نمناک سبک زندگیکودک 5 نشانه اول مشکلات روانی کودکان و نوجوانان
مشکلات روانی کودکان ، نشانه اختلالات روانی
مشکلات روانی کودکان و نوجوانان متاسفانه با آمار رو به رشدی در جوامع امروزی پیش می رود ، مشکلی که اگر والدین با شناخت علائم و نشانه های اولیه آن برای رفع اقدام کنند به راحتی حل خواهد شد.

5 اولین نشانه مشکلات و اختلال روانی در کودکان

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در سراسر جهان حدود 10 الی 20 درصد از کودکان و نوجوانان دچار اختلالات روانی هستند ، نیمی از بیماری ها در کودکان از سنین 14 سالگی شروع می شوند که اگر درمان نشوند ، می توانند در بدن کودکان گسترش یابند و آنها را از پیشرفت باز می دارد .
اختلال سلامت روانی می تواند یکی از وحشتناک ترین مشکلات در این سنین باشد که به دلیل آن زندگی(در هر سنی) سخت می شود .با این حال ، به این دلیل که کودکان از آگاهی کمتری نسبت به اطرافشان برخوردارند و همچنین بدن آنها توانایی مقابله با این بیماری را شاید نداشته باشد .
مشکلات روانی کودکان

رفتارهایی که زنگ خطری برای بروز مشکلات روانی کودکان هستند

 
سازمان بهداشت جهانی (The World Health Organization) ، تخمین زده است که 2 تا 10 هزار کودک از یک اختلال روانی رنج می برند که در هر مرکز کنترل بیماری و پیشگیری از آنها (Disease Control and Prevention) ، پنج کودک بیمار (دچار اختلالات روانی) در سنین 3 تا 17 سال هستند که با اطلاعات زیر می توانید به کاملا متوجه شوید .
کمبود توجه / اختلال بیش فعالی :6.8%
اختلال رفتاری یا شخصیتی :3.5 %
اوتیسم و اختلال طیف اوتیسم :1.1 % 
خودکشی می تواند نتیجه این اختلالات روحی و سایر عوامل باشد به همین ترتیب خودکشی دومین علت مرگ در نوجوانان است . در میان جوانانی از این مشکلات رنج می برند ، علائمی وجود دارند که در این مقاله از نمناک ما این علائم را به شما آشنا خواهیم کرد .

نشانه های اولیه مشکل روانی کودکان و نوجوانان

 1- آنها اغلب خشمگین هستند 
همانند بزرگسالان ، کودکان نیز به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند . در اغلب موارد ، خشمگینی کودکان می تواند در مدرسه و یا زمان هایی که تحت فشار قرار می گیرند از خود بروز می دهند .
کودکان مبتلا به اختلالات روانی اغلب بهانه هایی برای نرفتن به مدرسه یا درس نخواندن می گیرند . همچنین آنها به دلیل سردرد ، دل درد و یا سایر مشکلات بدن ممکن است خشمگین و عصبی شوند .
کودکانی که از اختلالات روانی رنج می برند ، ممکن است دوستانشان یا هم کلاسی های شان را مورد آزار و اذیت قرار دهند و بنابراین باید مراقب این موضوع باشید و همین موضوع (قلدری) نشان دهنده مشکل اختلال روانی در کودکان می باشد . 
 
2- اضطراب آنها به مرور زمان بیشتر می شوند
در این دوران کودکان دچار اختلالات روانی ممکن است نسبتا دوران خوبی را نخواهند داشت و اگر این حالت را در کودکان مشاهده نمودید ، می تواند نگران کننده باشد .
در این قسمت یک داستان مختصر از یک کودک مبتلا به اختلالات روانی را به شما می گوییم .
"Ella یک دختر مضطرب بود . هر روز صبح پس از بیدار شدن نگران این بود که نتواند به موقع به ایستگاه اتوبوس برسد حتی اگر یکبار هم دیر به ایستگاه در طول سال نرسیده باشد.
و هر روز بعد از ظهر ، از دیر رسیدن به سلف و یا دیر رسیدن به کلاس علوم مضطرب می شود و... . 
 
3- اغلب افسرده هستند
در سازمان بهداشت روانی همچنین بیان شد که از هر 5 کودک مبتلا به اختلالات روانی ، یک کودک افسرده می باشد که حدودا 8 درصد از 100 % کودکان مبتلا به اختلالات روانی ، افسرده نیز هستند .
مشکلات روانی کودکان

اصلی ترین علائم مشکلات روانی کودکان و نوجوانان

Dr. Charles Raison ، استاد روانپزشک دانشگاه پزشکی آریزونا، مشاوره ساده و مستقیم خود را ارائه داد و گفت :"من فکر می کنم که تو باید شروع به نگرانی کنی...البته هر زمانیکه به شدت تغییر می کنی "
همچنین Dr. Charles Raison اضافه نمود که اگر اگر افسردگی فرزندتان بیش از دو تا 3 هفته به طول انجامید باید فورا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از این بیماری جلوگیری کنید و گسترش نیابد . همچنین مطابق الگوی خواب می توانید از این مشکل در فرزندتان آگاه شوید . 
 
4- مواد مخدر بلای جان نوجوانان درگیر مشکلات روانی
تحقیقات ثابت کرده اند که رابطه مستقیمی بین اختلالات روانی و مصرف مواد مخدر وجود دارد. استفاده از مواد مخدر و تلفیق آنها می توانند باعث ایجاد مشکل سلامت روان شوند که استفاده نامطلوب و بیش از حد آنها می توانند حتی منجر به مرگ شوند . 
 
5- عملکرد موفقی ندارند 
وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده گفت :آمریکایی ها با پیام هایی در مورد موفقیت فرزندشان در مدرسه غرق می شوند و این در حالی است که نمی دانند عملکرد موفق برپایه سلامت روان است .
مطالعه نشان داده است که ممکن است 4 یا 5 نفر در هر کلاس مشکلات جدی روانی داشته باشند و از آن رنج می برند .
اختلالات روحی و روانی همیشه تاثیر منفی بر عملکرد دارد و این نوع عملکرد می تواند در سطح فردی و اجتماعی گشترش یابد و تاثیر منفی روی آنها بگذارد .
به همین دلیل دانشگاه کلمبیا موارد زیر را به عنوان مسائل علمی ناشی از بیماری روانی ذکر کرد که عبارتند از :
-دشواری تمرکز
-عملکرد ضعیف در خواندن ، نوشتن و دروسی مانند ریاضی
-عدم انضباط 
 
حرف آخر
تشخیص زود هنگام مشکلات روانی و دسترسی به خدمات مناسب دو نکته بسیار مهم برای پیشگیری از این مشکل هستند . مطالعات نشان می دهند که درمان سریع منجر به بهبود این علائم می شوند .

5 نشانه اول مشکلات روانی کودکان و نوجوانان

5 نشانه اول مشکلات روانی کودکان و نوجوانان
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 25
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 21 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف