نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها مضرات سیگار کشیدن برای زیبایی و سلامت
مضرات سیگار ، مضرات سیگار و قلیان
مضرات سیگار بسیار بیشتر از ان است که فکرش را هم بکنید . از نابودی زیبایی و جوانی تا از بین بردن سلامت تک تک اعضای بدن که در ادامه به آنها اشاره می کنیم چزو بدترین مضرات سیگار کشیدن هستند.

باز هم مضرات سیگار و مواد شیمیایی و خطرناک موجود در آن

 

مضرات سیگار بسیار بیشتر از ان است که فکرش را هم بکنید . از نابودی زیبایی و جوانی تا از بین بردن سلامت تک تک اعضای بدن که در ادامه به آنها اشاره می کنیم چزو بدترین مضرات سیگار کشیدن هستند.

بارها و بارها از مضرات سیگار گفته شده است اما برای یک بار هم که شده مضرات آن را دقیق بخوانید و تصمیم بگیرید دست از آن بکشید.

حتما شما هم می دانید که حدود 4000 ماده شیمیایی خطرناک مانند سرب، آرسنیک، آمونیاک و نیکوتین در سیگار وجود دارد؛ نیکوتین از برگ گیاه تنباکو بدست می آید و یک آلکولوئید بسیار سمی و روغنی است؛ یک نخ سیگار حاوی 8 الی 20 میلی گرم نیکوتین است که تنها 1 میلی گرم آن هنگام کشیدن سیگار جذب بدن می شود و تنها 2 الی 5 میلی گرم نیکوتین سبب تهوع و استفراغ می شود و 60 میلی گرم از این ماده مرگ آور است.

سیگار درصد بالایی نیکوتین دارد و نیکوتین از طریق پوست، ریه ها و غشاء مخاطی بینی و دهان وارد بدن شده و مستقیماً و سریع به مغز می رسد، سپس در تمام بدن منتشر می شود؛ 80 درصد نیکوتین توسط آنزیم های کبد تجزیه می شود، نیکوتین در شش ها متابولیزه و باقی می ماند، توسط کلیه ها فیلتر می شود و از طریق ادرار دفع می شود.

مضرات سیگار کشیدن 

اثرات مخرب سیگار بر روی بدن و مغز

 

همچنین نیکوتین عملکرد بدن و مغز را دگرگون می کند و در تمرکز مغز اثر می گذارد و باعث سریع شدن ضربان قلب، افزایش فشار خون، سریع شدن تنفس و کم عمق شدن آن، افزایش گلوکز خون، کاهش دمای پوست، تحریک سیستم عصبی مرکزی، کم شدن احساس گرسنگی، کاهش قند خون می شود. 

سیگار موجب ریزش مو، آب مروارید، پوکی استخوان، کاهش شنوایی، کاهش ویتامین C، کاهش کارایی سیستم ایمنی بدن، انواع سرطان دهان، ریه، پوست و حنجره، زخم معده، کاهش حواس پویایی و چشایی، برونشیت و آمفیزم، چین و چروک و پیری زودرس، کاهش قند خون، فشار بالا، بیماری های قلبی، تغییر رنگ انگشتان، تغییر شکل سلول های جنسی در مردان، زخم اثنی و عشر و بسیاری بیماری های دیگر که همه به مرگ ختم می شوند.

مضرات سیگار کشیدن برای زیبایی و سلامت

مضرات سیگار کشیدن برای زیبایی و سلامت
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
برگرفته از مشرق نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف