نمناک سبک زندگیکار و زندگی یک شب عروسی غربی در تهران 18+
شب عروسی ، عروسی مختلط
یک شب عروسی با جشنی متفاوت با آنچه تا به حال فکرش را می کردم.با دیدن گروهی از دختران در این جشن یک لحظه احساس کردم که آدرس را اشتباهی آمده ام ولی درست بود.... .

ماجرای یک شب عروسی اروپایی در تهران

یادش بخیر تا چند سال پیش وقتی در خیابان های شهر تردد میکردیم و صدای دست و صوت و جیغی می شنیدیم به همدیگر نگاه میکردیم می گفتیم اینجا عروسی است!، انشاءالله خوشبخت بشوند.

ساعت مراسم عروسی مشخص بود و آهنگ و بزن و بکوبشان هم در حد معمول و مطابق با ساعت عرفی تالار تا ساعت 10 شب .خلاصه همه شاد و خوب و خوش بودند و راس ساعت 11 شب هم چراغ های تالار را خاموش میکردند...

اما این روزها زیر پوست شهرمان هر روز اتفاقات نو و جدیدی به وقوع می پیوندد که شاید تمام آنها در ظاهر دیده نشود و به راحتی از کنار آنها بگذریم اما همین اتفاقات پیش پا افتاده است که رفته رفته به معضلی تبدیل میشود که دیگر نمی توان جلوی آنها را گرفت.اتفاقاتی از نوع جدید آن هم در زیباترین شب عروسی...

جالب و اسف بار است که روز به روز در حال تغییر در روند عروسی ها و تجملاتی شدن آنها هستیم . اگر تا چند وقت پیش عروس و دامادها دغدغه خرج ساده عروسی مثل سالن و لباس و ماشین عروس و.. را داشتند اما امروز ساقدوش و پیدا کردن سالن در فضای باز و باغ و ماشین عروس آنچنانی و...به دغدغه هایشان اضافه شده است

مدت ها بود که به یک عروسی دعوت نشده بودم تا اینکه هفته گذشته کارت دعوتی از سوی یکی از آشنایان به دستم رسید. کارت ساده و زیبایی بود.با هزار ذوق و شوق کارت عروسیشان را باز کردم و خواندم.

مثل همه ی کارت های عروسی یک شعری داشت و آدرس و تاریخ عروسی اما نکته قابل توجهی که در این کارت وجود داشت! این بود که به جای ساعت مقرر در کارت های عروسی که معمولا از ساعت7-10 شب است در این کارت نوشته بود تا پاسی از شب!...گذشت تا اینکه روز عروسی فرا رسید.

شب عروسی

به اتفاق خانواده راهی عروسی شدیم.

وقتی وارد تشریفات شدیم تصور میکردیم مثل سایر تالارها سالن زن و مرد جداگانه پیش بینی شده است اما با کمال تاسف با خانم های نیمه برهنه و سربازی روبرو شدیم که انگار آنجا را با اروپا اشتباه گرفته اند ، تا اینکه ماشین عروس وارد باغ شد.

وقتی عروس از ماشین پیاده شد دیدیم 6-7 دختر با لباس های یک رنگ و کفش و مدل مو یک شکل پشت عروس حلقه زده اند و به قول معروف مجلس را گرم می کردند.

این دختر خانوم های یک شکل حس کنجکاویمان را برانگیختند...تا اینکه جویا شدیم و دیدیم اینها ساقدوش های عروس خانوم هستند. اولش گمان کردیم که از دوستان نزدیک عروس هستند و می خواهند مجلس را متفاوت و زیبا کنند اما بعدمتوجه شدیم که خیر! اینها غریبه هستند و با هزینه های هنگفت چند میلیون تومانی قبول زحمت فرمودند!
بنده خدا آقای داماد! که علاوه بر هزینه سنگین آرایشگاه و لباس و دست گل و آتلیه عروس ، هزینه 6 ساقدوش را هم متقبل شده است!


