نشانه های افسردگی سه طبقه بندی اصلی دارد و یک سری از این علائم در مردان و زنان با هم متفاوت است و ممکن است از نظر خیلی ها عادی بنظر برسد.

نشانه های افسردگی در زنان و مردان

افسردگی و اضطراب اشکال مختلفی دارد و افراد را متفاوت تحت تاثیر قرار می دهد. افسردگی وضعیتی است که فرد احساس افسردگی، درماندگی و بی تفاوتی را در زندگی روزمره احساس می کند. افراد مبتلا به افسردگی نمی خواهند در فعالیت های روزمره شرکت کنند.

افسردگی مسئله ای است که می تواند تنها یک بار رخ دهد و یا ادامه یابد. بسیاری از مردم هفتگی یا ماهانه مشکلاتی دارند. اگر درمان نشود، افسردگی می تواند تکرار و بدتر شود. افراد با اختلالات اضطراب اغلب احساس ترس و ناامنی می کنند و در مورد همه چیز احساس ناامنی می کنند.

کنترل این احساسات بسیار دشوار است و آنها را می ترسانند. در افراد مبتلا به اختلال اضطراب، افسردگی بیماری روانی است که اغلب ترکیب می شود و نزدیک به 2 / 3 اتفاق می افتد.

افسردگی شدید

بررسی نشانه های افسردگی در آقایان و خانم ها

طبقه بندی نشانه ها و علایم افسردگی 

افسردگی سه طبقه بندی اصلی دارد و در هر نوع افسردگی، نشانه ها، سطوح و ماهیت نشانه ها ممکن است متفاوت باشد. 

1. افسردگی اصلی 

افسردگی اصلی باعث می شود ذهن و بدن تقریبا فلج شوند. افراد مبتلا به افسردگی توانایی کار و یادگیری را از دست می دهند. بیماران نمی توانند غذا بخورند، بخوابند و تمام فعالیت های سرگرم کننده ای که باعث شادی آن ها می شود را انجام دهند. بیمار می تواند تنها یک بار در زندگی افسردگی داشته باشد، اما افسردگی شدید ممکن است چندین بار تکرار شود.

2. افسردگی خفیف (dysthymia)

علائم مزمن، با این حال که باعث فلج مغزی و فیزیکی بیماران نمی شود، اما بیماران هیچ لذتی نمی برند.

3. اختلال دوقطبی که به عنوان اختلال Manic شناخته می شود

افرادی که از اختلال دوقطبی دارند، همان گونه که از نام آن مشخص است، گاهی اوقات . خیلی خوشحال و گاهی غمگین هستند. در وضعیت "غم"، بیماران افسرده هستند و علائم افسردگی دارند.در حالت "شاد "، بیماران پر از قدرت هستند، جملات سریعی دارند که با هم جور نیستند، کارهایی را همزمان انجام می دهند، اگرچه هیچ کاری کامل انجام نشده است.

طبقه بندی افسردگی

نشانه های افسردگی و طبقه بندی های آن 

مردان وقتی دچار افسردگی می شوند چه نشانه هایی از خود بروز می دهند؟ 

اگرچه تعداد مردان مبتلا به افسردگی در مقایسه با زنان کم تر است، اما در ایالات متحده حدود 6 میلیون مرد مبتلا به افسردگی است. به طور معمول، مردان به ندرت افسردگی خود را تشخیص می دهند؛ به علاوه، پزشکان اغلب متوجه افسردگی نمی شوند .

افسردگی در مردان اغلب به وسیله الکل، ماری جوانا و یا مواد مخدر، و یا کار کردن طولانی مدت ایجاد می شود . چنانچه در این بخش از سلامت روان در نمناک خواهید خواند افسردگی در مردان با علائمی چون عصبانیت، ناراحتی، و نا امیدی بروز می کند.

مردان به ندرت قبول یا اعتراف می کنند که ناامیدی و یا ناراحتی دارند، بنابراین فهمیدن افسردگی در مردان آسان نیست. حتی اگر بیمار درک کند مبتلا به افسردگی است، به ندرت به پزشک مراجعه می کند.

تشویق، همدردی و کمک خانواده ضروری است و به افراد مبتلا به افسردگی کمک می کند تا درمان مناسبی به دست آورند. بنابراین، دانستن نشانه ها و علائم افسردگی برای کمک به مردان برای رهایی از افسردگی قبل از اینکه خیلی دیر شود بسیار مهم است. در اینجا علائم و نشانه های افسردگی در مردان نشان داده می شود که باید بدانید.

مرد افسرده

نشانه های افسردگی مردان چه هستند؟

نشانه های افسردگی در آقایان 

1.حالت ناراحتی

حالات عمده مردان مبتلا به افسردگی همانند زنان است؛ به نظر می رسد این امر با اراده قوی مردان مغایرت دارد؛ بنابراین، هنگامی که بیشتر افسرده هستند، به ندرت گریه می کنند یا مانند زنان در بس تر دراز می کشند. در عوض، تمایل به تحریک و یا استفاده از الکل یا مواد مخدر دارند. علائم افسردگی در مردان پس از یک شب به راحتی از بین نخواهد رفت. 

2. تغییر بزرگ در حالت و رفتار او

یکی از نشانه های دیگر و علائم افسردگی در مردان تغییر رفتار است. باید تغییراتی را در رفتار خود مد نظر قرار دهید . 

3. ناامیدی (سرخوردگی)

مردانی که مبتلا به افسردگی هستند همیشه علائم ناراحتی را نشان می دهند و افکار منفی دارند، مردان معمولا از تفکر منفی که بر آن ها تاثیر می گذارد عصبانی می شوند. به علاوه، افراد افسرده می توانند از چند چیز ساده در زندگی روزمره خود ناامید شوند.

ناامیدی

آشنایی با نشانه های افسردگی مردان 

نشانه های اختلال افسردگی در آقایان

4. تمرکز بر روی مسائل کوچک و ناتوانی در لذت بردن

طبق مطالعات، تمرکز بر مسائل کوچک و ناتوانی در داشتن سرگرمی، نشانه های افسردگی در مردان است. مردانی که مبتلا به افسردگی هستند تمایل دارند روی چیزهای کوچکی تمرکز کنند که ناچیز هستند. این مسائل کوچک می توانند تا حد زیادی بر آن ها تاثیر بگذارند. 

5. پرخوری

یکی از علائم و نشانه های افسردگی، پر خوری است. مردان مبتلا به افسردگی ممکن است پرخوری کنند. برخی افراد به اشتباه خود را با رژیم غذایی بی ارزش مانند فست فود و بستنی سیر می کنند. دانشمندان توضیح می دهند خوردن مواد شیمیایی را در مغز مردان ترشح می کنند و می تواند به این باور موقتی اما غلط کمک کند.

پرخوری

نشانه های افسردگی شدید در آقایان 

افسردگی در مردان با چه نشانه هایی خود را نشان می دهد؟

6. افزایش بیقراری 

ناراحتی مردان ممکن است ناآرام به نظر برسد، گویی می خواهند چند چیز را انجام دهند، اما نمی دانند چه چیزی است. این نشانه افسردگی می تواند با تکان دادن پا نشان داده شود . این افراد از فعالیتی به فعالیت دیگر بدون لذت بردن می رود. 

مردی که می شناسید زود رنج تر از همیشه است و قادر به آرام بودن نیست، به ندرت آرام است، سریع عصبانی می شود. برای مردی که افسردگی دارد، همه چیز بزرگ می شود. پس ناراحتی های کوچک در ذهن ندارند.

ناراحتی مردان

لیستی از نشانه های افسردگی در مردان  

نشانه های بارز افسردگی در آقایان چ هستند؟

7. تفکر و حرکات آهسته

تفکر و حرکات آهسته از نشانه های افسردگی در مردان شناخته می شوند. برخی مردانی که مبتلا به افسردگی هستند می توانند تفکر را به تاخیر بیندازند، به عنوان مثال، آن ها به سرعت آنچه را که می گویند فراموش می کنند و انجام می دهند.افراد افسرده کردن نمی توانند به همان سرعتی که عادت دارند راه بروند. اگر در گذشته، فعال بودند، دیگر قادر به ورزش کردن نیستند. 

8. درد شکم و کمر

مردانی که دچار افسردگی هستند، اغلب دچار درد معده و کمر می شوند. علت درد ناشی از استرس مزمن است. در این مورد، لازم است رژیم غذایی سالم و با ورزش ترکیب شود که که به حفظ آرامش کمک می کند

مردان به ندرت رابطه افسردگی را با علائم اختلالات هاضمه (یبوست، اسهال)و درد مزمن (سردرد، درد کمر)تشخیص می دهند.

کمر درد

درد کمر از نشانه های افسردگی در مردان 

نشانه های خاموش افسردگی مردان

9. کم اشتهایی و تغییر در رژیم غذایی

لذت بردن از غذاها یکی از سرگرمی های اصلی مردان است. زمانی که اشتها را از دست می دهند قطعا اتفاقی در حال رخ دادن است و باعث می شود آن ها نگران شوند. کاهش یا افزایش ناگهانی وزن نمی شود نادیده گرفته شود. 

10. نا آرامی با دلایل عادی

نا آرامی با دلایل معمولی و یا مشکلاتی که می تواند به راحتی حل شود به این معنی است که آنها از استرس زیادی رنج می برند. استرس و احساسات طولانی مدت خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد. در این شرایط، یوگا بهترین راه برای مردانی است که می خواهند افسردگی را کنترل کنند. 

به گفته مرکز مراقبت بهداشتی، کلینیک مایو، مردان معمولا قبول نمی کنند که مبتلا به افسردگی هستند و همیشه به دنبال دلایلی برای فرار از درمان هستند. بنابراین آن ها خشم خود را بر اقوام، دوستان و حتی غریبه ها اعمال می کنند. مردانی که دچار افسردگی شده، کلمات عامیانه برای رنجاندن همسر خود دارند.

ناآرامی

نشانه های افسردگی را چگونه کاهش دهیم؟ 

نشانه های افسردگی در رفتار آقایان

11. داشتن اضطراب و ناراحتی

نه تنها زنان با اضطراب و ناراحتی مواجه هستند، بلکه مردان هنگامی که به استرس و ناامنی افراطی می رسند نیز می توانند وارد این حالت شوند. بسیاری از افراد ادعا می کنند که اضطراب و وحشت به سرعت می گذرد، اما در واقع، اگر کنترل نشود، دچار افسردگی خطرناکی خواهند شد. برای پنهان کردن حالت افسردگی مردان می توانند به دام اعتیاد با الکل بیفتند. 

12. از دست دادن میل جنسی

افسردگی چیزی که باعث می شود مردان تمایل جنسی خود رااز دست بدهند. بسیاری از مردان دیگر احساس علاقه نمی کنند؛ آن ها از عشق خود به علت افسردگی فرار می کنند . جهان ناگهان در مقابل چشمانشان فرو می ریزد، تفکر مثبت آن ها ناپدید می شود، به این معنی است که بدبین می شوند.

تمایل جنسی از مغز نشات می گیرد و توسط متابولیت های عصبی تحریک می شود که در سیگنال دهی بین سلول های مغز و تحریک گردش خون در اندام های جنسی نقش دارند. با این حال، وقتی مردان دچار افسردگی می شوند، این مواد دچار عدم تعادل می شوند.

نداشتن میل جنسی

نشانه های افسردگی در رابطه زناشویی 

نشانه های افسردگی در خواب و تمرکز مردان

13. خوابیدن زیاد یا کم 

مشکلات خواب مانند بی خوابی، بیدار شدن صبح زود یا خوابیدن بیش از حد، نشانه های رایج افسردگی هستند. برخی افراد 12 ساعت در روز می خوابند و هنوز احساس خستگی می کنند و یا هر دو ساعت بیدار می شوند. مانند خستگی، مشکلات خواب یکی از نشانه های اصلی افسردگی است که افراد مبتلا به افسردگی ممکن است با آن روبرو شوند. 

14. مشکلات تمرکزی

وقتی مردی مبتلا به افسردگی است در پردازش اطلاعات ضعیف می شود. بنابراین توانایی تمرکز بر روی وظایف مختل شده است. افکار منفی به تدریج ذهن او را پر می کنند و تمرکز بر هر چیزی را دشوار می کند. برخی از افراد مبتلا به افسردگی به راحتی حواس شان پرت می شود. هیچ فعالیتی تمرکز آن ها را حفظ نمی کند.

نداشتن تمرکز

عدم تمرکز از نشانه های افسردگی آقایان 

نشانه های افسردگی آقایان در تصمیم گیری

15. نمی توانند تصمیم بگیرنند

کاپلو می گوید این یک مساله پردازش اطلاعات است و افسردگی توانایی مردان برای تصمیم گیری را کاهش می دهد. مردانی که افسردگی دارند در تصمیم گیری دچار مشکل می شوند. آن ها توانایی مردم عادی در تصمیم گیری یا انتخاب چیز جدیدی را ندارند. افسردگی باعث می شود پردازش اطلاعات مغز دچار مشکل شود و توانایی تصمیم گیری را کاهش دهد. 

16.احساس خستگی

این افراد یک سری تغییرات عاطفی و فیزیکی را می گذرانند. آن ها می توانند عقب ماندگی ذهنی، خستگی، یا کاهش سرعت گفتار، حرکات فیزیکی و نیز فرآیندهای فکری را تجربه کنند.

خستگی زیاد

خستگی از نشانه های افسردگی  

نشانه هایی مثل عصبانیت در افسردگی مردان

17.عصبانیت و عداوت

دکتر ساس من می گوید برخی از مردان، افسردگی خود را با پرخاشگری، خصمانه یا عصبانی نشان می دهند. او همچنین می گوید مردی که درک می کند چیزی اشتباه است، می تواند با نشان دادن این که این مرد هنوز قوی و توانا است، جبران شود. 

18. استرس

طبق تحقیقات، نشان داده شده که استرس طولانی مدت می تواند منجر به تغییراتی در مغز و بدن شود که می تواند منجر به افسردگی شود.

استرس مرد

استرس از نشانه های افسردگی 

خودکشی از نشانه های افسردگی است؟

19. سو مصرف مواد

مصرف مواد اغلب با افسردگی همراه است. محققان نشان داده اند افراد الکلی ریسک بالاتری درابتلا به افسردگی شدید نسبت به افراد غیر الکلی دارند .این می تواند برای زنان و مردان رخ دهد؛ با این حال، استفاده از الکل یا مواد مخدر برای پنهان کردن احساسات استراتژی است که بسیاری از مردان استفاده می کنند. 

20. افکار خودکشی

اگر مردی به آسیب زدن به خودش فکر می کند، نشانه افسردگی است و فورا باید جدی گرفته شود. اگر مردان دچار افسردگی درباره خودکشی فکر می کنند، باید فورا به کمک نیاز داشته باشند.

زنان احتمالا بیشتر به خودکشی فکر می کنند، اما طبق مطالعات، مردان بیش از 4 برابر این اقدام را انجام می دهند.

خودکشی

فکر به خودکشی از نشانه های افسردگی

21. از دست دادن انرژی و هیجان

افسردگی یکی از دلایلی است که ممکن است انرژی و هیجان مردان را از بین ببرد. از دست دادن هیجان یا کناره گیری از فعالیت های روزانه مثل سرگرمی ها، ورزش، تعاملات اجتماعی و یا بیرون رفتن با دوستان از نشانه های افسردگی اصلی هستند . 

22. مشکلاتی در روابط

زمانی که مردان نسبت به خودشان احساس بدی دارند، برای آن ها دشوار است که روابط خود را ثابت نگه دارند، از طریق روابط جنسی ارتباط برقرار کنند . وقتی مردان از افسردگی رنج می برند، اعتماد به نفس، انرژی و تلاش شان را از دست می دهند. آن ها کم تر تحرک دارند و باعث رنجش و عصبانیت همکاران خود می شوند.

مشکلات افسردگی

مشکلات ارتباط برقرار کردن از نشانه های افسردگی

افسردگی در مردان چگونه است؟ چه نشانه هایی دارد؟

23.حس انزوا

به طور کلی مردان اغلب خود را با احساسات بد سرزنش می کنند. این حالت اضطراب را ایجاد می کند و می تواند منجر به یک رفتار ذهنی شود که مشابه نگرانی است، در حالی که نشخوار بر احساسات و تجربیات منفی گذشته تمرکز دارد. 

24. احساس نارضایتی 

وقتی مردان دچار افسردگی هستند، از نظر ذهنی و فیزیکی ناراحت اند. به جای اینکه درونگرا باشند ، بیشتر اجتنابی هستند. آن ها اغلب می توانند احساسات خود را به حداقل برسانند. در برخی موارد، این احساس می تواند استحکام داشته باشد.

مردان در تحمل حالات عاطفی آزار دهنده ای که ناشی از افسردگی آن ها است دچار مشکل می شوند از آنجا که مردان توانایی برقراری ارتباط با احساسات خود را ندارند، به احتمال زیاد در برابر حالات خود مقاوم هستند. آن ها روش مخصوص خودشان را برای مقابله با افسردگی از جمله فرار و رفتارهای دوری دارند.

نارضایتی

مقابله مردان با نشانه های افسردگی 

علایم و نشانه های افسردگی در زنان 

زنان مبتلا به افسردگی اغلب در مقایسه با مردان بیشتر است. آشفتگی هورمون های زنانه به عنوان عواملی در نظر گرفته می شوند که منجر به افسردگی می شوند، به ویژه هنگام یائسگی، بارداری، سقط، بعد از زایمان (پس از زایمان). افسردگی مربوط به اختلالات هورمونی می تواند با دارو یا گذشت زمان التیام یابد. 

1. از دست دادن دلبستگی 

آن هایی که فعالیت های غیرحرفه ای را ترجیح می دهند، زمانی که دچار افسردگی می شوند، دوستان و خانواده آن ها می توانند به راحتی درک کنند. وقتی که آن ها تحت فشار کار می کنند، دیگر علاقه ای به لذت بردن از زندگی ندارند، و دیگر احساس شادی نمی کنند، به این معنی است که علاقه آن ها به طور کامل از دست رفته است.

این یک نشانه یا یکی از نشانه ها و علائم افسردگی است. در برخی موارد، زنانی که افسرده هستند می توانند علاقه خود را به فعالیت های روزمره از دست بدهند.

افسردگی در زنان

نشانه های افسردگی در زنان چیست؟ 

علائم و نشانه های افسردگی بارز خانم ها

2. احساس نا امیدی

زنان مبتلا به افسردگی اغلب احساس می کنند که اوضاع بدتر شده چشم انداز آن ها تیره می شود و ناامید می شوند. در مقابل فرد بدون افسردگی همیشه امیدهای زیادی مانند پیشرفت تحصیلی، موفقیت شغلی، خانواده سالم و غیره خواهند داشت.

در عین حال، آن ها تمایلات کوچک زیادی به عنوان پس انداز برای خرید، لذت بردن از کنسرت های موسیقی، سفر به سرزمین های دور، دارند … به طور خلاصه، از دست دادن امید برای آینده، تجلی افسردگی است. 

3. احساس تنهایی

این احساس واقعا دردآور است، به خصوص بیان این احساس برای افراد دیگر دشوار است؛ بنابراین بسیاری از زنان نمی خواهند به پزشک مراجعه کنند، زیرا تشخیص می دهند که پزشک نمی تواند به آن ها کمک کند.

آن ها همیشه احساس می کنند که شبیه بقیه نیستند، و در یک پرتگاه عمیق فرو افتاده اند و همه چیز برگشت ناپذیر است و هیچ کس قادر به کمک به آن ها نیست. چنین زنانی روز طولانی بلندی یک سال دارند، آن ها همیشه تنها، تنها و تنها هستند و از دیگران دور اند.

تنهایی زنان

احساس تنها بودن از نشانه های افسردگی 

فهرست کاملی از نشانه های افسردگی رد زنان

4.دست کم گرفتن خود

زنان مبتلا به افسردگی خود را دست کم می گیرند. آن ها فکر می کنند که استعداد ندارند و نمی توانند هر کاری از جمله کارهای کوچک و ساده را انجام دهند. این افراد همیشه ادعا می کنند که بی فایده هستند. برخی افراد مبتلا به افسرگی در تمام مدت بدون دلیل احساس گناه می کنند. این هم چنین حالتی از افسردگی است. 

5. از دست دادن انرژی

زنان مبتلا به افسردگی می توانند از کمبود انرژی رنج ببرند. این می تواند نشانه فیزیکی باشد وقتی که فعالیت های روزانه را کنار می گذارند. هم چنین می تواند مشکل ذهنی و عاطفی هم باشد، زمانی که از عزیزان خود دور اند.

از دست دادن انرژی یکی از نشانه های افسردگی است که افراد دیگر می توانند به راحتی درک کنند. علاوه بر این، کمبود انگیزه و کاهش سطح انرژی به بی حالی منجر می شود به خصوص زمانی نشان داده می شود که یک دختر به طور معمول سرزنده و پر جنب و جوش است. در نهایت، این نشانه می تواند تضعیف کننده باشد.

کمبود انرژی

کمبود انرژی از نشانه های افسردگی خانم ها

6. احساس پوچی و گناه

این زنان همیشه احساس پوچی می کنند و فکر می کنند هیچ کس آن ها را دوست ندارد. آن ها احساس می کنند که برای جامعه و مردم اطراف نفرت انگیز هستند. این احساس می تواند منجر به افکار مخرب تری مانند خودکشی شود. 

زنانی که افسرده هستند ممکن است به خاطر داشتن اختلال ذهنی احساس گناه کنند. آن ها احساس می کنند که غم آن ها بار سنگینی بر دوش دیگران می گذارد. آن ها ممکن است فکر کنند که اگر آن ها قوی تر بودند، هیچ کس مجبور نبود به خاطر آن ها رنج بکشد.

احساس پوچی

احساس گناه از نشانه های افسردگی 

نشانه های افسردگی در زنان و دختران خانواده

7. ماندن در شکست ها و اشتباهات گذشته

ماندن در اشتباهات گذشته نیز به عنوان یکی از نشانه های هشدار و علائم افسردگی در زنان در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، مسئله ناچیز و ساده ی سوختن شام. با این حال، این اشتباهات ساده برای افرادی که افسردگی دارند سخت است.

به علاوه برخی از زنان مبتلا به افسردگی در به خاطر آوردن اطلاعات مهم دچار مشکل شده اند. برای مثال آن ها می توانند تعطیلات، تاریخ های بزرگ و چیزهای کوچک را فراموش کنند. 

8. مساله تفکر، آرامش درباره مرگ

زنان مبتلا به افسردگی می توانند در فکر کردن به وضوح دچار مشکل شوند. افکار آن ها مبهم و گیج کننده است. اگر روش تفکر عادی را داشته باشند، افسردگی آن ها ناپدید خواهد شد. به علاوه، زنانی که از افسردگی رنج می برند به سختی می توانند بر روی وظایف روزمره خود تمرکز کنند. به عنوان مثال، پختن غذا یا شستشو لباس ممکن است برای آن ها بیش از حد دشوار باشد.

 

برخی از زنان که بیشتر افسرده هستند، نه تنها به مرگ خود فکر می کنند بلکه به فکر مرگ افراد دیگر نیز هستند. آن ها می توانند دیگران را تهدید کرده و یا حتی فعالیت های مخربی را ذکر کنند.

مرگ

فکر به مرگ دیگران از نشانه های افسردگی

گریه های مداوم از نشانه های افسردگی

9. گریه کردن بدون هیچ دلیلی یا گریه بیش از حد

زنان افسرده ممکن است به خاطر هیچ دلیلی گریه کنند. مثالا، آن ها می توانند با تماشای برنامه غم انگیز تلویزیون ، در حین گفتگو با افراد دیگر گریه کنند.

گریه کردن اغلب به دلیل نامعلومی رخ می دهد و این حالت ممکن است چند ساعت یا حتی چند روز در برخی موارد شدید ادامه پیدا کند. برای برخی از زنان نمایش احساسی آن ها کاملا عادی است.

10. بی خوابی همراه با درد فیزیکی

برخی از زنان افسرده شب را صرف اضطراب و بی خوابی می کنند. این زنان می توانند به خوردن قرص خواب متوسل شوند تا بتوانند استراحت کنند. مشکل خواب یکی از نشانه های افسردگی است.

زنان افسرده ممکن است در خوابیدن مشکل داشته باشند و یا حتی ممکن است در نیمه های شب بیدار شوند و نمی توانند بخوابند. حدود 1 / 3 زن افسرده می توانند خیلی بیشتر از حد نرمال بخوابند.

علاوه بر این، زنان مبتلا به افسردگی نیز می توانند انواع درد جسمی را تجربه کنند که از دردهای احساسی آن ها ناشی می شود. این زنان بیشتر می توانند بیمار شوند، و احساس ضعف عمومی کنند. علاوه بر این، ممکن است میگرن و سردرد را تجربه کنند

درد موقع خواب

بدخوابی از نشانه های افسردگی 

نشانه های افسردگی زنان کدام اند؟

11. احساس ناراحتی و نارضایتی و ناتوانی در لذت بردن:

محققان نشان می دهند این زنان احساس ناراحتی شدیدی دارند و نمی توانند خوشحال باشند. این احساس می تواند در هر بخشی از فعالیت های روزانه وارد شود. برخی از زنان افسرده به نظر می رسد که دیگر قادر به شاد بودن یا حتی لذت بردن نیستند. این زنان می توانند در مورد زندگی و فعالیت ها ناراضی باشند. 

12.داشتن سردرد

یکی از نشانه ها و علائم افسردگی در زنان سردرد و یا میگرن است. اگر زنی دچار سردرد و یا میگرن شود، در صورتی که افسردگی داشته باشد، ممکن است بدتر شود. سردردی که به افسردگی مربوط می شود معمولا عمومی و کسل کننده است.

به علاوه، زنانی که از افسردگی دارند اغلب گزارش می دهند سردردها صبح و بعد از ظهر بدتر می شود. آن ها به احتمال زیاد دچار سردردهای عصبی می شوند که ماهیچه های گردن و پوست سر شان منقبض می شوند

سردرد

سردردهای مزمن از نشانه های افسردگی 

افسردگی در زنان چگونه است؟ چه نشانه هایی دارد؟

13. رنج بردن از کمردرد ، گردن درد

زنانی که کمر درد دارند، اگر افسرده باشند، می توانند بدتر شوند. اگر چه کمردرد یکی از علائم اولیه افسردگی نیست اما باعث می شود فرد افسرده بدتر شود. 

14. درد قفسه سینه

بسیار مهم است که درد سینه تان را فورا توسط متخصص چک کنید. چون اگر درد سینه دارید، به این معنی است که با یکی از علائم افسردگی زندگی می کنید. محققان نشان می دهند که می تواند نشانه مشکلات قلبی جدی باشد؛ با این حال، درد سینه نیز به افسردگی مرتبط است (درد سینه به عنوان یکی از نشانه های افسردگی در نظر گرفته می شود). 

15. مشکلات دستگاه گوارش

یبوست مزمن، تهوع، و اسهال تمام اینها می تواند ناشی از افسردگی باشد. این علائم افسردگی در زنان را نشان می دهد. برخی مطالعات نشان می دهند 60 درصد از زنان مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر دچار اختلال روان شناختی هستند.

 به علاوه، مشکلات شکمی در افراد مبتلا به افسردگی، به ویژه در زنان، کودکان و نوجوانان امری رایج است. بسیاری از کودکان مشکلات شکم دارند و وقتی به آن ها نگاه می کنید، احساس می کنید که اغلب به روابط همسالان یا اضطراب مدرسه مرتبط هستند. زنان مبتلا به افسردگی می توانند مشکلات گوارشی از قبیل زخم معده ، کولیت و... داشته باشند.

دل درد

مشکلات گوارشی در زنان از نشانه های افسردگی

16. احساس خستگی 

علایم دیگرافسردگی خستگی هستند. محققان نشان می دهند خستگی و افسردگی در یک چرخه معیوب از هم تغذیه می کنند. 

17. اختلالات خواب و عدم تمایل جنسی

عدم تمایل جنسی نیز به عنوان یکی از نشانه های افسردگی در زنانی در نظر گرفته می شود که علاقه مند به داشتن رابطه جنسی با همسرشان نیستند و از رابطه شان لذت نمی برد. 

18. تغییر در اشتها و وزن

مطالعات زیادی وجود دارند که نشان می دهند وزن اضافی در زنان را می توان به افسردگی، سابقه افسردگی و برخی دیگر از معیارهای پریشانی روانی مرتبط دانست.

اضافه وزن

اضافه وزن از نشانه های افسردگی 

نشانه های افسردگی در رفتار زنان

19. نداشتن اعتماد به نفس

زنانی که اظهارات خود را نکوهش می کنند، می توانند مردان خود را ناامید و سردرگم کنند. زنانی که احساس می کنند عزت نفس خود را از دست داده اند، واز خود انتقاد می کنند، می توانند اطمینان حاصل کنند که اینها علائم و نشانه های افسردگی هستند. 

20. تغییرحالات، نظرات منفی :

اگر نوسانات روحی، نظرات منفی و شکایت داشته باشید، به این معنی است که علائم افسردگی را تجربه می کنید. 

21. قاعدگی نامنظم

قاعدگی نامنظم یکی از نشانه های واضح و علائم افسردگی در زنان است. قاعدگی نامنظم - بدون شک یک نشانه فیزیکی است، اما افسردگی ممکن است بر الگوی شدید هورمونی تاثیر بگذارد که شامل چرخه طبیعی 28 روزه برای زنان در سال های باروری می شود. 

22.سختی در حفظ ونگهداری ظاهر

شکست در حفظ ظاهر یکی از نشانه های بارز افسردگی در زنان است. مگر اینکه یک زن از ابتدا به ظاهر خود توجه نداشته باشد، و در مورد این که چطور ظاهر شود و چه لباسی بپوشد، اهمیتی ندهد.

عدم توجه به خود

عدم رسیدگی به خود از نشانه های افسردگی 

10 نشانه کلی افسردگی در تمام گروه های سنی

1.بی علاقه بودن به استحمام 

2. بی علاقگی یا لذت نبردن از فعالیت هایی فیزیکی که معمولاً لذت بخش و جالب اند 

3. آشفتگی یا کندشدن روانی_ حرکتی

4. داشتن ایدۀ خودکشی به طور مکرر، خواه با نقشه یا بدون نقشۀ دقیق یا با اقدام به خودکشی 

5. مشکلات خواب. ممکن است به شکل بی خوابی یا پرخوابی بروز کند 

6. حس خودکم بینی یا احساس گناه بیش از حد و نامتناسب واحساس بی ارزش بودن 

7. مشکلات اشتها که هم به شکل بی اشتهایی و کاهش وزن و هم بالعکس 

8. مشکلات تمرکز 

9.احساس روزانه خستگی یافقدان انرژی 

10.خلق و خوی افسرده

 

56 علائم و نشانه های مهم افسردگی در زنان و مردان

4.51576
این مطلب مفید بود ؟1428148
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب :
نظرات129 نظر به ثبت رسیده است
مرتضی1395-08-16
هر 10 مورد رو دارم من
11924
س1395-09-15
دقیقا منم با سن کمی که دارم هر ۱۰ مورد رو دارم و دلیلش فقط و فقط و فقط آدم های اطرافم هستن.معمولا زمانی خوشحالم که تنها باشم ولی زمانی که یه نفر رو می بینم به حرف های چرتی که دیگران می زنند و مهم نبودن احساسات دیگران فکر میکنم و مخصوصا یک نفر رو پیدا نکردم که منو درک کنه و آرزوهایی که دارم هیچوقت عملی نمیشن و همیشه به جای آدم هایی که میخوام ببینم آدم های بی درک و احساسات می بینم هیچ دلیلی برای ادامه ی زندگی نمی بینم
49231
ناشناس1395-11-16
دقيقاحرف دلمو زدى منم دليل افسردگيم آدماى اطرافم هستن احساس ميکنم همه اذيتم ميکنن تو يه برزخ بدى هستم نه دلم ميخواد زندگی کنم نه بميرم خيلي خستم خيلى...
10610
ليندا1396-01-30
ادم هاي اطراف شايد بي احساس يا بي منطق باشن ولى در نهايت اين ما هستيم كه سرنوشت خودمون رو رقم ميزنيم
369
برف1396-02-21
برات آرزوی سلامتی میکنم عزیز..امیددارم مثل من از اطرافیانت صدمه روحی نبینی
4411
مهیار1396-02-15
سلام دوستان عزیزم
.
.
نظرها رو خوندم, دلم کباب شد! همه هم جوون...
میخوام برادرانه یه حرفایی بزنم. فکر کنم که مفید باشه...
من همسن و سال شماهام, 24 سالمه, فعلا بیکارم, ترک تحصیل هم کرده ام در حالی که دو سه ترم بیشتر نمونده بود, شماتت های اطرافیان زیاد بوده, شکست های کمی نداشته ام... خلاصه اگه بخوام اثبات کنم که بدبختم بهانه ی کافی دارم!!
اما احساس خوشبختی دارم,
دوستان, باور کنید با اثبات بدبختیمون به مردم, هیچ قدمی برای خوشبختی و رضایت برنمیداریم!

درسته که شرایط بیرونی به نظر ما بد هست یا خانواده هامون اونطور که ما میخوایم نیستن, اما درست نیست که همه ی تقصیرها رو بندازیم گردن دیگران!

بدونین که در هر شرایط سختی هم که زندگی میکنین, حتما حکمت و خیری در اون هست, اما باید از دید مثبت به مشکلات نگاه کنیم تا به دست خودمون با افکار غلط, خودمونو ذره ذره هلاک نکنیم.

ما اگه به خودمون بیایم و جدا بخواهیم که تغییر کنیم, میتونیم... باید فکر و نگرشمون رو عوض کنیم
و از همه مهمتر خودمون رو مسئول بدونیم... اگه ما عوض بشیم جهانمون هم عوض میشه...

نالیدن و شکایت فایده ای نداره...
همین که خدا هست کافیه... خدایی که به ما هستی و زندگی میبخشه, هر لحظه به ما نَفَس میده و قلبمون رو دمادم تکون میده, کلی زیبایی ها آفریده که با تماشا کردنشون لذت میبریم... غذاهای مختلف و خوشمزه... کلی از اعضای بدنمون سالمه... اینها کم چیزیه؟ همین که خدا دوستمون داره کافیه.

اگه خودمون رو با بقیه مقایسه کنیم و اسیر آرزوها بشیم از این همه نعمت که توش غرقیم غافل میشیم و اسیر افکار غلط میشیم و خودمون حال خودمونو بد میکنیم.

