نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علائمی که میگویند شما مشکل قلبی دارید
مشکل قلب ، نامنظمی قلب
در این مطلب راه های اینکه چگونه بفهمید قلبتان مشکل دارد یا نه را برایتان توضیح داده ایم و همینطور علائم مشکلات قلبی را برایتان جمع آوری کرده ایم.
بازدید : 38,644 نفر

از کجا بدانیم مشکل قلبی داریم ؟

علایم و نشانه های بیماری از مهم ترین ابزارهای تشخیص در تمام بیماری از جمله بیماری های قلبی می باشد.کسی که در قفسه سینه احساس درد دارد از کجا بداند درد قلبی است یا مشکلات جزیی دیگرمثل درد معده و …،چون در بسیاری از موارد درد های قفسه سینه فقط شامل دردهای قلبی نیست، و ممکن است دردهای خفیف و بی خطر باشند . در این بخش ، تکنیکی برای تشخیص درد قلبی داریم که می خوانیم و یاد می گیریم.

فهمیدن مشکلات قلب قبل از آنکه اتفاق بدی بیفتد بسیار مهم است با در نظر گرفتن علائم زیر تقریباً میتوان نامنظم بودن قلب را تشخیص داد:

مشکلات قلبی می توانند پنهان، ناگهانی و بدون هشدارهای ظاهری سراغ شما آیند. اما گاهی نشانه هایی وجود دارند که اکثر افراد قادر به شناسایی آن ها نیستند. دکتر Kerry Hildreth پروفسور دانشگاه قلب کلورادو می گوید:نشانه ها و علائم مشکلات قلبی مخصوصاً برای زنان همیشه از یک قاعده خاص و مشخص پیروی نمی کنند. در این مطلب علائمی را برای تان توضیح می دهیم که می تواند یک هشدار در خصوص سلامت قلب باشد.

مشکل قلب

نشانه های مشکل قلبی


درد قفسه سینه


فشار شدید در قفسه سینه مانند احساس وجود یک شیئ سنگین بر روی سینه برای تمامی افراد یک زنگ خطر است. در صورت بروز هر گونه فشار در قفسه سینه با اورژانس تماس بگیرید. این درد گاهی به شانه ها، بازو، گردن و فک هم گسترش پیدا می کند. درد قفسه سینه بعد یا حین انجام فعالیت روزانه یا استرس، می تواند یک سیگنال برای مشکلات گردش خون باشد.


تنفس کوتاه

اگر فعالیت سبک باعث از بین رفتن تنفس شما می شود، مثلاً به راحتی قادر به بالا رفتن از یک سری پلکان نیستید، این یک مشکل اساسی است. کافی است توانایی و فعالیت امروزه خود را با یک یا 2 سال قبل مقایسه کنید.

اگر متوجه تغییرات اساسی در تنفس و توانایی بدن خود شدید، این می تواند علامت شروع یک اتفاق مهم باشد. مشکلات تنفسی که حتی هنگام دراز کشیدن سراغ شما می آیند، جدی بوده و در آینده مشکل ساز خواهند بود. این می تواند نشانه مشکلات دریچه قلب باشد. پس با پزشک مشورت کنید.

علائم شبیه آنفولانزا

احساس تهوع یا خستگی، تجربه سرما خوردگی و عرق سرد و مرطوب می توانند نشانه های جریان خون ناکافی باشند. شاید هرکسی دچار این علائم شود اما اگر بعد از فعالیت بدنی دچار این علائم شدید با دکتر متخصص مشورت کنید.

ناراحتی شدید معده می تواند یک پرچم قرمز باشد. تحقیقات نشان داده اند که برخی از زنان چند روز قبل از حمله قلبی مشکلات سوءهاضمه داشته اند. متأسفانه این افراد نمی دانند که مشکلات هاضمه ای را با حملات قلب ارتباط دهند بنابراین دنبال راه حل و درمان نمی باشند.

گیجی

بر اساس نتایج دانشگاه کارولینای شمالی، احساس گیجی، سردرگمی یا کسل بودن می توانند نشانه انسداد یا مشکلات مربوط به درچه قلب باشند مخصوصاً اگر این موارد با احساس لرزش (نبض تند) در قلب همراه باشد.

خستگی یا بی خوابی

بر اساس گزارش دانشگاه آرکانزاس، بسیاری از زنان در طول هفته ای که منجر به حملات قلبی شده اند به شدت احساس خستگی کرده اند. همچنین این افراد مشکلات خواب و بی خوابی را گزارش کرده اند.

نکته پایانی

سعی کنید هیچ دردی را نادیده نگیرید و به سادگی از آن نگذرید، درد صدای بدن است و یه نشانه از وجود اختلال در عملکرد بدن یا یک بیماری، سعی کنید قبل از اینکه این درد برای تان مشکل ساز شود سریعاً پیگیر شوید.

علائمی که میگویند شما مشکل قلبی دارید

علائمی که میگویند شما مشکل قلبی دارید
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 87
برگرفته از عصر ایران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 79 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف