آبی شدن رنگ چشم

عمل جراحی برای آبی شدن رنگ چشم + عکس

کد مطلب : 12728تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
عمل جراحی لیزری چشم که اخیرا ابداع شده است به شما این امکان را می دهد که چشم قهوه ای خود را برای همیشه به رنگ آبی تبدیل کنید. این عمل که تنها 20 ثانیه طول می کشد پنج هزار ذلار هزینه دارد.

تغییر رنگ چشم به آبی با عمل جراحی، اماچگونه؟؟

 پزشکان و متخصصان به روش جدیدی دست یافته اند که از طریق آن می توانند چشم قهوه ای هر شخصی را برای همیشه به رنگ آبی در بیاورند. یک عمل لیزری چشم که در عرض 20 ثانیه چشم قهوه ای را به آبی تبدیل می کند، در این عمل با پرتو لیزر رنگدانه های عنبیه چشم به طور کلی از بین می رود و چشم به رنگ آبی در می آید.

37 داوطلب در مکزیک و کاستاریکا توانسته اند با پرداخت پنج هزار دلار، عمل لیزری را با موفقیت پشت سر بگذارند که رنگ قهوه ای عنبیه چشم آن ها را برای همیشه به آبی تبدیل می کند.

شرکت مبدع این روش، استرومامدیکال نام دارد و مقر اصلی آن در کالیفرنیا است. البته این شرکت هنوز مجوز انجام این عمل را در ایالات متحده به دست نیاورده و این عمل را فقط در برخی از کشورهای آمریکای لاتین انجام می دهد.

عمل لیزری چشم برای تغییر رنگ

نحوه انجام این عمل

اما چطور چنین چیزی ممکن است؟

خیلی ها فکر می کنند رنگ عنبیه چشمان انسان به خاطر رنگ دانه های قهوه ای، آبی یا سبز درون چشم است؛ اما این تصور اشتباه است. رنگ عنبیه به خاطر رفتار نور در ساختارهای خاص لایه های epithelium در عقب و stroma در جلوی عنبیه است. لایه پشتی یعنی epithelium بسیار نازک و تنها به ضخامت 2 سلول است و پوشیده از رنگ دانه های مشکلی - قهوه ای است و لایه جلویی یعنی Stroma معمولا رنگ دانه های تیره دارد.

در افرادی که چشمان آبی دارند یا دقیق تر بگوییم عنبیه چشم آن ها آبی رنگ دیده می شود، لایه stroma کاملاً بی رنگ و فاقد رنگ دانه است و علاوه بر آن هیچ ذخیره اضافی کلاژن ندارد. به همین دلیل پرتوهای نور بدون بازتاب شدن از لایه اولیه وارد عنبیه می شوند؛ اما درون این لایه با ذرات معلق برخورد می کنند. به خاطر اثر تایندال (شبیه به همان پدیده ای که باعث می شود آسمان را آبی رنگ و غروب را سرخ رنگ ببینیم) پرتوهای آبی رنگ به میزان بیشتری از دیگر اجزای نور سفید پراکنده و خارج می شوند و به همین دلیل تصور می کنیم که چشم این افراد آبی رنگ است. جالب اینجاست که رنگ چشم این افراد متناسب با شدت نور محیط تغییر می کند!

 

تغییر رنگ چشم به رنگ آبی با عمل جراحی

دانستنی هایی در مورد نحوه انجام این عمل

به عبارت دیگر، در پس هر چشم قهوه ای، یک چشم آبی وجود دارد و همین باعث شد کارشناسان مؤسسه استرومامدیکال به فکر ابداع روشی بیفتند که چشمان قهوه ای را به آبی تبدیل کنند. آن ها عملی 20 ثانیه ای را ترتیب داده اند که با شلیک پرتوهای لیزر به عنبیه، رنگ دانه های لایه نخستین عنبیه را از بین ببرند. البته چندهفته ای طول می کشد تا بدن تمام این بافت های رنگ دانه مرده را دفع کند و چشم به رنگ آبی شفاف دیده شود.

در حال حاضر با این روش می توان چشمان قهوه ای را به آبی تغییر رنگ داد و هنوز روشی برای تغیر رنگ چشمان سبز پیشنهاد نشده است. البته از عوارض بلندمدت این عمل هنوز هیچ اطلاعاتی در دست نیست و به همین دلیل پزشکان پیشنهاد می کنند بهتر است در رزرو بلیت مکزیک عجله نکنید!

در واقع اگر این عمل عوارض خاصی نداشته باشد زمان آن از زمان قرار دادن لنز آبی در چشم کمتر است و برای کسانی که به رنگ چشم آبی علاقه دارند روش مناسبی محسوب می شود.

عمل جراحی برای آبی شدن رنگ چشم + عکس

4.4281
این مطلب مفید بود ؟25031
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا -/ ن.م
1 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس 1398-03-07
این عمل مثل عمل لاسک . برای افرادی که احتمال ابتلا به گلوکوم رو دارند ممنوع ، در واقع بعد از این عمل ، تشخیص فشار چشم فرد بسیار سخت میشه
50
وبگردی