نوزاد

علت ریزش پوست سر نوزاد
نوزاد تا 3 ماه ریزش پوست سر را دارد اما در بعضی ها ممکن است تا دوسال طول بکشد و این مسئله ی نگران کننده ای نیست زیرا با روش های ساده خانگی به راحتی درمان می شود.
بالش نوزاد

نکته مهمی که هنگام خرید بالش نوزاد باید رعایت کنید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بالش نوزاد تازه متولد شده را باید با رعایت اصول و نکات خاصی انتخاب کنیم زیرا بالشت اهمیت بسیار بالایی در شکل گیری فرم سر نوزاد دارد.
مراقبت پوست نوزاد

برنامه کامل مراقبت از پوست نوزاد در زمستان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
پوست نوزاد در فصل سرما بیشتر از هر زمانی در معرض خشکی و حساسیت قرار می گیرد، در ادامه از برنامه کامل مراقبت از پوست نوزاد در سرمای زمستان مطلع خواهید شد.
افت قند خون در نوزادان

از کجا متوجه افت قند خون نوزاد بشیم ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
افت قند خون بعد از تولد یکی از مشکلاتی است که برخی از نوزادان به آن مبتلا می شوند. در صورتی که کاهش قند خون نوزاد تشخیص داده نشده و درمان نشود خطرات جبران ناپذیری به وجود می آورد.
خون در مدفوع نوزاد

خون در مدفوع نوزاد نشانه ی چیست ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وجود رگ های خونی یا ترشح خون در مدفوع نوزاد در برخی مواقع می تواند بسیار خطرناک باشد، خون در مدفوع نوزاد دلایل مختلفی دارد اما راه هایی هم برای از بین بردن و پیشگیری از وجود خون در مدفوع نوزاد وجود دارد.
عوارض استفاده از رورئک

بالاخره استفاده از روروک خوبه یا بد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی پدر و مادرها از رورئک استفاده می کنند تا علاوه بر کمک به راه افتادن سریعتر کودک ، او را سرگرم نگه دارند.اما استفاده از روروئک ،آسیب زیادی به رشد جسمی و ذهنی کودک وارد می کند.
شیرخشک

پاسخ به سوالی مهم در مورد شیرخشک

زمان مطالعه : 8 دقیقه
بعد از تولد اگر تغذیه نوزاد با شیرخشک باشد، انتخاب نوع شیرخشک و نحوه استفاده از آن می تواند برای مادران کمی دردسرساز باشد.در این مطلب به همه سوالات در مورد شیرخشک پاسخ خواهیم داد.
تب و تشنج کودکان

اگر کودک از تب تشنج کرد چه کنیم؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
تب کردن کودکان همیشه یکی از مسایل نگران کننده برای والدین است.ترس از تشنج و خطرات بعد از آن پدر و مادرها را وادار به یادگیری راههای اولیه پیشگیری و درمان تب زیاد می کند.
قنداق كردن نوزاد

آموزش تصویری قنداق کردن نوزاد به روش صحیح

زمان مطالعه : 1 دقیقه
انجام درست قنداق کردن نوزاد امر مهمی است که مادران باید بدانند، روشی که بیشتر برای دورپیچ کردن نوزاد استفاده می شود برای حفظ نوزاد از سرما و.. به کار می رود.
شلی نوزاد

روشی برای تشخیص شلی اندام نوزاد توسط والدین

زمان مطالعه : 7 دقیقه
هیپوتونیا نام بیماری شلی و ضعف عضلات و اندام نوزاد و کودکان است این بیماری را معمولا با کار درمانی و گفتار درمانی و فیزیوتراپی درمان می کنند.
قبل از تولد

مشکل روحی روانی که قبل از تولد مبتلا می شویم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مطالعات نشان داده که ریشه بسیاری از بیماری ها مربوط به قبل از تولد است و تماما حالات مادر بر روی فرزند تاثیر می گذارد چه حالات روحی و چه حالات جسمی.
وزن و رشد نوزاد در دو ماهگی

وزن و رشد نوزاد دو ماهه باید چقدر باشه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در ماه دوم بعد از زایمان ، قد و وزن نوزاد دوماهه بررسی می شود . نوزاد شما اگر سریعتر یا آرامتر از دیگر نوزادان رشد می کند جای نگرانی نیست مگر اینکه مغایر با استاندارهای رشد طبیعی تعیین شده باشد.
مشکل چشم نوزاد

نشانه ی مهم وجود مشکل در چشمان نوزاد

زمان مطالعه : 5 دقیقه
انواع مشکلات چشم نوزادان از بدو تولد با علائمی که دارند تشخیص داده می شوند که اگر والدین بدانند می توانند مشکل بینایی فرزندشان را زودتر درمان کنند.
دمای مناسب اتاق نوزاد

نکته ای مهم در مورد دمای اتاق نوزاد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
قبل از خوابانیدن نوزاد باید در ابتدا دمای مناسبی برای اتاق او در نظر بگیرید تا نوزاد احساس راحتی کرده و خواب مناسبی داشته باشد .گرم بودن بیش از اندازه خطراتی همچون مرگ ناگهانی نوزاد را موجب می شود.
ورزش های مخصوص نوزادان

ورزشی برای تقویت جسم و هوش نوزادتان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تقویت عضلات کودک و بالا بردن مهارت های حرکتی نوزادان اهمیت بسیاری دارد .برای تقویت اندام نوزادان می توان از ورزشهای مخصوص ماههای اول تولد تا سنین بالاتر استفاده کرد تا علاوه بر کنترل بیشتر عضلات احساس ، لذت و رضایت به آنها بخشید.
صفحه 1 از 10