زردآلو
بسیاری بعد از خوردن میوه “زردآلو” مغز هسته آن را هم می خورند که با خواند این مطلب حتما تغییری در این رفتار غذایی خود خواهند داد.

اثرات جانبی خوردن مغز هسته زردآلو

هسته ی زردآلو حاوی، آمیگدالین است ، که برای ساخت داروی درمان سرطان به نام لتریل از آن استفاده می شود این دارو اجازه مصرف در آمریکا را ندارد ، ولی آمیگدالین موجود در هسته ی زردآلو، به عنوان داروی مکمل فروخته می شود. در حالی که تحقیقات آزمایشگاهی پیشنهاد داده است که آمیگدالین خاصیت ضد سرطانی دارد، کلینیک آزمایشیِ موسسه ملی سرطان این ماده را موثر نمی داند.
ضمنا مصرف آمیگدالین، گلیکوزید سیانوژن، ممکن است باعث مسمومیت سیانیدی شود زمانی که شما غذاهایی که حاوی گلیکوزید سیانوژن هستند ، می خورید، با آنزیم های بدن شما واکنش نشان می دهند و هیدروژن سیانید رها می شود ؛
در مجموع مغز هسته زردآلو به دلیل داشتن آمیگدالین به شدت برای بدن مضر است و مصرف آن توصیه نمی شود چرا که خوردن مغز هسته ی زردآلو مضر است.
همچنین هسته این میوه حاوی آمیگدالین است که در بدن به تولید ماده ای تحت عنوان سیانید می انجامد که مانند سیانور عمل کرده و ممکن است در افراد اختلال تنفسی، فلج و حتی مرگ را منجر شود.
ضررهای هسته زردآلو

اثرات خوردن مغز هسته زردآلو

عوارض و خطرات مصرف مغز هسته ی زردآلو

  • اثرات ملایم:
زمانی که هسته ی زردآلو می خورید، اثرات ملایم مسمومیت سیانیدی که شما تجربه می کنید ، سردرد ، حالت تهوع، استفراغ، و احساس گیجی است.
  • عوارض و اثرات جانبی شدید:
نظر متخصصین موسسه MSKCC، بر این است که، علائم نگران کننده ی بیشتر که به مسمومیت سیانیدی مربوط است، شامل سطح هوشیاری پایین، سیانوز( کبود شدن پوست، ناخن و لب ها به دلیل کمبود اکسیژن) ، افتادگی پلک چشم، و فشار خون پایین است.
این مسمومیت ، همچنین موجب آسیب به اعصاب بدن نیز می شود برای مثال، اندرو ویل ، پزشک و موسس مرکز پزشکی جامع در آریزونا ، توصیه می کند که شما ممکن است به دلیل آسیب عصبی، در راه رفتن مشکل داشته باشید .مسمومیت سیانیدی، احتمال آسیب به کبد را نیز دارد.
  • کما و مرگ:
بر طبق نظریه موسسه MSKCC، مسمومیت شدید سیانیدی ،می تواند منجر به کما و مرگ نیز شود ، مصرف هسته ی زردآلو و ویتامین C، به طور همزمان مقدار سیانید آزاد شده در بدن شما را افزایش می دهد، که بنا بر گفته ی جامعه ی سرطان آمریکا، اثرات سمی آن را چند برابر می کند.
ضرر خوردن هسته زردآلو

مسمومیت در اثر مصرف هسته زردآلو 

مغز هسته ی زردآلو را همزمان با چه میوه هایی نباید خورد؟

دکتر ویل می گوید :اثرات جانبی آمیگدالین با خوردن هلو، کرفس ، جوانه گندم و هویج نیز چند برابر می شود این، بدین دلیل است که این سبزیجات حاوی آنزیمی هستند که ، آزاد شدن سیانید را در بدن فعال می کنند.

مصرف مغز هسته ی زردآلو در دوران بارداری :

کارشناسان موسسه ASC، پیشنهاد می دهند که زنان باردار یا مادران شیرده، از خوردن هسته ی زردآلو یا سایر موادی که منبع آمیگدالین هستند ،به دلیل ایجاد مسمومیت سیانیدی ، خودداری کنند.

خوردن مغز هسته زردآلو برای درمان سرطان :

آن ها همچنین اعلام کرده اند که استفاده از این درمان به جای درمان های مرسوم برای سرطان اشتباه است، زیرا استفاده از روش های درمانی اثبات نشده، خطرات جدی برای سلامتی دارد .