ممنونم از توجهتون, قدر هستیون رو بدونین و شاکر باشین, دوستون دارم.
خداحافظ
32823
مهدی1396-02-19
سلام آقا مهیار واقعان مرسی از حرفای قشنگت
557
mahsa1396-03-07
سلام.چقد قشنگ حرف زدی مهیارجان.من ادم افسرده ای نیستم اما طاقت دیدن ناراحتی کسی رو ندارم.وقتی حرف های دوستانو خوندم واقعن گریه کردم الیته ترحم نبود چون از ترحممتنفرم.افسوس خوردم برای.کسانی ک زندگی رو برای این عزیزان تلخ کردند.کاش همه ب زندگی مثل تو نگاه کنند.مهسا
594
ساینا1396-04-15
آره حرف شما درسه ولی وقتی آدم امیدی واس خوشحالی زندگی آینده نداره همه چی برعکس عمل میکنه
11310
ف1395-10-13
من هم مواردشو دارم
267
آرزو1395-10-15
منم5 ساله که همه این علائم رو دارم دیگه خسته شدم حسودیم میشه به آدمایی که شادن و از ته دل میخندن.کاش پایین مطالبتون یه روانکاوم معرفی میشد.
1048
پ1395-10-26
منم تقریبا همه موارد رو دارم ولی خب دوست ندارم کسیم بفهمه .نمی دونم چیکار کنم واقعا ......
324
یه دوست1396-02-11
سلام ،افسرده بودن چیزی نیست که بخوایین پنهانش کنین خیلی از افراد این اختلال ذهنی رو دارن که خودشونم متوجهش نیستن پنهون کردن اون هیچ کمکی به شما نمیکنه حتی آشکار کردن اون هم برای شما واقعا بد نیست.خیلی از افراد در اطراف ما مشکلاتی دارن که حتی قابل بهبود نیست شما میتونین دوباره با انرژی زندگیتون رو ادامه بدین پس توکلتون به خدا باشه و سعی کنین باهاش بجنگین یا علی
182
نگين1396-02-14
دقيقا منم نميخوام كسي بفهمه چمه ومشكلاتمو به كسي نميگم همشو خودم به دوش ميكشم ترجيح ميدم خودم حل كنم تا بقيه
464
ترانه1395-11-05
منم همه موارد دارم و تنها دلیلشم اطرافیانم هستن مگه چقد یآدم ظرفیت داره من که خیلی جنگیدم اما حالارسیدم به بن بست
314
عاطی1395-11-27
منم خیلی جنگیدم..اما دیگه بریدم...یه شکست خورده که حالا یه افسره ی محضه
336
Donya1395-11-29
منم عین تو ام همشم مطمئنم تقسیر خانوادمو اطرافیانمه ازشون داره بدم میاد
279
محمد امین1396-02-01
منم مثل خودتون اما واقعا 95% بدبختیام مطمئنم از طرف خانوادم بود
404
فاطمه1395-11-11
سلام خسته نباشی من همیشه توخونه هستم بیرونودوست ندارم ازشوهرموخانواده ام نفرت دارم دوست دارم تنهاباشم همیشه عصبی استرس دارم خواب که اصلاندارم همیشه ناامیدم اززندگی فقط گریه میکنم رهنماییم کنید
6311
نفس اقبالی1395-11-20
من ۱ ساله ک ازدواج کردم اما بی خوابی های مکرر یا از خواب پریدن هرشب بی حوصلگی و روزانه گریه کردنم حتی شبانه جوریه ک دیگه همسرم از دستم عاصی شده حتی از همسرم متنفر شدم حداقل روز و شبم تمام با گوش دادن به اهنگای غمگین پر شده و گریه میکنم وحشتناک اضافه وزن پیدا کردم همسرم نمیتونه درک اینو داشته باشه ک واقعا حوصله هیچ و هیچ کسو ندارم اصلا بحثای روزانه دیگران برام مهم نیست و سرم تو لاک خودمه بار ها شده ک اطرافیانم در طول روز بغل دستم نشستن با من حرف میزدن و من متوجه نشدم و یا حتی صدام کردن اما اصلا متوجه نشدم
197
سجاد1396-01-27
اتفاقا این مسعله برا بعضیا مسخره میاد اکثرا میگن تو هیچیت نیس خودتو زدی به بیماری اینم برمیگرده به عدمه اطلاعاته کافی اشخاص من خودم دوسال پیش این بیماریرو داشتم اطرافیانم مسخره میکردن که این آزار دهنده تر از بیماریه ولی خدا به عموم عمره طولانی بده که عید دینی دوساله پیش رفتم خونشون فقط باهام یک ربع حرف زد چون شیخه هیپنوتیزمم میکنه کارش درسته واقعا از اون رو به این رو شدم یعنی تو مدت یک هفته این بیماریرو شکست دادم فقط کافیه بخوای اون مسائلی که بهت فشاره عصبی میاره تو ذهنت بلاک کنی کارش تمومه تو این شرایط هیچ موقع آهنگه غمگین گوش نده آهنگای شاد بزار حتی برقص ببین چقدر تو روحیت فرق میکنه به قرصا خودتونو عادت ندین احتمال داره قرص مصرف نکنین دو سه روز اذیت بشین ولی معده تونو از مواده شمیایی نجات دادین اگه تونستین مسافرت کنین یا سعی کنین زندگیتونو تغییر بدین
105
Donya1395-11-29
من نه موردش رو دارم چهارده سالمم هست چیکار کنم الان؟
234
آرميتا 1395-11-30
من ١٤ سالمه .. توي ي خونه سرد بزرگ شدم .. ٩ مورزم از ده تا دارم . هنه تو حال خودشونن سرشون تو لاك خودشونه .. دوستام همه رو اعصابمن .. بابام خوابه و مامانمم تا باهاش حرف ميزنم يا جوابي نداره يا ميگه به من چه انگار منو از سر راه اوردن .. به خاطر مشكلات اطرافيانم و گذشته تلخ و كثيف خانوادم من افسرده شدم .. به خاطر اين كه هيچ دركي از عاطفه ندارم نه كسيو دوس دارم نه كسي منو ... شدم ي ادم تنها و افسرده كه ي سريال تخيلي كه شايد به نظرم مسخره باشرو ١٥ بار ميبينم .. مدرسه نميرم يا اگه ميرم نيستم تو فاز درس ... من تنها ترين ادمم .. تو زندگي هر كدوم از اطرافيانم ي نفر هست كه مهم تر از من باشه ... ماه هاس كه وقتي از مدرسه ميام عينه جنازه تا صبح فرداش مي خوابم .. بعد ميگن چرا ؟!
402
Dela1395-12-01
منم 14 ساله همین حالت دارم وتمام گزینه ها رادارم ولی فکر می کنم فقط چیزی که مارا مثل اول می کند ایمان وامید به خداوند
268
مبینا1396-01-06
منم 14 سالمه و تقریبا میشه گفت هشت تا از این علائم رو تو خودم میبینم اما دلیل من با همه فرق داره الان سه ساله که پدرم مریضه سرطان مغز داره وهرروز حالش بدتره خیلی بده وقتی چشاتو باز میکنیو بیدار میشی پدرت رو تخت خوابیده باشه تا وقتی که با دل و جیگر پاره پاره بری و بخوابی لطفا براش دعا کنید یه روز هم نشده که با چشمای خیس نخوابم
583
:((1396-01-30
الهی بمیرم ...
44
لیلا1396-03-16
خیلی ناراحت شدم . نگران نباش. خدا بزرگه . مطمئن باش خدا چیزی رو که به صلاح ماست برامون پیش میاره.
153
پارمیدا1396-03-24
نگاه کن ناراحت نباش منم دخترفقیری بدنیااومدم پدرمادرم مردن ومنو یه خونواده ی پولداربزرگ کردن چون بچه نداشتن ومنوبیشترازبچه ی خودشون دوست دارن ولی من همیشه باچشای خیس میخوابم چون بابا مامانم مردن
251
امیرحسین1396-03-26
سلام. من25سال سنمه.9ماه ازدواج کردم.ولی الان دوس دارم باز مجرد باشم.احساس تنهایی میکنم.احساس میکنم کارهام همه گره خورده.حس حسادت دارم به همه.دیگه هیچ ذوق و شوقی ندارم.خسته شدم.این 10علائم همه رو دارم.از افسردگی زیاد چاق شدم.با اینکه رژیم میگیرم اصن انگار ن انگار.وقتی ب آینده فکر میکنم نا امید میشم.از بیکاری خستم ولی دلم نمیخواد برم سرکار.انگار یکی جلومو گرفته.انگار خدا منو فراموش کرده
93
مهدی1396-04-08
دقیقا منم یه همچین حسی دارم میگفتم یا ازدواج نمیکنم یا اگه کردم با کسی که یه رابطه دوطرفه در حد لیلی مجنون داشته باشیم ازدواج میکنم قبل ازدواج 6سال باخانمم اشنابودیم با اینکه شرایط ازدواج نداشتم ولی با انرژی و دلگرمی که ازش میگرفتم جلو رفتم خود خانمم خوبه منتها خونوادش تو خیلی از مشکلاتشون خامی میکنن خانمم هم به طبع اونا درگیر مشکلات میشه و کلا رابطه خودمون فراموش میشه هرچقدرم بهش میگم وقتی حرف گوش نمیکنن کار خودشونو میکنن چرا خودتو عذاب میدی که از تو به منم سرایت کنه با اینکه ادم مغروری هستم ولی برای حفظ زندگیم تو خیلی مسائل کوتاه اومدم همین باعث نارضایتی از خودم و زندگیم شده از همه چیز و همه کس فاصله گرفتم نمیدونم چیکار کنم که ازین وضعیت خلاص شم
71
nazi1395-11-30
چه جالب همه اطرافیان وخونوادشون رومقصرمیدونن عین من که واقعا خونوادم مقصراباهرکارم مخالفن باایده هام باحرفام جلوی هرهدفی که داشتم روگرفتن والان یه افسردم که فقط نیگاه میکنم
173
علی1395-12-07
دقیقا...همیشه تا میام حرف بزنم یا محل نمیدن یا گیر میدن..همیشه میخوان مثل اونها باشیم ..از تنهایی موندم چه غلطی بکنم..........
232
:/1395-12-05
سلام من ۱۵سالمه و یکی از نزدیک ترین دوستای من حدودا بیشتر این موردارو داره من چه کمکی میتونم به دوستم بکنم که اونم نفهمه ک من متوجه افسردگی اون شدم؟لطفا بگین
41
ش1395-12-19
سلام من بعضی از علائم افسردگی دارم من بیشتر فکر خاطرات قدیم میاد تو سرم فکر مرگ تو سرمه احساس پوچی و نا امیدی دارم همیشه نگاه آدما میکنم حسرت می خورم دوکتور هم رفتم ولی فایده نداره فقط باید به خدا توکل کرد
123
الهام1396-02-13
الان بهتر شدين منم مثل شما هستم
52
چه فرقى ميکنه اسمم1395-12-06
با وجود اينکه بهترين نمره رو هميشه داشتم و هيچ وقت امتحانامو خراب نکردم ولى مامان و بابام حتى حاضر نشدن يه حيوون خونگي کوچيک برام بگيرن... بهشون گفتم باشه نمره هام خوب شده هيچى نميخوام فقط يه خوکچه هندى(يه نوع جونده شبيه همستر) خيلى التماس کردم چون واقعا دلم ميخواست ولى آخرش فکر ميکنين مامانم چى گفت؟ : بيست گرفتى کارنامتو و نمره زبانت از همه بيشتره به من چه؟؟ زحمت کشيدى حالا انگار چى کار کرده.... هر کارى کردى واسه خودت کردى برام مهم نيست... از نزديک ترين دوستم جدا شدم فقط بخاطر خواسته مامانم که مدرسمو عوض کنم ...خيلى حس ميکنم افسرده شدم آخه دلم به چى خوش باشه؟
1325
nasrin1395-12-25
بچه مگه ادم بخاطر حیون خونگی ناراحت میشه
342
ناشناس1396-03-21
کاش همیشه دردات اینقد کوچیک باشه
392
علی1395-12-07
عینا همش رو دارم...هیچ وقت ازش در جایی حرف نمیزنم چون معمولا من رو آدم بی لیاقت میخونن که الکی ناراحتم. تمام عواملش اطرافم هست...همیشه حرفای خنده دار میزنم جلو بقیه که فکر کنن شاد هستم‌ ولی از درون پوسیدم...امثال ما هاخیلی وقته که مرده ایم
332
من1396-01-29
هیییی آره واقعا.همه فکر میکنن خیلی شادم.اما...
123
مهرداد1395-12-07
مهرداد هستم. 33 سال دارم. مجردم.من هم عمیقا احساس افسردگی دارم. از علایم یاد شده تقریبا همشون رو هر روز دارم به اضافه تپش قلب نفس گیر و اضطراب. خیلی هم به مردن فکر میکنم گاهی تبديل به آرزوم میشه و... به شدت از جمع گریزانم،حوصله هیچ کاری رو ندارم حتی تلفنم رو خیلی اوقات اجبارا جواب میدم و...
172
صبا1395-12-12
منم علایم بالا تقریبا همش دارم دلیلش نمیدونم چیه.. دانشجو دکترا هستم مجردم و مدرس دانشگاه هستم بعضی وقتا حس میکنم شکست عشقی که تو زندگی داشتم دلیل اصلی همه این افسردگیهامه هشت سال از اون روزا میگذره و کسی که دوسش دارم چندماهیه سمت من برگشته ولی دلم خیلی وقت مرده.. حتی با کسی که اون همه دوسش داشتم نمیتونم ارتباط برقرار کنم و این منو بیشتر افسرده میکنه
60
سپاسه1395-12-14
من همه علائمو دارم -_-
51
سمیه1395-12-14
برای خودم متاسفم . چون همه رو دارم. البته حس خودکشی ندارم خدارو شکر.
43
عسل1395-12-20
منم تمامه اين علائم رو دارم ٣ ساله ازدواج كردم قبلا سره كار ميرفتم ولي الان يك سالي هست ديگه كار نميكنم و تو خونه ام همش تنهام شوهرم صبح ميره ١١ شب مياد خونه ديگه اصلا حواسش به من نيست من عاشقشم اما اون تمامه زندگيش فقط كارشه و فقط كار ميكنه و نميگه زنم اين همه ساعت تنها توي خونه داره چه بلايي سرش مياد دارم دق ميكنم هيچكس حرفمو نميفهمه همش غم دارم همش ناراحتم همش بغض دارم همش اشكام مياد خيلي خسته ام خيلي..شبا هم كه شوهرم مياد خونه نيم ساعت بعدش خوابش برده و من باز تنها ميشم و تا صبح نميتونم پلكامو رو هم بزارم من از همتون افسرده ترو داغون ترم هيچكسو ندارم هيچكس اونقد حالم بده كه فقط دلم ميخاد بميرم
203
مهتاب1396-04-16
خب دوباره برگرد سرکارت. اگرهم همسرت مخالفه باعاش درمورد احساست حرف بزن و برای ناراحتیت کمک بخاه
74
باران1395-12-20
منم بعضي از اين علايم رو دارم و دليلش اطرافيانم هستن
40
سارا1395-12-23
من چندتایی ازش علائم اش رو دارم،شکست خوردن ام تو کنکورم.شکست احساسی تورابطه ای که داشتم ،درس خوندن تورشته ای که دوسش ندارم،تنهایی ؛ینی کلن از خودمو زندگیم بدم میاد،کاش بمیرم راحت شم
183
C.j.s1395-12-23
نميدونم ديگه چيكار كنم،،،همشو دارم،،،با اين كه 15 سالم هست،،،،،و الأمن در به در تو شيراز دنبال سيانور هستم،،،،
53
nasrin1395-12-25
من ۱۵ سالمه .منم تقریبا همشو دارم می خوام خود کشی کنم ولی میترسم از این که تو اون دنیا هم مثل این دنیا به خاطر این کارم پر از عذابو رنج باشه .اگه نظری دارین بگین من چیکار کنم؟
81
سعید...1396-01-08
سلام دوستم... خودکشی؟! ... یعنی واقعا جون عزیزت رو به همین مفتی میدی؟! ... تو تازه اول راهی... تنها راه خوب شدن حالت اینه که از اطرافیانت دل بکنی و فکر کنی هیچکدومشون نیستن... به جز خودت از هیچکس هیچ انتظاری نداشته باش ... به علاقه هات فکر کن... به توانایی هات... آدمی بشو که خودت عاشقش باشی... امتحان کن... قدم اول... آهنگی که حالت رو خوب میکنه گوش کن...
172
mahsa1396-02-10
خودکشی عایا؟؟من ۱۷سالمه افسرده نیستم خدا روشکر ادم شادیم کلن همیشع دارم میخندم(دیوونه نیستما) ولی بنظرت انقد زندگی کردی ک حالا بخای.خودکشی کنیو تمام؟نسرین ی کم جدی تر فک کن اونوقت خودتم میفهمی.ک چه کارمضخرفی میخای.بکنی(ببخشیدا من خیلی رکم)
34
...1396-03-21
مطمئن باش با این کارت نه تنها همه چی درست نمیشه بلکه این دنیاتم مثه اون دنیات سیاه میکنه
21
علی1396-04-20
بهترین کار ممکن رو داری انجام میدی . ایول
924
اکرم1395-12-26
دوستان توجه کردید اکثر شما نوجون هستید این علایم در شما مربوط به سن و سالتون هست و گذراست زیاد خودتون رو نگران نکنید و به آینده ای روشن فکر کنید من هم دقیقا تو سن شما همین حالات رو داشتم اما دوستانی که توی سنین 25-30به بالا هستن حتما باید توی فکر تغییر نگرش یا تغییر روش زندگی باشن چون محیط رو ما نمیتونیم تغییر بدیم
51
سعید...1396-01-08
سلام... آفرین... کاملا حرفتون درسته... همه ی ما این دوران رو تجربه کردیم... خودکشی کردن بدترین راه ممکنه... چهل روز وقت بقیه رو بابت عزاداری میگیرید و بعدش تمااااام... انگار نه انگار که همچین آدمی وجود داشته قبلا ... پس لطفا راه بهتری رو انتخاب کنید
70
مری1395-12-29
سلام من هم تمام این علامت ها رو دارم خیلی کم میشه که بخندم یا اصلا نمیخندم به خودکشی هم خیلی فکر میکنم شاید یه روز این کارا انجام بدم خستم خیلی کاش خدا راحتم کنه بسمه
02
soniya1396-01-24
سختیها میگذرن و بعد وقتی بهش فکر میکنی خنده ت میگیره حرف خودکشی رو دیگه به زبون نیار عزیزم
21
ی1396-01-01
خیلی بدم میاد از همه مخصوصا خانواده ام و دوستام هیشکی نیشت که درکم کنه هیشکی
100
هانی1396-01-02
سلام دوستانم من حدود دو سال که ازدواج کردم و یه دختر دارم هفت ماهشه منم این نشونه ها رو چند تا شو دارم میتونم بگم بیشترشو همشم به خاطر کارایی که همسرم و خونوادش باهام کردن میدونید دوستانم من همیشه پناه میبرم به خدا به نماز باور کنید خیلی تسکین دهنده اس شاید ساعتها سر سجاده گریه کردم ولژ ارامش خاصی میگیرم پیشنهاد میکنم امتحان کنید دوستانم خودتون بابد به خودتون کمک کنید سعی کنید تو محیط های شاد قرار بگیرین موزیک غمگین گوش ندین .. با ادمایی که دایم سر کوبتون میکنن معاشرت نکنید ‌جواب میده امتحان کنید
51
عدنان1396-01-05
برگردین به خدا وسنت رسول الله بزرگترین روانشناس کتاب خدا دفترچه راهنمای انسان همون طور که برای استفاده بهتر از تلوزیون وچیزای دیگه دفترچه لازمه خداوند که خالق انسان است همه چیز رو بهتردر مورد حالاتانسان میدونه موسیقی فقط باعثغفلت انسا از خدا میشه.
415
مريم 1396-01-08
سلام دوستان هيج كدومتون اندازه من سختي نكشيديد من مادرم ام اس داره و پدرم جانباز ٧٥ درصد همه جوره مشكل داريم ولي ساختيم ولي الان دارن بازور شوهرم ميدن چون خودشون با اون خانواده راحتن من خاستكار زياد دارم ولي عاشق محمد مهديم خيليم دوسش دارم ولي پدرم چون ازم كوجيكتره نميده شب شيريني خورن وقتي نشونو دستم كرد اون پسره من فقط اشك ريختم برام دعا كنيد ديونه شدم افسردكي شديد دارم جند بارم تصميم گرفتم خودمو بكشم ولي نشد خواستم فرار كنم از خونه بابام زنجيرم كرده تو خونه مهمون يا اون پسره مياد بازم ميكنه اين انصاف نيست بدجور دارم توان مريضي پدرو مادرمو پس ميدم دعا كنيد تو رو به خدا قسم برام كه هر جه زودتر خدا ببرتم پيش خودش
61
soniya1396-01-24
عزیزم شما میتونید از طریق قضایی اقدام کنید.و در ضمن میتونید بی علاقگیتون به اون مرد رو خیلی صریح به خودش و خانواده ش اطلاع بدید
71
س1396-01-10
واقعا سایت نمناک حرف دلمو زد من هم تمام این علائم رو دارم و همش به خاطر اطرافیانمه
31
ناشناس1396-01-15
من اوایل خیلی حالم خوب بود پرازانرژی مثبت .اماالان افسرده شدم همه مواردودارم هیچ چیزوهیچ کس نمیتونه حالموخوب کنه شباخواب ندارم .23سالمه مجردم .خانوادم درکم نمیکنن مخصوصاپدرم .بگین چیکارکنممم
73
مهرناز1396-01-16
۲۹ سالمه مجرد.منم مثه شمام خانوادم بهم محل نمیذاره بعضی وقتا انگار اصلا منو نمیبینن فقط بخار یه اشتباه اونم ترک تحصیل بود که تقصیر خودشون بود هرچقدر میگفتم از رشته ام خوشم نمیاد انگار نه انگار نظر من اصلا واسشون مهم نبود فقط میگن هرچی خواهرت بگه دیگه نمیگن خودتم بزرگ شدی اختیار کاراتو داری
50
arsalan1396-01-17
سلام به تمامی دوستان عزیز ..خواهران وبرادرن ..ببینید دوستان درسته این علایم نشانه افسردیگیه .اما ملاک نیست که افسرده ایم وخودمونو تسلیم یه چند تا جملات عمومی کنیم.افسردگی بیماری نیست بلکه یه افکار منفی گرایی هستش که دا‌‌‌ءم داریم به خودمون ربط میدیم ..مثلا مشکلات خانوادگی..که خیلیا از این مشکل رنج میبرن .که ریشه ی ان دست کم گرفته شدن در داخل خانواده . ویا شخصی .تخیلی .اجتماعی.اعتقادی که منجر به افت ارزش و انرژی مثبت فردی میشه .بله مشکلات زیاده ..ولی نباید باعث بشه که روحیه خود رو از دست بدیم .و خودمونو تسلیم چند تخیلات که برای خودمون ساختیم قرار بدیم .بعضی وقتها یه مشکلاتی برای یه فرد ایجاد میشه که فرد خودش رو دست کم گرفته یا خودشو از جامعه و مردم دور میکنه ..ویا مشکلات روحی وعاطفی که باعث تنفر ویا سرزنش کردن خودش میشه.. من خودم یه زمونی همین مشکلات رو داشتم ..یعنی با همین جملات خودمو سرزنش میکردم و خودمو وابسته این جملات میدونستم .اما یه روزی با خودم فکر کردم ..یه جوری شد کلا فکر کردم که اخه چرااا چرا دارم با خودم اینطوری میکنم مگه من از دیگران چی کم دارم ..خیلی جملاتی زیبایی هی به با خودم فکر میکردم ..من تونستم با خدا باشم یعنی خودمو تنها نمیدیدم ..باور کنید فقط ایمان به خداااا..تونستم از همه چی بر بیام .. با الله باشین ..نمیدونم چطوری بگم ..ولی فقط الله ...آرامشش زندگیییی..خلاصه دوستان من هر چی میدونستم ..و تو دلم بود براتون گفتم .ان شاالله و به امید خدا شما هم این راهو در پیش بگیرین باور کنید نتیجه میگرید ..فقط نزارین خودتونو با دستای خودتون از بین ببرید..
111
soniya1396-01-24
عالی بود دوستم.من دچار افسردگی شدید بودم و با همین جملات مثبت بدون پزشک حالم رو به بهبودیه و خدا رو شکر اعتماد به نفسم هم خیلی بهتر شده
61
arsalan1396-03-02
خدارو شکر شکررر.. ان شاالله که که همیشه سلامت باشید. امیدت به خدا باشه. زندگی ادامه داره......
22
فاطمه1396-01-21
با سلام خدمت دوستان عزیز. من هم این علائم را دارم. ولی یک راه حل پیدا کردم، که آدمو از این رو به اون رو میکنه و واقعا اثر اعجاب انگیزی داره و تا زمانی که خودتون تجربه نکنید، این اثر رو درک نمیکنید...اونم "نماز شب" هست....
156
عاطفه 1396-01-24
من همه ی این علائمو دارم .
20
I am alone1396-01-24
من بعضی از این موارد رو دارم البته من عاشق تنهایی هستم اصلا پارک نمیرم با دوستام جایی نمیرم مهمونی نمیرم وقتی تو جمع هستم احساس خیلی وحشتناکی دارم همیشه هر ساعت میرم تو اتاقم یه گوشه میشینم تنها گریه هم میکنم اگه تنها نباشم میمیرم فقط تنها بودن منو از نظر روانی اروم میکنه
21
سارا1396-01-25
توکلتون بخدا باشه واینو همیشه یادتون باشه ألا بذکرالله تطمئن القلوب
51
ش1396-01-25
من از تظاهر اینکه حالم خوبه و هیچیم نی خستممممممممممممم
161
:/1396-04-20
کاملا درکت میکنم دقیقا منم
31
hanie1396-01-29
منم تقریباً همشو دارم من 21سالمه و از 17سالگی دارم کار میکنم و خرج خونه میدم خونوادم توقع دارند ازم همیشه من ازشون بدم میاد نمیدونم چیکار کنم.
30
گیتی بدبخت1396-01-29
سلام من یک روحیه بسیار شاد داشتم به طوری که نمی تونستم راه برم میخواستم پرواز کنم . اما وقتی یه شوهر داشته باشی که جلوی دیگران خردت کنه و از نظر ظاهری بهت توهین کنه و تو را مرتب با یک حیوان بسنجه و هر بار تهدیدت کنه و از رفتارش بترسی و همش بدبین بهت باشه .مطمئنا فقط به فکر خودکشی هستی .هیچی مثل توهین وتحقیر من را نشکست.
171
Sandy1396-01-31
منم بیشتر این علائم رو دارم ولی بر عکس همه دلیلش خودمم
30
Maryam...1396-02-01
24 سالمه،احساس بیهودگی،پوچی،تنهایی شدید میکنم،حس میکنم از زندگیم عقب افتادم،هرکیو میبینم به یه نحوی خودشو مشغول کرده،چه درسی،چه ورزشی،چه کاری،چه تفریحی.... اما من 24 ساعته تو اتاقمم ک حتی یه پنجره هم نداره... عین یه سلوله، پدرم از اون دسته پدراس ک محدود میکنه،من دختر با استعدادیم،تعریف نباشه ظاهر خوبی دارم اما به جرم اینکه دخترم... باید تو خونه بشینم،نه که کلا منعم کنه، من درسمو خوندم،اما تفریح کردن با دوستامو هیچوقت روی خوش نشون نداده،من با این سن هنوز در ارزوی آزادی و تفریح و شادیم... پدرم اگر هم مایل باشه جایی برم یا دانشگاس،یا محیط کاری یا علمی... چیزی تحت عنوان تفریح و نشست و برخاست با دوستا براش تعریف نشده..! از طرفی وضع مالیمون زیاد خوب نیس،من ارشد ژنتیک قبول شدم اما از سر نداری انصراف دادمو خونه نشین شدم،کارم دنبالش گشتم برای من نیس،باید دوره کار اموزی بگذرونم...دلم میخواد حداقل یه باشگاه برم ک حالمو خوب کنه،ک از این سلول بیام بیرون اما پدرم همیشه گفته ندارم،ندارم... هم محدودم هم بی پول...راهی نمونده واسم ک حالمو خوب کنه،میبینن ک تو خودمم،پکرم،نمیجوشم...اما یه دکتر روان شناس منو نمیبرن.! بیشتر از همه تنهایی کلافم کرده،از هیچ کی خوشم نمیاد،هیییچ پسری ب دلم نمیشینه،از همه بدم میاد،میرم بیرون حس میکنم با همه میخوام دعوا کنم،از مردم میترسم،گریزونم،دیگه از بیرون رفتن هم لذت نمیبرم،دلم میخواد کنج همین اتاق بی نورم باشم،احساس پیری میکنم،24 سالمه اما حس میکنم 74 سالمه،از دنیا عقب افتادمو حس میکنم دیگه برای من دیره... خواب هم ک ندارم تا 5 صبح بیدارم،دکتر بهم الپرازولام داد اما بازم تاثیر نداشت، از خودکشی میترسم اماااااا ب شدت ب مرگ فکر میکنم،حالم خیلی بده،حرف زیاده اما....
171
ن. ی1396-02-07
اگر خانواده سخت گیری می کنند به این علت هست که از جامعه می ترسند و احساس می کنند امینیت کافی نیست و تا حدودی حق دارند . من هم یک پدرم و تا حدودی این احساس را دارم باید با پدرت صحبت کنی و یا یک بزرگتر را واسطه کنی تا با راهنمایی خانواده از معاشرت اجتماعی بهره بیشتر ببری و تفریح و ورزش کنی و با دوستات بیرون بری . کاری که من هم از دخترم دریغ کردم ( البته فقط بیرون رفتن با همکلاسی هاش )و الان فکر می کنم که زیاده روی کردم.
41
پارمیدا1396-03-24
من درکت می کنم ولی آدم اگه بخوادباسه همچی خودشوناراحت کنه که دیگه زندگی چه معنی داره
11
Kimia1396-02-16
منم دقیقا همین حسایی که تو گفتیو دارم.......واقعاااااا درکت میکنم
21
مهم نیس1396-02-01
من بیشتره این علائمو دارم .نمیخوامم کسی بفهمه ی مدت خوب بودم ولی باز برگشتم ب همون حالت اولیه خیلی ذهنم مشغوله نمیدونم چیکار کنم .تنها جایی ک ارامش دارم اتاقمه .جایی ک از همه جدا باشم
11
علی1396-02-03
من شدیدا احساس افسردگی میکنم
41
dokhtar1396-02-04
من تمام حالتارو دارم و از وقتي كه وارد دبيرستان شدم و رشتمو انتخاب كردم حالم خيلي بد شده در حدي كه سره زنگاي شيمي و فيزيك خيلي عصبي ميشم و ميرم تو دسشويي گريه ميكنم اصلا حوصله ي هيچ كاريو ندارم ميخواستم سيگار بكشم كه شايد ارم تر شم ولي حتي ناي خريد سيگارم نداشتم دلم ميخواد مثل قبل بشه همه چي ارزومه
00
ناشناس٣٤٥٦٧1396-02-06
سلام دوستان ، هميشه از كودكي از خانوادم بدم ميومد و خود سر و يك دنده بودم، وقتي موقع دانشكاه رفتنم شد جاي دور انتخاب كردم تا دور از اونا باشه هيچي از نظر ثروت واسم كم نزاشتن ولي از كودكي حس ميكردم كسي منو دوس نداره، تا اينكه به دلايل زيادي از اونجا اومدم و باز كنار خانوادم زندگي ميكردمو تو شهر خودم دانشجو شدم تازه داشت همه چي خوب پيش ميرفت كه يهو يكي از فاميلاي دورمون پسرش عاشقم شد اين قضيه ها واسه ٥،٦سال پيشه، نامزد كرديم با هم ، اما هر روزمون جنگ بود بهد از ٥ ماه تموم كردم باهاش، ناراحتي روحي شديدي رو گذروندم بعد از اون جريانات حس افسردگي و مرگ و هراس واي واقعا روزاي بدي بود دكتر رفتم دارو مصرف كردم، تا اينكه گذشت و ٢سال پيش با يكي دوس شدم هم من عاشقش بودم هم اون ، 1سال كه ازدواج كرديم ، در حال حاضر چيزاي زيادي باز در مورد شوهرم يا اطرافيانم هست كه باعث ميشه هر روز گريه كنم ميدونم خدا هواي همرو داره خودم نماز خونم خودم بهش اعتقاد دارم ولي واقعا زندگي بد تا ميكنه منم واقعا اين كمبود محبت رو حس ميكنم شوهرم از اون سبكاس كه بلد نيست چه جوري بايد زنداري كنه منم ديگه چقد خودم يادش بدم منم افسردم خيلي اوقات تصميم ميگيرم شاد باش و مسير زندگيمو عوض كنم اما باز ختم ميشه به گريه و زاري ، اخيرا هم با شوهرم بحثايي داشتيم كه خيلي .....
90
zahra1396-02-12
منم مشکل شما رودارم،همسرم اصلا منو درک نمیکنه، تا میام باهاش حرف بزنم و درد دل کنم میگه باز شروع کردی به غر زدن، ول کن دیگه، خسته م کردی، همش دنبال حرف میگردی، رفتارش توی جمع با من اصلا خوب نیست، بهم توجه نمیکنه،6 ساله ازدواج کردم ی دختر 18 ماهه دارم،5 ماه هم هست که سقط کردم. اصلا اوضاع روحی خوبی ندارم میگم شاید عوارض زایمان و سقط هستش
00
داود 1396-02-07
من جز دو مورد (احساس خودکشی و عدم تمرکزحواسو ) بقیه رو دارم جای تاسف بخشی از افسردگی نسل دهه 60 مشکلاتی که به مرور زمان شدت گرفت واقعا افسردگی سرطان روح و
00
نگار1396-02-10
من خيلي داغونم ٢٥ سالمه زندگي برام مسخره شده من حدود ١ ساله نامزد كردم حدود ٢ سالم باهاش دوست بودم توي اون دو سال امونمو بريده بود همش بهم خيانت ميكرد ولي من دوسش داشتم ولي يه روز گزاشتمش كنار رو رفتم ولي برگشت و گفت من دوست دارم و ميخوام بآهات ازدواج كنم منم قبول كردم چون دوسش داشتم ولي از وقتي نامزد كرديم يه جور ديگه اذيتم ميكنه همش بايد بشينم تويه خونه نه ميزاره دوستي داشته باشم نه كارايي كه دوست دارم و بكنم هميشه ام ميگه من برات همه كار ميكنم هفته اي يك بار كفته بيشترم بيورن نميبرمت زندگيم شده دور ديوار اعتراض م بكنم ميگه نميخوامت چند روز پيش خود كشي كردم ولي نمردم همه ي اعلايم افسردگي رو هم دارم نميدونم بايد چيكار كنم خودمو اصير عشق كردم
10
mahsa1396-02-10
نگارجون نمیخام فضولی کنما اما بنظرت کسی ارزش اینو داره ک ب خاطرش بخای خودکشی کنی و حق زندگی کردنو ازخودت بگیری؟؟
11
بهی1396-02-12
عاشق نشدی نمیدونی درد عشق چیه...... تا عاشق نشی محاله بفهمی یه عاشق چی میگه و چکارا حاضره واسه عشقش بکنه...
11
zahra1396-02-12
ای بابا ما 8 سال دوست بودیم، الان ساله ازدواج کردیم، ازش متنفرم،اخلاق و رفتارش غیر قابل تحمل هستش، آدم چه میدونه این عشق لعنتی چیه؟!!! خدا هیچ کس رو گرفتار شده نکنه
60
سحر1396-02-11
سلام..منم همه علایم رو دارم...پنج سال ازدواج كردم...قبلا خیلی شاد بودم ...همه افسردگیم تقصیر شوهرم و خوانوادشه..هیچوققت نمیبخشمشون....همش توی خونم...همیشه دعوا و جر و بحث داریم ..شوهرم نمیذاره با خانوادم رفت و امد كنم...نمیذاره از خونه برم بیرون...من همیشه تنهام....دیگه خسته شدم از زندگی...جایی هم زندگی میكنم كه روانشناس نداره...دیگه بریدم
60
نورا1396-02-12
شاید من افسردگی نداشته باشم چون من میل به خودکشی و احساس گناه و نداشتن روابط و چند تا از موارد رو دارم اما هر روز گریه میکنم چون دیگران همیشه با حرفاشون قلبم رو میکونن به نظتون افسردگی گرفتم تازه مشکلات خانواده هم زیاد دارم
21
joker1396-02-13
منم بیشتر علایم رو دارم ولی.... نمیدونم چیکار کنم کاملا گیجم بی حال .......
23
زهرا1396-02-13
بیست‌ سالمه‌‌ بیشتر‌ این‌ نشانه‌ ها رو‌ دارم‌ دلیلشم‌ فقط‌ اطرافیانه‌ به‌ خدا‌ دیگه‌ خسته‌ شدم‌‌ ولی‌ باز‌ هم‌ توکلم‌ به‌ خداست
61
محمد1396-02-18
ای بابا من با 21سال سن دقیقا همه اینارو دارم دلیلش کاره خودمو به آب و آتیش زدم از 16سالگلی کار کردم رفتم حرفه یاد گرفتم تما با نامرد بازی دوستم پول کم اوردم و الانم گیر کردم داغون داغون هستم زیاد
31
Arezoo1396-02-18
سلام منم تقریبا علائم بالا رو داشتم ولی همیشه خودمو مقصر میدونم وخیییلی احساس گناه میکنم با اینکه گناه زیادی مرتکب نشدم ولی همیشه این احساسو دارم از خودکشی کردن میترسم پدرو مادرم خیلی خوبن ولی در عین خوب بودن خیلی بدن فکر میکنن همه چی رو برای من فراهم کردن و تا یه چیزی میگم میگن ما که هرچی خواستی برات فراهم کردیم ولی فقط خودم میدونم که چی میخوام شاید یکم محبت! به لطف یه ادم یا یه دوست ازهمه ادما متنفر شدم دیگه نمیدونم چی کار کنم شدیدا احساس پوچی میکنم حالم خرابه!
51
مارتین1396-02-20
برید بابا خخخخخخخخ افسردگی چیه دیگه...بزنیدو برقصید که این تنها راه نجاتتونه یا اگرم نخواستید شبا برید باغ یه قلیون خوشگل بکشید تا حالتون خوشگل شه والا بی کاریدا آخه چقد نصیحتتون کنم
1111
مهگل1396-02-22
سلام افسردگي احساسيه كه حتي فكرشم نميكردم يه روزي باهاش دست و پنجه نرم كنم بعد از چند سال كه عاشق يك نفر بودم جلوي چشمام رفت ازدواج كرد و عكس عروسي شو برام فرستاد من به يك شك زيادي فرو رفتم بايد چيكار كنم چطوري به زندگيم ادامه بدم
10
Negin1396-02-22
منم هر ده علائم رو دارم .همش احساس خستگی میکنم از خودم و آدمای دورم بدم میاد همش احساس میکنم به درد هیچ کاری نمی خورم بیشتر موقع ها تو فکر فرو میرم خیلی هم ناراحت و خستم و همش با خودم میگم ک اگ تو این دنیا نباشم بهتره
10
نازنین1396-02-29
با اینکه 18 سالمه ولی متاسفانه همه 10 مورد رو دارم .. :(
10
پریسا1396-03-01
من 24 سالمه وسواس دارم علایم بالادارم تیرویید دارم دیگه حتی حوصله توضیح دادن واس شمارم ندارم دلیل زنده بودنم نمیدونم چون بی مصرف ترینم همیسه فقط خرج کردم هیچ غلطی نکردم دارم ارشد میخونم اما حوصله ندارم
11
اقا سعید زلزله1396-03-12
منم یک افسردم -_-
11
امیرحسین1396-03-02
من 15 سالمه، به گمونم افسرده هستم، روانشناسم رفتم گفت نیستم. خودم نمیدونم چمه حس میکنم از دنیا بریدم انگاری اومدم به دنیا که برم، گاهی وقتا این حس میاد سراغم که قراره یه کشتی بیاد منو با خودش ببره!!! برخی اوقاتم پیش اومده برای چند ساعت به یه جا خیره شدم به طوریکه یه بار از شب تا صبح تو ویلامون تو شمال به ماه خیره شده بودم. اصولا من آدم گوشه گیر و منزوی هستم همیشه تو جمع دوستام و تو مهمونی ها یه گوشه ساکتم. بگذریم، نمیدونم تا حالا شنیدید یا نه اما من بی دلیل دوست دارم بمیرم!!! به نظرم زندگی مسخرس، تلاش کنی، بعد یه مدتم بمیری معلومم نیست اون دنیا چی در انتظارته. اما چون پدرم در کودکیم فوت شده و خونوادم فقط منو دارن نمیتونم این اجازه به خودم بدم که بمیرم. از یه درد در درونم رنج میبرم نمیدونم چه دردیه. خودمو از بقیه کمتر میبینم، قیافمو نمیتونم تو آینه برای یه ثانیه تحمل کنم، از جامعه فراریم،نشده یه بار از ته قلبم بخندم. راهنماییم کنید مشکلم چیه؟ لطفا قضاوت بد نکنید به هرکی گفتم اینارو برچسب روم چسبونده شما به وقتی گذاشتم و اینارو نوشتم احترام بزارید و راهنماییم کنید. ممنون
61
امیرحسین1396-03-07
سلام منم ۱۵ سالمه و دقیقا همین مشکلاتو دارم. خدا انشا الله مشکلات هردومون رو حل کنه.
10
Nazi1396-03-03
واقعا قبلا شاید شک کرده باشم ک افسردم ولی الان مطمئنم چون حوصله هیچکسیو ندارم به همه به طور متنفری نگاه میکنم تنهاییو خیلی دوس دارم از محیطای شلوغ بدم میاد سه بارم خودکشی کردم ولی موفق نشدم با وجوده همه اینا من فقط 15 سالمه ولی دوبرابره این سن از زندگی متنفرم
31
ناشناس1396-03-04
سلام به همگی من فقط چیزایی رو که خودم تو زندگیم بهم نیرو وقدرت داده تا از اون روزایی که حالی مشابه شما داشتم بیرون بیام و میگم بچه ها توکل به خدا واعتماد به او که قدرت مطلقه مارو قدرتمندو امیدوار میکنه بهمون امید وارامش میده صبر میده وکمکم میبینم که مشکلات حل میشه وقتی خدایی داریم که جایگزینه همه ی نداشتنهاست مارو ازهمه چی کفایت میکنه
20
ازی1396-03-05
من دقت کردم ادمای افسرده ذاتا در بچکی خیلی بچه های سرکشی هستند و ناسازگار کم کم چون متوجه میشن حتی اگر پدر و مادر اون ها ر. مجبور نکنن به کاری جامعه و قوانین طبیعت و خیلی چیزای دیگه در راستای خواسته هاشون نیست افسرده میشن
31
ازی1396-03-05
یک راه بیشتر وجود نداره باید کمی از سرکشی کم کنیم و به راه اطاعت و سازگاری با قوانین طبیعت دربیاین اگه دقت کنید افراد شاد این طوری هستن کافی کمی به داستان سجده نکردن شیطان در برابر ادم و سرنوشتش فکر کنیم راه رستگاری فروتنی است هر چند برای امثال ما که با این خوی سرکش متولد شدیم سخته
42
امین1396-03-06
6 مورد رو دارم + زیاد دلم نمیخواد تو محیط خانواده باشم . اکثر اوقات تو اتاقم میرم و در رو میبندم و درس میخونم یا سریال میبینم و وقتی یکی میاد و یادش میره در رو ببنده عصبی میشم . 20 اسلمه . به نظرتون افسرده ام؟ چرا ننوشتید چطوری میشه باهاش مبارزه کرد؟
31
محیا1396-03-06
من 23 سالمه پدر و برادرم اعتیاد دارن چند ساله من از بچگی از این شرایطم رنج میبرم چند باری مریضی روحی و پوستی شدم از استرس شدید با رفتن نامزدم به کشتی حالم خیلی بدتر شده ی ساله دیگ خوشحال نمیشم حتی از اومدن عشقمم خوشحال نمیشم خستم از زندگی،دوسدارم زندگی کنم ،خوشحال باشم بخندم،
00
صبا1396-03-10
من 18 سالمه و با این سنه کمم افسردگی دارم هروقت تنا میشم بخصوص شبا فقط گریه میکنم که چرا همچین زندگی دارم وقتی 13 سالم بود خونوادم از هم طلاق گرفتن درس وقتی که بهشون احتیاج داشتم بجای درک کردن ترکم کردن دورانی که باید مثه همه شاد میبودمو از نوجونیم لذت میبردم تو تنهایی گذروندم حتی یه بارم از دردام پیش هیشکی حرف نزدم چن میدونم هیشکی نمیتونه درکم کنه بخصوص اینکه تک فرزندم هسم این روزا واقعا افسردگیم حاد شده حالم از زندگیم بهم میخوره حالم از کلمه ی خونواده بهم میخوره از مردم از همه . همش به خودم میگم تاوان چیا پس میدم حسرت ب دل موندم یه بارم که شده از ته دل بخندم خوش بحاله کسایی که یه خونواده ی شاد دارن
50
زینب 1396-03-14
منم تمام علایم هارو دارم با اینکه 18سالمه تو 14سالگی نامزد کردم راضی به ازواج نبودم ولی مقصر مادرم شد به کسی دیگه علاقه داشتم که نشد بعد از ازواجم یه ادم ساکت شدم دیگه از زندگیم متنفر شدم اصلا حوصله زندگی کردن ندارم فقط میخوام یه جایی تنها باشم بچه دار هم نمیشم دیگه داغون شدم زندگی برام معنی نداره فقط گریه میکنم میگم خدا چرا این بدبختی پشت سرهم ولمون نمیکنه
41
nilufar1396-03-15
من بعضی از این مواردو دارم با وجود سن کمم. خعلی درد دارم ولی هیشکدوم از اطرافیانم نتوجه نیس و خودمم دوس ندارم بدونن افسردگی دارم احساس خفگی میکنم دیگه نمیتونم ولسه چیزای کوچیک. هم بجنگم. خیلی بده همش. تو اتاقمم خونوادم هرچی بخوام برام فراهم میکنن ولی هیشکدوم از کاراشون خوشحالم نمیکنه اصلا هم جدی نمیگرن حالمو تو رو خدا شما بگین چیکا کنم
40
هومن1396-03-15
دوستان عزیز همه از مشکلات گفتن منم یه جورایی گریبان گیرشم اما سعی کنیم اینجا راه حل به اشتراک بزاریم تا قدم کوچیکی واسه این مشکل برداشته بشه
20
دریا 1396-03-21
من فک میکردم افسرده شدم ولی هیچکدوم از علایم رو ندارم,جز تنهایی. تنهاییی ک خودم انتخاب کردم, من زیاد میخندم وبیشتر اهتگای شاد گوش میدم, چن سال پیش اهنگای غمگین دوست داشتم اما حالا متنفرم.امیدوارم مشکلات همه حل بشه
21
تبسم1396-03-30
دوستان نگران نباشین خدا بالا هست
51
یه دختر بیچاره1396-03-31
منم همه این علایم رو دارم علت اصلیش هم اینه که بچه اول یه خانواده پرجمعیت و پر دردسر هستم که بار همه مشکلات و حتی خرجی خونه با منه بطوری که با اینکه سنم الان شده 42 ولی جرات نکردم حتی به ازدواج و سر و سامان دادن به خودم فکر کنم و الان طوری شدم که حتی نفس کشیدن هم زجرم میده هر روز آرزوی مرگ میکنم از خودکشی هم میترسم فقط از خدا می خوام مرگم رو برسونه دیگه تحمل توقعات و مشکلات خانواده رو ندارم خیلی خستم و نا امید مگه یه زن چقدر توان داره تا کی می تونه جورکش دیگران باشه بابا منم انسانم گناه دارم بخدا
30
دختر بیچاره 1396-04-01
تو رو خدا یکی هم این وسط به داد من برسه شاید بتونم از این وضعیت نجات پیدا کنم توی خانواده هیچ کس به فکر من نیست میگن هر کار میکنی وظیفته ولی منم دوست دارم ازدواج کنم بچه داشته باشم پشتوانه داشته باشم یه خانواده برای خودم داشته باشم مگه اینا توقع زیادیه من حق ندارم مثل بقیه مردم زندگی خودمو داشته باشم ؟ آخه گناه من چیه از وقتی که درسم تموم شد توی یه اداره استخدام شدم و از اون روز تا الان فقط دارم برای خانوادم جون میکنم و کسی هم نمیگه دستت درد نکنه آخه تا کی چرا خدا به داد من نمیرسه چرا نجاتم نمیده تا منم کمی به آرامش برسم
50
مهدیس1396-04-02
به خدا توکل کنید همه چی درست میشه خوش بین باشین
41
پرنیا1396-04-02
خونوادم بهم اهمیت نمیدن.معدلم شده20 ولی یه آفرین ساده به من نگفتن.حالم بده.مشکل گوش میانی دارم.دارم میمیرم از سرگیجه.سه ماهه دارم رو سرشون روضه میخونم که منو ببرین دکتر اونوقت انگار نه انگار.........یه خواهشی ازتون دارم...اگه حوصله بچه داری ندارید اصلا بچه دار نشید.
160
راحی1396-04-02
من هم همه این علایم رو دارم از وقتی ازدواج کردم اینطوری شدم . مردا فقط بلدن اعتماد به نفس آدمو کم کنن و خیلی لطیف همسرشونو زیر پاهاشون له کنن و نابودشون کنن ...
90
بی نام.‌‌.1396-04-03
اینقدر غمگین و افسرده م ک ساعتها شبانه اشک میریزم و حتی کسی نمیفهمه....اینقد افسرده م ک حتی نمیتونم ب زبون بیارم.....چرا اینجوری شد زندگی.....چرا.....آه.............
70
بی نام1396-04-04
به نظر من اگه بخوایم این دوروزه زندگیمونو بزاریم این طوری تلف شه که فایده نداریم.ادم باید هرچقدر از زندگیش هم راضی نیس از خودش راضی باشه منم یه مدت همینطوری بودم اما فقط زندگیمو به کام خودم تلخ کردم . تصمیم گرفتم نسبت به ادمای که باهام بی رحمن بیرحم باشم این طوری خیلی راحت تره
50
پویا 1396-04-07
شبا تا صب بیدارم شاید باورتون نشه در عرض 6 ماه از 65 کیلو شدم 88کیلو .هیچ دوستی ندارم به مامانم الکی میگم میرم پیش دوستام ولی هیچ دوستی ندارم میشینم تو ماشین میرم یه گوشه دور از خونه تا دوسه ساعت وایمیستمو برمیگردم خونه .دوست دارم تو دانشگاه چندتا هم قدیمی هستن ولی تا من زنگ نزنم کسی سراغمو نمیگیره منم زنگ نمیزنم .دوسدارم برم وسط یه کوهی جنگلی زندگی کنم تا اخر عمرم هیچ آدمی رو هم نبینم
190
معصوم1396-04-11
سلام.من نظر چند تا از دوستان رو خوندم و نمیدونم بخندم یا زار بزنم،آخه مگه اینا چین که شماها ازش مینالین!بابا بخدا هیچی ارزش یه لحظه ناراحتی رو نداره اونمم واسه شما عزیزان.من خودم گاهی میگم دیگه آخرشه ولی بعد چند روز میگذره و میره یکم که بزرگتر بشین میبینین چقد اون مشکلات بی ارزش بودن.من به پیشنهاد چند نفر که فکر میکنن افسرده شدم این مطلب رو خوندم و متاسفانه ۹تا از علائم رو دارم.من ۱۸سالمه و چندسال پیش وقتی فهمیدم بابام خیانت میکنه تصمیم گرفتم مستقل شم،خودم خرج خودم رو‌میدم،درس هم میخونم ولی امسال که سال آخر بودم سه تا تجدیدی آوردم،تصادف کردم و پای راستم و دست راستم شکستن،تو این اوضاع دلبسته یه نفرم شدم که از قماش من نبود ولی دل که حرف نمیفهمه آخرش بعد سه سال چند شب پیش میگه من قبل عید برا اینکه بابا از ارث محرومم نکنه با دخترداییم ازدواج کردم و دنبال یه فرصت بودم که بگم،حس میکنم دیگه هیچ احساسی در من وجود نداره،هیچی و هیچ‌کسی دیگه برام مهم نیست،نمیدونم فکر چیو‌بکنم،به درس فکر کنم به کار به خیانت هردومرد زندگیم؟به سلامتیم؟! روی سخنم با نوجووناست که بخاطر چیزای کم ارزش دارن خودشون رو زجر میدن.بعضی هاتون غم نگاه مادر،التماس های خواهر رو نمیفهمین.قدر این لحظات رو بدونین خواهشا بعدا پشیمون میشین که چرا بهترین دوران زندگیمونو با چیزای بیهوده تلف کردیم.
31
حمیده1396-04-13
فقط خوراکتونو خوب کنید به داشتاتون فکر کنین نه نداشتهاتون
101
nirvana1396-04-20
سلام من بیشتر علایم ها رو دارم به غیراز چن تاش رولبام خنده هس ولی درونم داغونه.به قول.معروف ظاهرا ارومم ولی رسما داغون امسال هم کنکور دارم.و بیشتر موقعا به خاطر رفتار اطرافیان بهم میریزم....
585
وبگردی