نمناک اخبارجامعه جزئیات معافیت جریمه سربازان فراری و مشغول خدمت
سربازان فراری ، مشمولان مشغول خدمت
سازمان نظام وظیفه طی اطلاعیه جدید اعلام کرد سربازان فراری و مشمولان مشغول خدمت میتوانند از قانون جریمه مشمولان غایب استفاده کنند.
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1396

تسهیلات ویژه برای سربازان فراری و مشغول خدمت

سربازان حین خدمت که قبل از اعزام به خدمت سربازی و تا تاریخ 29 اسفند 95 بیش از 8 سال غیبت داشته باشند در شمول این مقررات قرار می گیرند.

مشمولان مشغول خدمت

مثال1:مشمول متولد 15 اسفند سال 67 که در تاریخ 31 خرداد 85 موفق به اخذ دیپلم شده و پس از آن نیز ادامه تحصیل نداده است؛ چنانچه از تاریخ 19 آبان 93 مشغول به خدمت شده باشد، غیبت وی از 1/12/85 محاسبه شده و تا تاریخ 19/8/93 دارای بیش از 8 سال غیبت خواهد بود و در شمول این معافیت قرار می گیرد.

سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند، پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی، از خدمت ترخیص خواهند شد.

سربازان فراری

سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از 8 سال گذشته باشد و تاکنون نیز مشغول به خدمت نشده باشند، در شمول این مقررات قرار خواهند گرفت، لازم به توضیح است که مدت فرار آنان تا پایان سال 95 محاسبه می شود.

سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از 8 سال نگذشته باشد در صورت اشتغال و یا عدم اشتغال به خدمت، غیبت آنان از زمان ورود به غیبت تا پایان سال 95 محاسبه خواهد شد و چنانچه از زمان ورود به غیبت آنان تا پایان سال 95 بیش از 8 سال بوده، در شمول معافیت قرار خواهد گرفت.

مثال2:مشمول متولد 5 تیر 68 با مدرک تحصیلی سوم دبیرستان که در تاریخ 19 مرداد 85 با غیبت به خدمت اعزام و در تاریخ 22 دی 89 از خدمت فرارکرده، در این صورت غیبت وی از آخرین تاریخ مهلت معرفی (19/4/86) تا تاریخ پایان سال 95 بیش از 8 سال بوده و در شمول معافیت قرار خواهد گرفت.

جزئیات معافیت جریمه سربازان فراری و مشغول خدمت

جزئیات معافیت جریمه سربازان فراری و مشغول خدمت
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 6
برگرفته از مهر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف