نمناک بهداشت و سلامت

دهان و دندان

تميز كردن دندان در ارتودنسي

روش تمیز کردن دندان وقتی ارتودنسی دارید


وقتی دندان هایتان را ارتودنسی می کنید علاوه بر تمیزی دندان ها شما باید خود سیم ارتودنسی را نیز بشویید و تمیز نگاه دارید همچنین نباید از غذاهای رنگ دار استفاده کنید.
عوارض و خطرات دندان پوسیده

عوارض وحشتناک دندان پوسیده بر بدن


دندان خراب و پوسیده می تواند مشکلات جدی از جمله دیابت،زوال عقل،ناباروری شود پس بهتر است از این عوارض ترسناک با رعایت بهداشت جلوگیری کنیم.
زمان ارتودنسی

بهترین زمان ارتودنسی چه سنی است؟


بهترین زمان ارتودنسی سوالی است که برای تمام افرادی که قصد انجام این کار را دارند پیش می آید ولی به راستی آیا ارتودنسی فقط در رده سنی خاصی نتیجه ی مطلوب دارد؟
مواد غذایی مضر برای دندان

برای سلامتی دهان و دندان چی نخوریم؟


ما بدان آنکه بدانیم با خوردن یکسری مواد غذایی مضر آسیب های جبران ناپذیری به دندان هایمان وارد می کنیم که باید بدانید باعث بروز بیماری های دیگر نیز می شود.
سلامت دهان و دندان

برای سلامت دهان ، دندان و لثه چی بخوریم؟


سلامت دهان و دندان یک امر بسیار مهم و ضروری است، که به همین دلیل حتما باید برای حفظ سلامت دهان و دندان از برخی نکات جلوگیری کنید و خوراکی های مفید برای سلامت دهان و دندان را مصرف کنید.
درد عصب دندان

14درمان قطعی خانگی برای رفع “درد عصب دندان


درد عصب دندان از دردناک ترین تجربه ها برای یک فرد می باشد اما برای رفع “درد عصب دندان” به صورت موقت و قبل از مراجعه به پزشک، غیر از مصرف داروهای شیمیایی میتوانید از راه های درمان خانگی و طبیعی موثری استفاده کنید.