نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان هورمون خجالت کشیدن را بشناسید
خجالت ، خجالت کشیدن
پژوهشگران سوئدی در تحقیقات جدید خود علت خجالتی بودن و ترس و اضطراب در این افراد را وجود ماده ای در بدن آنها یافتند که بیش از اندازه طبیعی ترشح شده و موجب افزایش خجالت و ترس اجتماعی می شود.

این عوامل باعث خجالت کشیدن شما میشود.

 
در بین افرادی که با آنها نعاشرت کرده و یا زندگی می کنیم هستند کسانی که خجالتی و کم رو بوده و در برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل می باشند.این گونه افراد اغلب به علت خجالت کشیدن مضطرب شده و درون گرا هستند.

علت خجالت کشیدن

محققان دانشگاه آپسالا در سوئد طی بررسی ها و پژوهش های جدید خود دریافتند افرادی که از مشکل خجالت و ترس از حضور در اجتماع رنج می برند، هورمون سروتونین بیش از حد در بدن شان تولید می شود در حالیکه در گذشته پژوهشگران تصور می کردند این مشکل ناشی از کم ترشح شدن این هومون است.

 
علت خجالتی بودن 

هورمونی که باعث افزایش خجالت کشیدن شما میشود. 

 
«آندریاس فریک»، از پژوهشگران این تیم تحقیق، در رابطه با یافته های تحقیقات فوق می گوید:«قابل توجه است که سروتونین قادر است اضطراب را افزایش دهد نه اینکه طبق تصورات پیشین، باعث کاهش آن شود.»
 
همانگونه که مشخص است بسیاری از افراد در هنگام مواجه شدن با یک جمع ناشناس و یا صحبت کردن برای گروهی از مردم، احساس اضطراب شدید می کنند. اگر این اضطراب باعث ناتوانی فرد شود به این معناست که این شخص مبتلا به اجتماع هراسی که یک اختلال روانی محسوب شده، است.

هورمون خجالت کشیدن را بشناسید

هورمون خجالت کشیدن را بشناسید
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 41
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 32 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف