نکات خانه داری

صابون
صابون ها انواع مختلفی دارند که هر فردی باید صابون مناسب پوستش را انتخاب کند و در نگهداری و استفاده از صابون نکاتی را رعایت کند تا سلامت پوست حفظ شود.
تمیزی فرش

چطور فرش را همیشه نو و تمیز نگه داریم؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تمیز کردن فرش کار آسانی است.برای تمیز کردن لکه های فرش و شست وشوی فرش راه های زیادی وجود دارد ولی برخی از ان ها بسیار راحت وسریع هستند.
تمیز کردن خانه

ترفند تمیز کردن خانه در کمترین زمان ممکن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزانه تنها با صرف 10 دقیقه از وقت خود به نظافت منزل ، دیگر نیازی به گذاشتن ساعت ها وقت در پایان هفته برای تمیز کردن خانه نخواهید داشت.
تمیز کردن لوستر کریستال

تمیز کردن لوستر کریستالی با محلولی خانگی + آموزش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تمیز کردن لوسترهای کریستال کاری دشوار و زمان بر است برای تمیزکردنش می توان قطعاتش را جدا کرد و یا همانطور سرهم با تکنیک های ویژه آن را برق انداخت.
کاربرد نوشابه

کاربردهای شگفت انگیز نوشابه که کمتر کسی می داند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نوشابه جدا از اینکه نوشیدنی لذیذ ولی مضر برای بدن و دندان هاست کاربردهای دیگری برای نظافت و تمیزکاری در خانه داری دارد.
ریشه فرش

اشتباه اکثر خانم ها در نگهداری ریشه فرش

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ریشه های فرش به مرور زمان آسیب می بینند و از بین می روند. برای نگهداری و تمیز نگه داشتن طولانی مدت آن ها چند روش بسیار عالی و ساده وجود دارد.
آب ماست

آب ماست برای چی خوبه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی افراد بر این باور هستند که آب ماست را باید مصرف کرد و برخی دیگر می گویند باید آن را دور ریخت، اما در واقع استفاده از آب ماست خواص مناسبی به همراه دارد.
ظروف چوبی

روش ضدعفونی و براق کردن ظروف چوبی آشپزخانه

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امروزه ظروف چوبی آشپزخانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که البته تمیز کردن و براق کردن این ظروف هم دشوار است، برای ضدعفونی و براق کردن ظروف آشپزخانه باید از روش های مناسب استفاده کرد.
برق انداختن نقره

براق کردن ظروف نقره با نرم کننده موی سر !

زمان مطالعه : 9 دقیقه
اگر شما هم لوازم یا ظروف نقره دارید که سیاه یا کدر شده است می توانید برای تمیز کردن و برق انداختن آن ها از روش های ساده و خانگی استفاده کنید.
ترفند خانه داری

ترفندهای جالب خانگی برای آشپزی و خانه داری راحت

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خانه داری کاری دلنشین ولی زمان بر است ، امروزه ترفندهای جدیدی برای سریعتر انجام شدن کارهای خانه وجود آمده که بهتر است با آن ها آشنا شوید.
بخارشوی

کاربرد بخارشوی و باید و نبایدهای استفاده از آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بخارشوی قادر است به فاصله میان کثیفی و سطح نفوذ کرده و آن را از سطح جدا نماید. حتی لکه های سرسخت هم با این روش مقاومتی نخواهند داشت.
سبزی خوردن

اشتباه اکثر خانم ها در شستشوی سبزیجات

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از خانم ها در شستشوی میوه و سبزیجات دقت کافی ندارند و همین کار موجب ایجاد بسیاری از بیماری ها و آسیب به سلامت بدن می شود.
تمیز کردن شومینه

تمیز کردن لکه های دور شومینه با محلول خانگی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روشن کردن شومینه با اینکه خانه را گرمتر می کند اما اثر دوده ای بر دیوار ها می گذارد که به راحتی پاک نمی شود اما راه حلی وجود دارد که تمیزکردن این دوده ها را بسیار آسان می کند.
تميز كردن چرم

بهترین راه تمیز کردن چرم برای جلوگیری از ترک خوردن آن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
براق و تمیز کردن چرم و جلوگیری از ترک خوردن کیف و کفش و یا لباس چرمی را باید در مراحل اصلی مراقبت از این جنس رعایت کنید.
کاربردهای جوراب

کاربردهای جالب یک لنگه جوراب + تصاویر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یک لنگه از جورابتان گم یا سوراخ شده بدون معطلی لنگه دیگر را دور می اندازید ، قبل از این کار با کاربردهای جوراب تک لنگه در آشپزخانه و حمام ، برای نگهداری جواهرات و عینک آفتابی آشنا شوید شاید نظرتان تغییر کرد.
صفحه 1 از 28