بر اساس یک بازبینی که توسط ASC در سال 1991 انجام شده است، استفاده از هسته ی زردآلو برای درمان سرطان ، به تئوری که توسط شیمیدانی به نام ارنست تی کرب در سال 1920 پیشنهاد داده شده بود، ربط دارد ؛ کرب ،عصاره هسته ی زردآلو را برای درمان سرطان امتحان کرده بود اگرچه ASC، ثابت کرده است که این دارو برای استفاده توسط مردم خیلی سمی است .

هسته زردآلو و سرطان

 خوردن اشتباه مغز هسته زردآلو در بارداری و برای سرطان

نکاتی در مورد خرید و مصرف میوه ی زردآلو

  • زردآلوهایی که رنگ نارنجی تیره دارند، حاوی بتاکاروتن بیشتری هستند، این ماده در جلوگیری از ابتلا به سرطان، کاهش خطر بروز بیماری های قلبی، سکته، آب مروارید بسیار مؤثر است، از شب کوری در سالمندان نیز تا حد بالایی می کاهد پس حتما میوه ی مورد نظر خود را از بین زردآلو های رسیده انتخاب کنید. پتاسیم موجود در میوه زردآلو به بهبود وضعیت سلامت سالمندان و همچنین به بهبود افسردگی در آنها کمک می کند.
  • زردآلود را ترجیحاً به صورت روزانه خریداری شده و ظرف دو روز میل کنید.
  • زردآلوهای نرم، گوشتی و تازه برای مصرف انتخاب کرده و به هیچ عنوان زردآلود با رنگ زرد روشن را خریداری نکنید، چراکه دارای ترکیبات گوگردی است.
  • میوه زردآلو حتماً داخل یخچال و در کیسه پلاستیکی قرار داده شده نگهداری شود و کودکان فقط انواع رسیده آن را مصرف کنند.