جالب و اسف بار است که روز به روز در حال تغییر در روند عروسی ها و تجملاتی شدن آنها هستیم . اگر تا چند وقت پیش عروس و دامادها دغدغه خرج ساده عروسی مثل سالن و لباس و ماشین عروس و.. را داشتند اما امروز ساقدوش و پیدا کردن سالن در فضای باز و باغ و ماشین عروس آنچنانی و...به دغدغه هایشان اضافه شده است و انگار با نبودن این تشریفات عروسی پا نمیگیرد.

همه اینها در کشور خودمان هر روز و هر شب اتفاق می افتد! و این اولین نمونه برگزاری مراسم عروسی اینچنینی نبود!؛ آری! اینجا ایران است و این عروسی های مختلط در پوست شهر اتفاق می افتد! آری! اینجا ایران است و ظاهرا بی حجاب شدن عروس خانوم ها از نظر گشت ارشاد و نیروی انتظامی مانعی ندارد! اینجا جایی است که شادی را در یک شب عروسی می دانند و با صدای بلند موسیقی، تک چرخ زدن موتور سیکلتها و وصدای ناهنجار آنها، آتیش بازی و ترقه انداختن و... باعث ایجاد سرو صدا و سلب آسایش مردم می شوند.

اینجا ایران است و این عروسی های مختلط در تهران و اطراف تهران اتفاق می افتد! آری! اینجا ایران است و ظاهرا بی حجاب شدن عروس خانوم ها از نظر گشت ارشاد و نیروی انتظامی مانعی ندارد! اینجا جایی است که شادی را در یک شب عروسی می دانند و با صدای بلند موسیقی، تک چرخ زدن موتور سیکلتها و وصدای ناهنجار آنها، آتیش بازی و ترقه انداختن و... باعث ایجاد سرو صدا و سلب آسایش مردم می شوند

از آن شب تاکنون سوالهای زیادی فکرم را درگیر کرده است که چرا مسئولان ذیربط از گشت ارشاد گرفته تا نیروی انتظامی و... نظارتی به اینگونه باغ تالارهای مختلط ندارند؟ آیا حضور زنان بی حجاب به عنوان کارمند باغ تالار و یا عکاس و فیلمبردار و گروه موسیقی و غیره با این وضعیت در اینگونه عروسی ها منع قانونی ندارد؟

آیا بی حجاب شدن عروس با لباس دکلته و باز در خیابان های شهر از نظر نیروی انتظامی اشکالی ندارد؟! آیا بهتر نیست که مسئولان ذی ربط قبل از دادن هر گونه مجوزی به صاحبان باغ تالارها آنها را ملزم به رعایت شئونات اسلامی کنند؟!اصلا چرا فقط مسئولان مگر ما ادعای اسلام و بچه شیعه بودن نداریم از اسلام فقط اسمش را به یدک کشیدن کافی است ؟و ده ها آیای بی جواب دیگر....

اما در پایان لازم به ذکر است که بگوییم که هدف از عنوان کردن این مطالب نه مخالفت با شادی است و نه مخالفت با برگزاری مراسم عروسی چرا که اسلام با هیچ کدام از این دو مورد نه تنها مخالفتی ندارد بلکه بر آنها تاکید هم کرده است. منتها برخی شاد بودن و شادی کردن را تنها در آلات لهو و لعب و موسیقی های مبتذل و رقص مختلط و نوشیدنی های حرام و ....

خلاصه می کنند و با این عذر و بهانه که یک شب است! یک شب که هزار شب نمیشود! خود را توجیه می کنند در حالی که نتیجه این گونه برنامه‏ها، این است که زندگی با گناه شروع می‏شود و قطعا در زندگی شان اثر وضعی خواهد داشت.

