خمیر بازی

اثرات منفی خمیر بازی برای کودکان

کد مطلب : 36097زمان مطالعه : 1 دقیقه
خمیر بازی باعث بروز آلرژی و حساسیت در کودکان می شود،و بروز مشکلات تنفسی، اختلال در خواب کودک و بی قراری از عوارض آلرژی ناشی از خمیر بازی است.

خطرات ومشکلات خمیر بازی برای کودکان

عباس مومن زاده متخصص اطفال گفت:خمیر بازی حاوی مواد خطرناک و مضری برای سلامتی کودکان است و والدین باید مراقب اثرات منفی آن باشند.

مومن زاده با بیان اینکه استفاده کودکان از خمیر بازی باعث خارش و تعریق غیرعادی کف دستشان می شود، اضافه کرد:بهتر است کودکان با دستکش یک بار مصرف با خمیر بازی کنند و بعد از بازی دست های خود را بشویند.
وی ضمن تاکید بر این موضوع که خمیر بازی باعث بروز آلرژی و حساسیت در کودکان می شود، افزود:بروز مشکلات تنفسی، اختلال در خواب کودک و بی قراری از عوارض آلرژی ناشی از خمیر بازی است.
این متخصص اطفال در ادامه توضیحاتش گفت:از آنجا که خمیر بازی از مواد شیمیایی تشکیل شده است، خوردن آن از سوی کودکان می تواند باعث بروز مشکلاتی در دستگاه گوارش آنها شود.
خمیر بازی
وی یاد آور شد:کودکان مبتلا به آلرژی بهتر است از خمیر بازی استفاده نکنند ولی به واسطه محبوبیت این اسباب بازی بین کودکان و نقش آن در بروز خلاقیتشان، لازم است همواره از خمیر بازی های کم خطر و استاندارد استفاده شود.

اثرات منفی خمیر بازی برای کودکان

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
برگرفته از پارس نیوز-/ر
برچسب : اسباب بازی
وبگردی