مغز هسته زردآلو و عوارض مصرف هسته زردآلو بویژه در سرطان و بارداری

3.8939
این مطلب مفید بود ؟718221
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
36 نظر به ثبت رسیده است
محمد بزرگی1394-04-18
"خوردن مغز هسته ی زردآلو مضر است" به طور قطعی آن را رد میکند در صورتی که بر اساس یافته های FDA مغز های "تلخ" مشکل ساز خواهند بود نه همه مغز های زردآلو !! ، حتی برای مغز غیر تلخ زردآلو به علت دارا بودن ترکیبات قابل تبدیل به Laetrile خواص ضد سرطانی کشف شده است. به یاد داشته باشیم نعمات خداوند و قطعا" آنچه در طبیعت قرار میدهد نافع بوده و این نوع مقالات غیر علمی عادات غذایی مردم را به غلط تغییر میدهد
17621
امین1395-04-28
شما ۳۰ عدد هسته زردآلو بخور، توی بیمارستان مقدار سیانور خونتون رو که اندازه گرفتن متوجه میشی علم یعنی چی، هرچند که نجات شما ۵۰/۵۰ خواهد بود!
2978
حسین1396-03-19
مامانم مربای زردآلو درست میکرد نشستیم هسته ی اونا رو همشو خوردیم حدودً دو کیلو بود
14420
سعید1397-03-05
من بچه بودم نه اینترنت بود نه کامپیوتر...یه گوشکوب داشتیم همه هسته های زردآلو رو میشکستم میخوردم...نمیدونم چه جوری نمردم
626
هادی1397-03-05
من کیلو کیلو هسته زرد آلو خوردم بازم می خورم هنوزم سالمم .
415
جلال1397-04-08
با سلام خدمات شما دوستان برادر بنده مغازه میوه فروشی داره و تو فصل تابستون که فصل میوه است میوه هایی رسیده رو جهت مربا یا لواشک به خونه میاره .... ما هم هر چی هسته زرد الو هست رو مشکنیم و تو ابلیمو میخوابونیم و بعد میخوریم تا الان هم هیچ اتفاقی نیافتاده
174
جواد ابراهیم آبادی1397-08-19
من چهل تا هم خوردم هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده روزی چهل تا هم خوردم
121
زهرا1397-08-30
من زیاد مصرف میکنم یعنی شاید روزی50-60دونه و اصا مشکلی نداشتم تا حالا
93
جواد1395-06-19
سلام به هموطنان والا من حالا سی و چهار سالمه و هر سال موقع زردآلو ها یه هروز زرد الو که هیچ دوبرابرش مغزش را میخورم تا حالا که نمردم تازه گاهی مغزش را از مغازه خریداری میکنیم و به عنوان اجیل استفاده میکنیم حالا اون دوستمون چه جوری میگه با سی تا دونه مغز زردآلو بستری میشی و راهی بیمارستان و میزان سیانور خون میره بالا وشانس زنده موندن پنجاه درصده را نمیدونم
11315
احمد آقا1396-04-29
ما هرچه زردالو تاالان خیده ایم همه هسته هایش راخورده ایم ومتاسفانه هنوز نمرده ایم
388
سامانی1397-03-11
.هسته تلخ زردآلو سالهاست که در منطقه ما برای درمان انواع سرطان استفاده میشه و جواب هم داده یه داروساز ایرانی مقیم آمریکا دستور استفاده اش را داد و ما آنرا در اختیار بقیه قرار دادیم.روزی 5عدد با آبمیوه طبیعی افراد مبتلا و روزی یه عدد افراد سالم
146
شیرین وهابی مشهور1394-04-20
هسته زرد الوبعلت داشتن ویتامین B17 در پیشگیری از سرطان موثر است ولی چونکه از نظر شیمیایی دارای مولکولcyenide یا سیانور می باشدنباید در مصرف آن زیاده روی کرد.واحد وزنی vit b17 گرم است .میزان مصرف روزانه ویتامینB17 فقط 25 گرم می باشد. خواهشمندم از توصیه مردم برای قرار دادن میوه در کیسه پلاستیکی خوداری فرمایید....
6710
حمید1394-04-25
متاسفانه طب نوین نه تنها در پیشگیری و درمان سرطان کمک آنچنانی نمیکنه بلکه سرطان رو به عنوان صنعتی میبینه که از این راه پول در میاره. هسته زرد آلو همینطور که دوستمون گفت یکی از غنی ترین منابع ویتامین b17 هست که مصرف مداوم این ویتامین خولص ۱۰۰ درصد ضد سرطانی داره یعنی مصرف مداوم این ویتامین باعث میشه که انسان هیچ وقت به تومور های سرطانی دچار نشه. ولی اگر کسی سرطان نگیره این پزشک ها چطور پول دربیارن؟
1198
علی1395-06-02
این چرت و پرتها چیه، ویتامین B17 از کدام گوری اومده، چرا مردم رو سرکار میذارید، در هیچ کتاب تکست و رفرنس تغذیه چیزی به اسم ویتامین ب۱۷ وجود ندارد، والسلام
1343
عاطفه1396-05-09
سلام من خودم دارم روی استخراج امیگدالین از هسته تلخ زردالو کار می کنم ... چون مقدار امیگدالین داخل هسته تلخش بیشترعه ... البته داخل هسته شیرینش هم هست ولی مقدارش خیلی کمترعه ... بنابرین سعی کنید هسته زردالو رو زیاد نخورید .. چون داخل امیگدالین یه پیوند سیانید وجود دارعه که شبیه سیانور عمل می کنه
75
احمد1396-04-10
آخه عزیزم اگه علم جدید نبود الان چیزی به اسم ویتامین میشناختی؟ یه درصد فکر کن حرفی که داری میزنی درست نباشه
96
سمين1395-03-23
مناسفانه مردم ما عادت كرده اند كه حرف هاي علمي را نخونند و به جاي ان فقط طب سنتي رو ببينند در صورتي كه طب سنتي و طب مدرن همگام باهم بايد استفاده شوند و طب مدرن مشخصا بهتر از طب سنتي است و نبايد حرف هاي متخصصين را به خاطر عدم اطلاع از واقعيت رد كرد
1116
محمدرضا اردانی1395-03-28
با سلام خدمت هم وطنان عزیز من 50 سالمه تا انجایی که یادم هست این هسته زردالو شیرین رو خوردم وهسته های تلخ رو هم داخل اب ریختم وجوشاندم وتلخیش رو گرفتم وخوردم و هیچ مشکلی تا حالا شکر خدا نداشتم وهنوز انگار 18 شالمه والان این بیمارستانها بجای اینکه به درد شما نگاه کنند به جیب شما نگا میکنند و همین که ببینن دیگه پول نداری میگن شما خوب شدی و مرخصی دارو فقط گیاهی و هسته زردالو هم یکی از این داروهای گیاهی خوب است .
486
زهرا1395-03-30
من هم بالاى شصت سال سن دارم وهرسال در فصل زردآلو معز هسته آن را چه تلخ وشيرين خوردم وهيچ اتفاق بدى نيافتاد لطفا اطلاعات غلط رو پخش تكنيد كه اينكار خيانت است.
3810
جلیل1396-03-10
من هم موافقت البته در هیچ چیز نباید افراط و تفریط کرد سوالی که دارم آینه که چرا هر روز بیمارستانها و داروخانه ها بیشتر و بیشتر و شلوغ تر وشلوغ تر میشه ؟؟؟چرا اینقدر مریضی زیاد شده ؟؟؟ چرا سونامی سرطان تو کشور راه افتاده؟؟؟ سازمان بهداشت جهانی که مال چند تا یهودیه واندیشمندان و متفکراتشان صریحا میگن ما باید جمعیت جهان رو کنترل کنیم( البته به نفع خودشون ) و بوسیله بیمار کردن مردم دنیا و فروش داروهاشون که پر سودترین تجارت دنیاست مگه میگذارند طب سنتی در نقاط مختلف دنیاعرض اندام کنه اگه میخواید بیشتر بدونید صحبت های پروفسور علی کرمی رو تو اینترنت سرچ کنید تا بدانید چه حقایقی هست با آرزوی سلامتی برای همه
174
صدیقه باقری 1395-04-06
زردآلو ميوه‌اي است لذيذ، مقوّي، مغذّي و فرح بخش كه حاوي ويتامين‌ها و املاح معدني مفيد مي‌باشد.

هسته زردآلو گاه شيرين بوده و سرشار از ويتامين‌ها و مواد غذايي و گاه تلخ است. در اين صورت فقط جنبه درماني دارد.
قسمت‌هايي از درخت زردآلو كه در تغذيه و درمان مورد استفاده قرار مي‌گيرد عبارتند از: 1- ميوه 2- مغز هسته ميوه 3- شكوفه.
«تركيبات غذايي-شيميايي زردآلو»... آب، قندها، اسيدهاي آزاد، مثل اسيد ساليسيليك، هيدراتهاي كربن، آلبومين، مواد چرب، ويتامين‌هاي (آ-A)، (ب1-B1)، (ب2-B2)، (پ‌پ-PP)، (ث-C)، كلسيم، آهن فسفر، مس، پروتئين و غيره.

مغز زردآلو داراي 40% روغن،مقداري پروتئين، قند اسانس و ويتامين‌هاي A و C و B17 كبالت مي‌باشد. ويتامين B17 كه Laetrile و Pangamic acid پانگاميگ اسيد ناميده مي‌شود طبق تحقيقات دانشمندان ضد بيماري سرطان و معالج سرطان است و اين ويتامين بصورت قرص در اروپا وجود داشته و مصرف مي‌شود ولي متاسفانه فروش آن در كانادا قدغا است زيرا داراي مقدار بسيار كمي سيانيد مي‌باشد.

مغز«خواص غذايي-دارويي زردآلو»

زردآلو، خنك و اشتهاآور است.

عمر را طولاني كرده و شخص را فعال مي‌سازد.

براي رفع تشنگي و علاج بواسير بسيار نافع است.

زردآلو، بهترين درمان كم خوني مي‌باشد.

مصرف ميوه زردآلوي رسيده، به علت دارا بودن ويتامين‌هاي گروه (ب)، براي درمان بيماري‌هاي عصبي و روحي مانند خمودگي رواني، بيخوابي، خستگي شديد، گيجي، فراموشي و غيره مفيد مي‌باشد.

مصرف اين ميوه لذيذ، براي رفع لاغري سودمند مي‌باشد.

وجود ويتامين (آ)، در ميوه زردآلو باعث تقويت مخاطها، پوست، مو وتقويت بينايي مي‌شود.

ميوه و مغز شيرين هسته زردآلو، به علت دارا بودن ويتامين (ث)، براي تقويت بدن، رفع اختلال رشد كودكان، جلوگيري از خونريزي لثه و افزودن مقاومت بدن در برابر ميكروب‌ها و سموم، اثر قاطعي دارد.

مصرف زردآلو، در تقويت استخوان‌ها و نسوج (بافتها) بدن اهميّت زيادي دارد.

زردآلو، ميوه‌اي اشتهاآور، مغذّي قابض و خنك است و براي اعصاب بسيار مفيد و تقويت كننده است.

براي بچه‌ها اولين غذاي اصلي معرفي شده است كه در استحكام و ساختمان استخوان بندي و بافت‌هاي بدن آنها نقش اساسي به عهده دارد.

سلولهاي بدن را زنده نگه مي‌دارد و فعاليّت آنها را زياد مي‌كند.

مصرف زردآلو، بدبويي دهان را از بين مي‌برد.

رشد بدن زياد مي‌كند و آنرا در برابر بيماري‌ها مقاوم مي‌نمايد.

چون زردآلو، يك ميوه مقوّي است، از اين رو خوردن آن به زنان حامله و كساني كه دوران نقاهت را مي‌گذرانند توصيه شده است.

مصرف ميوه زردآلو براي بيماران مبتلا به درد مفاصل و رماتيسم مفيد است زيرا حاوي اسيد ساليسيليك مي‌باشد و اين همان دارويي است كه امروزه در طب جديد به صورت قرص يا كپسول براي درمان رماتيسم و دردهاي مفصلي به كار مي‌رود.

«خواص هسته و روغن زردآلو»

مغز هسته زردآلو از نظر طب قديم ايران گرم و خشك و برگ و گل آن سرد و خشك است.

خوردن پنج گرم روغن مغز شيرين هسته زردآلو، برطرف كننده خشونت و زبري حلق است.

روغن هسته زردآلو (شيرين و تلخ) براي نرم كردن پوست به كار مي‌رود.

چنانچه هر صبح و ظهر و شب، دو تا سه قطره از روغن مغز تلخ هسته زردآلو را در گوش بچكانيد، درد گوش را تسكين مي‌دهد.

روغن هسته زردآلو به مقدار يك مثقال، كشنده كرم و مسهل و ضد ورم مقعد بوده و جهت دل پيچه و بواسير، خوردن و ماليدن آن مفيد مي‌باشد.

روي هم رفته، مغز تلخ هسته زردآلو و روغن آن خواصي مشابه مغز بادام تلخ و روغن آن دارد.

«خواص برگه زردآلو»

برگه زردآلو، بهترين ضد سم است.

برگه زردآلو، دستگاه هضم را منظم مي‌كند. بهتر است برگه را با آب بشوييد و در آب گرم خيس نموده و بگذاريد يك شب بماند. سپس يك دانه ليمو ترش در آن بيندازيد و صبح ناشتا آن را ميل كنيد. (برگه زردآلو و قيسي) مسهل و مليّن بوده و تسكين دهنده تشنگي است.

«خواص شكوفه زردآلو»

خوردن كوبيده شكوفه زردآلو، خونريزي داخلي را قطع مي‌كند.