چیزی که این روزها به وفور دیده میشود گسترش اینگونه برنامه ها ناشی از افراط و تفریط در برخورد با مسائل اجتماعی است لذا اینگونه مسائل عزم راسخ و همت مضاعف مسئولان ذی ربط و مردم را می طلبد تا در آینده شاهد عادی شدن اینگونه مراسمات در یک کشور اسلامی نباشیم ...

یک شب عروسی غربی در تهران 18+

یک شب عروسی غربی در تهران 18+
:
امتیاز : 3.4 تعداد رای : 536
برگرفته از تبیان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 368 168
نظر کاربران
...

...

فوق العاده بود سایت خیلی عالی دارین

پاسخ دادن 16 28
عارف

عارف

خود نویسنده مطلب هم بالقوه یک گشت ارشاد است. و حتی بسیار بدتر با وجود افرادی مثل ایشون نباید توقع هیچ پیشرفتی در هیچ زمینه ای داشته باشیم چون فقط به دنبال ایراد گرفتن و زشت دیدن هستیم.

پاسخ دادن 48 55
مهران

مهران

اگه برهنه بودن نشانه پیشرفت باشه پس حیوانات پیشرفته ترین موجودات هستند.

پاسخ دادن 64 30
امیررضا

امیررضا

هرکسی یک عقیده و نظری داره یکی بچه مسلمون واقعی یکی هم اسمش رو به دنبال میکشه و فقط از اسلام چیزی که از پدرش بهش رسیده رو رو یدک میکشه پس توقع نباید داشته باشین همه هرکاری که باب میلتون انجام بدن البته دوستانی هم هستن که میخوان خوشون با کلاس جلوه بدن و با کلاسی رو در بی بندباری میبینن در کل تو ایران سه دسته مذهب داریم مسلمان واقعی شبه مسلمان وسایر ادیان

پاسخ دادن 27 6
محمد

محمد

چه ربطی به مذهب داره؟! هرچند به نظرم در ایران شبه مذهبی فقط داریم. مذهبی انگشت شماره. همه کسایی که به اسم مذهبی میشناسین شبه مذهبن. در واقع شبه سنت حتی شبه مذهب هم نه. چیزی که داریم در واقع سنته نه مذهب

پاسخ دادن 9 0
نگرانم

نگرانم

شرمنده اقا رضا ولی باید بگم چهارتا مثل شما جمع شدند و میگن کاری به بقیه نداشته باشین....درصورتی ک نمیدوننن........اگه یه نفررفت کشتی را سوراخ کرد آب نمیگه من اونی که سوراخ کرد را میبرم...آب کلی کشتی را میبرد.....خدابفریادمون برسد.....

پاسخ دادن 15 6
نگرانم

نگرانم

اگه طرز فکرت اینه وااااااااااااااقعا برات متاسفم

پاسخ دادن 11 7
مهلا

مهلا

عروسی هایی که با ابن موارد شروع میشن عاقبت خوبی‌ندارن کاش عروس و داماد به اینا هم فکر میکردن و بعد تصمیم میگرفتن خیلیا هستن پول عروسی و چیزای دیگه رو ندارن ولی با عشقی تمام و کامل تا اخر عمر باهمن و خیلی هم خوشبختن امیدوارم ما هم از اون دسته خوشبختا باشیم

پاسخ دادن 17 4
محمد

محمد

جناب گشت ارشاد!مشکل شما چیه؟خب دوست نداری نرو عروسی.چرا همش میخوان اختیار دیگران رو محدود کنیم.؟مگه همه به سلیقه من و شما زندگی میکنند ؟ تا زمانی که باعث آزار و اذیت دیگران نشن آزادن که هر جور دوس دارن رفتار کنن.یاد بگیریم به حق انتخاب دیگران احترام بذآریم نقد کردن جایزه اما منع کردن هرگز.

پاسخ دادن 15 15
علی رضا سیا

علی رضا سیا

فکر میکنند به اینها میگند بچه پولدار

پاسخ دادن 2 3
امین

امین

به نظر من باید با جدیت هرچه تمام تر با این باغ تالارها برخورد بشه و دروضورت لزوم همشون رو پلمپ کنن دستگاه های زیربط..درصورت امکان به محل عروسی رفته و تمام افراد شرکت کننده رو دیتگیر و زندانی کرد تا مایه عبرت دیگران بشوند..کافران بی دین و ایمان..منم رفتم یه یار..واقعا مایه تاسفه..

پاسخ دادن 4 5
مهدی

مهدی

واقعا برای هممون متاسفم اینگونه رفتارکردینم که خدامارو لایق نمیدونه تا اقامون ظهور کنه.فقط واسه ظهور مولا دعا کنید همه مشگلا حل میشه.اللهم عجل لولیک الفرج...آمین

پاسخ دادن 3 1
محمدهادی

محمدهادی

سلام؛این خیلی بده که وقتی کسی داره امر به معروف می منه بهش توهین بشه؛مگر اینکه رطب خورده منع رطب کرده باشه؛من خودم به شخصه عروسیم با مولودی خوانی و برگزاری طنز و غیره و کاملا حلال برگزار شد؛و مراسماتی که غیرشرعی برگزاربشن رو حتی جشن ازدواج نزدیکترین اقوام رو بخاطر استفاده از موسیقی حرام و رقص نمیرم؛حرف من اینه کسی که نماز نمیخونه خودش پاسوزش میشه اما کسی که به این صورت مجلس برگزار میکنه چندین نفر رو (مهمانان) رو پاسوزخودش می کنه؛برای شاد بودن راه های دیگری هم هست.امیدوارم انقدر شهامت داشته باشیم که ترک گناه کنیم و اسلام ناب رو به بقیه نشون بدیم؛یادمون باشه حرام خدا همیشه حرامه یک شب و یک ساعت رو بهانه نکنیم.

پاسخ دادن 3 1
پارس

پارس

سلام آقای محترم حاضر در عروسی اگه از این جور عروسی ها خوشتون نمیاد میتونستید تشریف نبرید ، و حالا که رفتید اونقدر باید معرفت داشته باشید که بتونی. خودتو. نگه داری ، قرار نیست مثلا اطاق رو تاریک کنی که نکنه چیزه بد ببینی در عین حالی که در این جمع قرار بگیری و خودتو نگه داری میزان مسلمانی معنی پیدا میکنه.زمانی که یه طرف شیطان باشه و طرف دیگه ایمان و معرفت ، اندازه اعتقادات معلوم میشه.

پاسخ دادن 9 2
هادی

هادی

دوست عزیز اینکه هر کسی هر جوری دوست داره زندگی میکنه و مراسم میگیره به خودش مربوطه و شیعه و اسلام در ظاهر حجاب و اون چیزی که شما میگید هست . اما در عمل و هسته معرفت و انسانیت هست که اسلام رو معرفی و مشخص میکنه . اما در مورد ولخرجی ها و هزینه های هنگفتی که بیان کردید شاید حق با شما باشه . اما همونم شاید بعضی ها داشته باشند و براشون مسئله ای نباشه این هزینه ها رو تقبل کنند اما متاسفانه مردم و ما ها به بیماری چشم هم چشمی مبتلا شدیم( تقلید کورکورانه) و همیشه از روی چشم و هم چشمی این هزینه ها رو حتی اگه شده با قرض پرداخت میکنیم که باعث ایجاد مشکل در زندگی میشه . ( البته این چشم و هم چشمی ها بیشتر در خانم ها وجود داره / با عرض معذرت از خانم های خواننده ی این پیام ) - این رو هم که میگید با گناه توی این شب زندگی با گناه شروع میشه و عاقبت خوبی نداره از پایه و اساس اشتباه و نادرسته . زندگی رو اون یک شب نمیسازه بلکه گذشته و آینده ی هست که زندگی رو میسازه.

پاسخ دادن 2 0
مهسا

مهسا

واقعادرست گفتی حقیقتم همینه خدایی لایک داری

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف