مراقبت از کودک

دکتر کاماروفسکی
دکتر کاماروفسکی یکی از برترین متخصصان اطفال و کودکان در جهان است و صحبت های مفیدی در مورد واقعیت زندگی و تربیت آنها می گوید.
بخور کودکان

برای کودکان بخور سرد بهتر است یا گرم ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
والدین می توانند برای ایجاد رطوبت مناسب برای اتاق کودک از دستگاه بخور استفاده کنند اما باید قبل از تهیه آن اطلاعاتی در مورد نوع مناسب بخور برای کودکان بدانند.
مادر خوب

مادری خوب است که زندگی را برای فرزندش جهنم کند؟!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مادر خوب درتربیت و نوع شکل گیری شخصیت افراد بسیار تاثیر گذار است شاید از نظر بسیاری از افراد سختگیری والدین آزار دهنده باشد ولی در اصل اینگونه نیست.
مشکل با ظاهر

فرزندتان با ظاهرش مشکل دارد؟ پس حتما بخوانید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مشکل نوجوانان با ظاهرشان ریشه در عدم اعتماد بنفس آن ها دارد و علت آرایش کردن دختران در سنسن کم نیز همین مساله می باشد که نیاز به رفع دارد.
نصیحت والدین

5 جمله کاملا غلط والدین در نصیحت فرزندشان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دوست دارید کودک شما موفق ترین و شادترین انسان باشد برای همین وقتی از او اشتباهی سر می زند شروع به صحبت می کنید ، در میان نصیحت والدین جملاتی گفته می شود
رفتار والدین

کودکان این رفتار والدین را هرگز فراموش نمی کنند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تنها آموزش دادن به کودک نمی تواند دلیل تربیت و رشد اخلاقی باشد، رفتار والدین یکی از الگوهای بزرگ و مهم کودکان است تا جایی که برخی از این رفتارها برای همیشه در ذهن کودک می ماند.
تغذیه بیش فعالی

تغذیه بیش فعالی ، 10 بخور و نخور مهم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ای دی اچ دی نوعی اختلال است که علاوه بر کودکان در بزرگسالان نیز دیده می شود و درمان آن اهمیت ویژه ای دارد ، بخشی از درمان و کنترل، تغذیه بیش فعالی است که باید جدی گرفته شود.
درمان حالت تهوع کودکان

درمان حالت تهوع و استفراغ کودکان با روش های خانگی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای درمان حالت تهوع کودکان به غیر از درمان دارویی میتوانید از روش های ساده و آسان خانگی و نسخه های طبیعی طب سنتی استفاده کنید.
نشستن کودک

حواستان به این مدل نشستن کودک باشد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
نشستن کودک تاثیر مستقیم در رشد و تغییرات استخوان ها و مفاصل دارد ، اگر فرزندتان به طرزی تادرست مقابل تلویزیون نشته بود حتما او را مجبور به تغییر وضعیت کنید.
بیماری پیکا

نشانه اصلی اختلال هرزه خواری یا پیکا در کودکان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اختلال هرزه خواری که به آن پیکا هم میگویند نوعی اختلال خوردن است که کودک شروع به خوردن خاک, گچ و مو میکند.
پوشک پارچه ای

پوشک پارچه ای یا یکبار مصرف ؛ کدام برای نوزاد بهتره؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
به تازگی اغلب مادران اقدام به استفاده از پوشک های پارچه ای برای نوزادان می کنند و آن را به پوشاک یکبار مصرف ترجیح می دهند، استفاده از پوشاک پارچه برای نوزاد مزایا و معایبی را به همراه دارد.
مراقبت از کودک

مراقبت از کودک نوپای بازیگوش و کنجکاو

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مراقبت از کودک بعد از مرحله نشستن کمی سخت تر می شود ، فرزند شما چهار دست و پا و کم کم راه می رود پس به هر گوشه کنار خانه خواهید رسید و به هر خطری دست خواهد زد.
تعویض پوشک بچه

آموزش مرحله به مرحله روش صحیح تعویض پوشک بچه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از کارهای هر روزه مادرانی که نوزاد و کودک زیر 2 سال دارند تعویض پوشک بچه است که هرچند به نظر کار ساده ای است نیاز به آگاهی هایی در مورد روش صحیح انجام آن خواهند داشت.
جدا کردن اتاق کودک

کی و چطور اتاق کودک را از اتاق والدین جدا کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
جدا کردن اتاق خواب و مستقل خوابیدن کودک به تقویت اعتماد به نفس او کمک می کند اما این کار باید در زمان و سن مناسب کودکان انجام شود.
تشخیص آسم کودکان

راه تشخیص و بهترین درمان گیاهی آسم در کودکان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
آسم کودکان با چاقی ارتباط مستقیمی دارد بنابراین رژیم غذایی آن ها را کنترل کنید و ماساژ سینه کودک با روغن کنجد نیز باعث شل شدن خلط در سینه می شود.
صفحه 1 از 18