر می شود و دلش می خواد جهان هر شیئ را کشف کند. کودک هشت ماهه هر وسیله ای که در دست می گیرد مثل نقشه کره زمین برایش پیجیده و اسرارامیز است پس دست او را بگیرد تا این دنیای اسرارامیز را بشناسد.
تغذیه کودک 2 ساله

تغذیه مناسب برای کودک 2 ساله


در سن دو سالگی ،کودک سه وعده غذای سالم در روز ، به علاوه یک یا دو میان وعده بخورد . با این حال ، توجه به عادات غذای خوردن سالم و انتخاب مواد غذایی سالم برای تغذیه کودک 2 ساله وظیفه خانواده است .
صحبت با نوجوان

اینجوری باید با نوجوانان صحبت کرد


والدین در سنینی که فرزندشان به نوجوانی می رسد با مسائل و مشکلاتی رو به رو می شوند مثلا نمیدانند چگونه با نوجوانان صحبت کنند تا موثر و سازنده باشد.
تخم مرغ

رشد بهتر کودکان با روزی 2 عدد تخم مرغ


تخم مرغ منبعی از ویتامین A است و همچنین دارای مقدار زیادی پروتئین است که برای رشد کودکان بسیار مفید است و می تواند به بهبود و ارتقاء سلامت بزرگسالان کمک کند.
حمام

کودکان را در هفته چند بار حمام کنیم؟


آیا لازم است کودکان هر روز حمام بروند؟کودکان براساس سن و میزان فعالیتشان در هفته به دو الی سه بار حمام رفتن نیاز دارند و همچنین متخصصان پوست چندین راهکار را برای حمام کودکان ارائه داده اند که در این گزارش ذکر شده است.
مغز

تفاوت های مغز دختر و پسر ها


تفاوتی که مغز دخترها با پسرها دارد این است که در مغز دخترها نیمکره چپ و راست با هم ارتباط دارند اما در مغز پسرها این دو نیکره ارتباط اندکی با هم دارند.
تربیت کودک

یادگیری اصول تربیت کودک قبل از بچه دار شدن


اصول تربیت کودک را بهتر است قبل از بچه دار شدن بدانیم تا بتوانیم محیطی مناسب،امن و مورد علاقه برای تربیت کودک و یادگیری هر چه بهتر کودک فراهم سازیم و بتوانیم مشکلات رفتاری کودک را حل کنیم
راست گوئی

نحوه تشویق کودکان به راست گوئی و صداقت


راست گوئی بهترین اخلاق هر فرد است که ما می توانیم از ابتدای کودکی آن را به فرزندانمان آموزش دهیم و آنها را به صداقت تشویق کنیم و خود الگوی رفتاری مناسبی برای آنها باشیم