كوبيده شكوفه زردآلو را مي‌توان به عنوان مرهمي براي قطع خونريزي زخم‌هاي خارجي استفاده كرد
254
هنگامه1395-08-10
هسته زردالو هيچ ضرري نداره ولي هر چيزي افراطش ضرر داره حتي آب هم زيادش ضرر داره . قديميا ميگفتن هرچندتا كه زردالو بخورين به همون تعداد هم هسته شو بخورين نه كمتر نه بيشتر بنابراين هسته زردالو به تنهايي ضرر داره ولي با خوده زردالو هيچ ضرري نداره خيالتون راحت
112
ناصر1396-01-28
سلام یکی از بهترین آجیل های دوران کودکیم خوردن مغز زرد آلو شیرین بود وبعضی روزها تا یک سیر را میخریدم و تمامش را می خوردم وهیچگونه ناراحتی پیدا نمیکردم شاید مغززردآلو آنزمان فرق میکرد
93
زهرا1396-03-12
عااااشق هسته زردآلوام. خدایا چی افریدیییییی:)
120
محمدرضا1396-03-25
مغز زردآلو عاااالیه خیلی هم ویتامین داره اما خوردن افراطی هر چیزی بده و زیان بار
41
شیرین 1396-03-28
من زرد الو رسیده له شده را پس از هسته گیری لای شکر ریخته به طور مساوی در ظرف شیشه ای بعد می زارم تو یخچال بعد از یک هفته اماده مصرف است اگه خواستتید موقع مصرف میتو نید کمی توش گلاب بریزید تا لذت بیشتری از خوردنش ببرید این برای روزهای که زرد الو فصل اش تموم میشه من سالها اس این کمپوت درس می کنم وهیچ مشکلی پش نیومده فقط باید سریع بزارید تو یخچال وگرنه می ترشه
30
نادر1396-04-11
با اجازتون من 98 سالمه و از سن 7 سالگی شروع به خوردن هسته زرد آلو کردم و تا الان هیچ سرطانی سراغم نیومده شما هم بخورید و کودکان خود هم بدهید بخورند
179
امیر1396-04-11
عزیزان.من حدو د سی تا درخت زرد الو دارم تمام هسته هارو خودم و خانواده می خورن .فقط تلخا رو می کاریم . چنیدین ساله که گوش شیطون کر تو ده سرطانی ندارن از اهالی.
33
Mohamad rah1396-07-10
ویتامینی که هسته زردالو دار هیچ کجا یافت نمیشود وزد سرطان است دکترها دروغ میگویند ابوعلی سینا با روغن هسته زردالو مریضها رو شفا میداد وضد سکته قلبی میشود
41
علی1396-09-04
جایی خوندم که سیانید موجود در هسته زردالو فقط در مجاورت یک آنزیم خاص قابلیت جذب پیدا میکنه که از قضا این آنزیم فقط داخل سلولهای سرطانی پیدا میشه.
11
رضا1397-02-31
سلام . از امروز من مغز زرد آلو را بیشتر مصرف میکنم چون اعتقاد به خاصیت ضد سرطانی آن پیدا کردم
70
جلال الدین هستم 1397-03-16
۴۶ سالمه از کودکی مغز هسته زرد آلو خوردم شکر خدا همیشه هم سالم بودم البته زرد آلو ها راهم همزمان خوردم
23
منیر1397-03-23
ماهم وقتی بچه بودیم بعدازخوردن زردآلوهستشوهم میخوردیم.خیلی سرحال وسالم بودیم.ازوقتی بزرگ شدیم هی زیرگوشمون خوندن اینوبخورین ،اونونخورین.ازبس بااسترس خوراکی خوردیم روزبه روزعاجزتروضعیف ترمیشیم.کم خونی بیچارمون کرده.که بدترین چیزه باعث افسردگی میشه.به نظرمن فقط درخوردن گوشت گاونبایدزیاده روی کرد.که به گفته ی رسول گرامی اسلام.اگربخاطرشیرگاونبود گوشتش روهم حرام میکردن.
110
قاسم1397-04-01
سلام من هم سی سالمه بعد از خوردن هسته زردالو برام مشکلی پیش نیومده برای کسی هم ندیدم پیش بیاد.مادر خانومم میگه بعد از خوردن زردالو حتما هسته آن را بخورید.جلوگیری از دل درد و یوبوست. با تشکر از دوستان
41
مهرداد1397-04-14
بنظر من این حرفا مذخرفه و پایه علمی نداره . من خودم یک عمره دارم میخورم . خدا شاهده هر دفعه که زردالو میخوریم هسته هاش و جمع میکنم بعد که زیاد شدن همش و باهم میخورم . هیچ مشکلی هم واسم پیش نیومده تا حالا . حتی کوچکترین مشکل
50
مجید 1397-04-26
باسلام خدمت همه ی عزیزان من شهرستانی هستم باغ زرد الو هم داریم بزرگتر ها میگن زرد الو خودش سرده باید هسته ان را خورد تا سردیت نکنه ماهم میخوریم البته هسته های انهارا وقتی زیاد میشوند شیرین میکنیم یعنی نزدیک به 50 -60کیلومغز هسته زرد الو راداخل دیگ میریزیم به ان اب اضافه میکنیم درطول سه چهار روز چند بار اب ان را عوض میکنیم بعد یکی دو ساعت هم روی اتش میجوشانیم خیلی عالی میشود البته کمی رگه ی تلخی دارد ولی قابل تحمل است حتی برای بچه ها ---من شنیدم هسته زرد الو وهلو دارای ویتامین کم یاب -(ب17)هستند که داروی ضد سرطان است -دراخر من خودم زردالو خیلی میخورم هربارهم 10-15 تا هسته های تلخ انها راهم میخورم تابه حال هم چیزیم نشده البته من فکر میکنم چون کشاورزان زرد الو هاراکال یا نارس وارد بازار میکنند هسته های انها هم نارس است ومواد خطرناک کمی دارد یادم هست خواهر کوچکم که حالا خانمی شده درسن 6سالکی باخوردن 10-12تا هسته زرد الو 3روز و3شب سرگیجه حالت تهوع داشت به حرحال من هم میگویم نباید در انجام هیچ کاری زیاده روی کرد
90
وبگردی