کمبود جا در آپارتمان کوچک
کمبود جا در آپارتمان کوچک از مشکلات بسیاری از خانم ها مخصوصا تازه عروس ها است زیرا وسایل زیادی دارند.میدانید باید چه کنید تا فضای بیشتری داشته باشید.

نحوه چیدمان یک آپارتمان کوچک و رفع مشکل کمبود جا در آن

زندگی در آپارتمان های کوچک بسیار معمول است ، شاید برایتان دشوار باشد که چگونه تمام وسایل خود را در فضای کوچک خانه تان جای دهید . خوشبختانه با داشتن برخی خلاقیت های هوشمندانه ، می ‎توانید فضای موجود در کمد ، اتاق خواب و اشپزخانه خود را به حداکثر برسانید که در این قسمت از دنیای مد نمناک به آن ها اشاره خواهیم کرد.

پیشنهاد حرفه ای راه حل کمبود جا در آپارتمان کوچک 

قسمت اول

جلوگیری از درهم و برهم بودن وسایل

     1. با نصب کردن گیره های مخصوص لباس به در ورودی اتاق خواب می ‎توانید لباس های خود و مهمانان تان را روی این گیره ها قرار داده و از به هم ریخته شدن اتاق خواب خود جلوگیری کنید.

 •  همچنین می‎ توانید برای انجام این روش از قفسه های ایستاده استفاده کنید تا دیگر نگران ایجاد سوراخ بر روی دیوار های اتاق خود نباشید.
 •  همچنین برخی از گیره های مخصوص لباس ، چسبی هستند و بدون نیاز به پیچ و چکش به دیوار وصل می شوند. 

     2. برای سازماندهی کفش های خود از جا کفشی های پارچه ای که می ‎توان آن ها را به قسمت داخلی درب های کمد وصل کرد ، استفاده کنید که به این ترتیب هم کفش های شما سازماندهی می‎ شوند و هم در فضای             خانه تان صرفه جویی خواهد شد.

 •  این جا کفشی های پارچه ای را در تمام کمد های خود نصب کنید تا فضای ذخیره سازی بیشتری داشته باشید.
 •  از جیب های موجود بر روی این جا کفشی های پارچه ای، می ‎توانید برای ذخیره سازی چیزهای دیگر نیز استفاده کنید.

     3. در گوشه دیوار های منزل خود ، از قفسه های زیبا، برای ذخیره سازی و نمایش دکوراسیون منزل استفاده کنید که با ایجاد این قفسه ها در کنج همه دیوار های منزلتان ، فضای ذخیره سازی را به حداکثر برسانید. 

     4. برای نگهداری کتاب های خود از کتابخانه های عمودی از کف تا سقف استفاده کنید زیرا در یک آپارتمان کوچک ، تمام فضای ذخیره سازی شما باید به صورت عمودی باشد.

 •  از این کتابخانه های عمودی، می‎ توانید برای ذخیره سازی وسایلی مانند لوازم الکتریکی ، بازی های ویدئویی ، پوشه پرونده ها و بسیاری از چیز های دیگر استفاده کنید. 

     5. برای به حداکثر رساندن فضای خود ، از میز هایی که قابلیت باز شدن دارند استفاده کنید که به این طریق می ‎توانید بسیاری از وسیله های خود را درون این میز ها نگهداری کنید. 

     6. از شر چیز های غیر ضروری که به آن ها نیازی ندارید و فقط باعث درهم و بر هم شدن خانه تان می ‎شود خلاص شوید . مانند لباس و وسیله های دیگر.

 •  این وسایل را می‎ توانید به افراد نیازمند و خیریه ها اهدا کنید.  

 افزایش فضای خانه

چیدمان خانه با میز تاشو

راه حل کمبود جا در خانه های کوچک

قسمت دوم

ایجاد فضا اضافی در اتاق خواب

     1.تخت خوابی تهیه کنید که دارای کشو باشد و به این ترتیب می ‎توانید از خرید کمد خودداری کنید و فضای اتاق خوابتان را افزایش دهید.

 •  همچنین زیر برخی از تخت خواب ها فضای خالی وجود دارد و می ‎توان از این قسمت برای جا سازی برخی وسایل استفاده کرد. 

     2. یکی از راه های مناسب برای افزایش فضای اتاق خواب استفاده از تخت خواب های تا شو و یا مبلمان تخت خواب شو است. 

     3. روی دیوار بالای تخت خود می‎ توانید از چندین قفسه برای ذخیره سازی وسایل مختلف و حتی طراحی دکوراسیون اتاق تان استفاده کنید.

 •  قفسه ها را جوری نصب کنید که هنگام بیدار شدن از خواب و نشستن روی تخت سرتان به آن ها برخورد نکند.
 •  از محکم بودن قفسه بالای سر خود اطمینان حاصل کنید. 

     4. به منظور افزایش فضای کمد خود ، می ‎توانید بر روی قسمت داخلی درب کمد ، جا لباسی مناسب که در انواع مختلف در بازار موجود هستند ، آویزان کنید.

 •  انجام این کار باعث می ‎شود که از درهم و برهم شدن لباس ها در کمد و یا در اتاق خواب شما جلوگیری شود. 

     5. برای جلوگیری از انباشته شدن لباس های کثیف بر کف اتاق خوابتان ، می ‎توانید از سبد های مخصص برای جمع شدن آن ها استفاده کنید.

 • - همچنین لازم است که لباس های شسته شده خود را همیشه درون کمد و یا کشو های اتاق تان قرار دهید و از انباشته شدن لباس روی کف اتاق خودداری کنید. 

     6. یک آینه قدی به پشت در اتاق خواب خود آویزان کنید که این کار باعث افزایش فضای داخل اتاق می ‎شود و لباس پوشیدن را برای شما آسان می‎ کند.

 •  مزیت دیگر این کار این است که آینه ها به بزرگ تر جلوه دادن فضای اتاق کمک می ‎کنند.
 •  این کار همچنین باعث زیبا تر شدن اتاق و جلوه دادن به آن می ‎شود. 

چیدمان اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب 

نحوه چیدن خانه های کوچک و آپارتمانی

قسمت سوم

افزایش فضای آشپزخانه

      1. بر روی دیوار آشپزخانه ، از گیره های مخصوص آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها استفاده کنید که به این ترتیب هم فضای داخل کابینت ها افزایش می ‎یابند و هم توانسته اید از فضای موجود روی دیوار به                خوبی استفاده کنید.      

 •  این گیره ها در انواع مختلف پیچی و چسبی موجود هستند.
 •  مزیت دیگر این روش سهولت استفاده و دسترسی از قابلمه ها و ماهیتابه ها است. 

     2. برای صرفه جویی در پر کردن فضای اشپزخانه ، می ‎توانید ادویه های مخصوص غذا را بر روی قفسه های نصب شده رو دیوار قرار دهید که این امر باعث افزایش پیدا کردن فضای داخلی کشو ها نیز می ‎شود.

 •  همچنین می ‎توانید از این قفسه ها برای ذخیره سازی وسایل دیگر مثل دستمال ، فنجان ، شکر و نمک نیز استفاده کنید.

     3. با نصب قفسه های متنوع در داخل کابینت ها ، می ‎توانید فضای داخل کابینت های خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

چیدمان ابزار آشپزخانه

چیدمان آشپز خانه کوچک

 •  هنگام سازماندهی وسایل در این قفسه ها به یاد داشته باشید که وسیله های سنگین تر را در قسمت پایینی آن ها و وسایل سبک تر را در قسمت بالایی آن ها قرار دهید. 

     4. در صورت کوچک بودن بیش از حد اشپزخانه خود می ‎توانید از میز های تاشو که به دیوار وصل می ‎شوند استفاده کنید. 

     5. از فضای موجود بر روی یخچال خود می ‎توانید برا ی تزئین یا دکوراسیون آشپزخانه و یا نگهداری وسایل مختلف مانند ظرف و ظروف و یا کتاب های آشپزی خود استفاده کنید. 

     6. برای ذخیره سازی وسایل مختلف ، از فضای بالای کابینت های خود استفاده کنید که این مناطق می ‎توانند فضای ذخیره سازی اشپزخانه شما را به حداکثر برسانند.

 •  گلدان ها و قابلمه ها می ‎توانند به خوبی در این فضا جای بگیرند.

راه حل دکوراتورها برای کمبود جا در آپارتمان کوچک

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /م.ح
وبگردی