تغذیه

نکات تغذیه ای
وقتی به پزشک مراجعه میکنیم اغلب پزشکان زمان کافی برای گفتن نکات تغذیه ایی مهم را نمی یابند اما ما در این مطلب شما را با نکات مهمی که پزشکتان درباره تغذیه سالم به شما نمی گوید آشنا می کنیم.
بارداری و بابونه

مصرف دمنوش بابونه در بارداری مفیده یا مضر ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
چای بابونه یکی از دمنوش های گیاهی مفید و خوش عطر در جهان است که از آن برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده می شود مصرف این چای دربارداری نیز مفید است.
تغذیه سالمندان

آنچه سالمندان نباید بخورند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با رعایت اصول تغذیه سالمندان و استفاده از رژیم غذایی سالم می توانید به سادگی بسیاری از بیماری های دوران سالمندی را از خود دور کنید.
بوی بد سیب زمینی

سیب زمینی که این بو رو میده نخورید!

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مصرف کردن سیب زمینی در هر حالتی به هیچ وجه مناسب نیست، گاهی اوقات سیب زمینی ها یک بویی می دهند که مصرف آن ها بیماری و خطراتی را برای فرد به همراه خواهد داشت.
ارزش غذایی سبزیجات

مواد غذایی و سبزیجاتی که بعد از پخت مفیدتر میشن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شاید برایتان همیشه سوال باشد که کدام سبزیجات را باید پخت و کدام را خام خورد، ارزش غذایی سبزیجاتی که در این مطلب برای شما آورده ایم با پختن بیشتر می شود.
عرق پونه

عرق پونه سلاحی قوی برای درمان ....

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عرق پونه دارای خواص دارویی و درمانی بسیاری است، درمان سینوزیت، درمان سرماخوردگی، رفع جوش های صورت تنها چند نمونه از خواص عالی عرق پونه هستند.
ماهی تیلاپیا

ماهی تیلاپیا مفیده ولی چرا نخوریم بهتره؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
درباره مصرف ماهی تیلاپیا تردیدهایی وجود دارد که موجب افزایش نگرانی شده و درنتیجه بسیاری از افراد ادعا می کنند که ماهی تیلاپیا برای سلامت انسان مضر است و نباید مصرف شود.
خواص لواشک

باور می کنید لواشک این همه فایده داشته باشد ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
لواشک در واقع نوعی عصاره تغلیظ و خشک شده میوه ها است، البته گفتنی است که مصرف لواشک خواص بسیاری برای بدن و درمان برخی بیماری ها دارد.
سکته

خوردنی هایی که سکته رو از شما دور میکنن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سکته جز خطرناک‌ترین اتفاقات در زندگی انسان ها است، اما شما میتوانید با رعایت نکاتی در زندگی روزمره از بروز این اتفاق جلوگیری کنید و بدن سالم تری داشته باشید.
خوردن خربزه و عسل

خوردن خربزه و عسل آدمو نمیکُشه ولی ....

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصرف همزمان خربزه و عسل برای بدن مضر است و می تواند مشکلاتی را برای سلامت بدن به همراه داشته باشد، در صورت خوردن خربزه و عسل باید چه کاری انجام دهیم؟
خوردن کباب با سماق

چرا رو کباب سماق میریزن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اغلب افراد در هنگام صرف کباب در کنار آن از سماق استفاده می کنند، استفاده از سماق همراه با کباب تنها به علت خوش طعم شدن آن نیست و دلایل دیگری نیز دارد.
روغن زیتون و لیمو ترش

معجون لاغری زیبایی با روغن زیتون و لیمو ترش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روغن زیتون و لیمو ترش هر کدام از خواص بی نظیری برخوردار هستند، البته ترکیب روغن زیتون و لیمو ترش نیز به سلامت بدن و درمان برخی از بیماری ها کمک شایانی می کند.
پروتئین گیاهی

پروتئین های گیاهی هم چاق میکنن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از گیاهان منبع عالی برای پروتئین محسوب می شوند اما سوالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر می کند تاثیر پروتئین های گیاهی بر تغییر وزن افراد است.
بیماری های فست فود

بیماری سختی که با فست فود، رابطه مستقیم دارد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آمار مصرف فست فود در حالی روز به روز رو به افزایش است که اغلب افراد از این موضوع آگاه نیستند که مصرف فست فود رابطه مستقیمی با بیماری های مرگبار دارد!
غذای زنان

آنچه زنان زیبا و سالم زیاد میخورن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
غذای زنان بایستی با توجه به مکانیسم بدن و نیاز جسمی آن ها حاوی مواد معدنی و ویتامین ها باشد. تغذیه مناسب زنان برای مشکلات دوران بارداری یا یائسگی بسیار مفید است.
صفحه 1 از 145