کرم

ارزان ترین و بهترین کرم دنیا

کد مطلب : 1428زمان مطالعه : 3 دقیقه
گیاه آلو ورا این گیاه با برگهایی دراز و تیغ دار چه خواصی دارد که این همه مورد توجه مردم قرار گرفته است. یک کرم گیاهی ارزان و بدون عوارض و سر شار از ویتامین مناسب برای پوست.

کرم الوئه ورا بهترین و مفید ترین کرم طبیعی!!!

این گیاه با خارهایی که روی برگش دارد چیست چه خاصیتی دار که این همه طرفدار پیدا کرده است. بیشترین فایده  برگ های آلو ورا در ژلی است که درون آن وجود دارد، برای به دست آوردن این ژل باید تیغ هایی را که در لبه برگ ها قرار دارد جدا کنید تا از جای خالی آنها ژلی ترشح شود؛ ژلی که قیمت چندان بالایی ندارد ولی در عوض خاصیت هایی دارد که شاید در کرم های گران قیمت هم به راحتی پیدا نشود.


خواص درمانی الوئه ورا

موادی که در آلوورا وجود دارد
به طور کلی می توان گفت آلوورا شامل 75ماده مغذی مثل شکر، کلسیم، سدیم، نیتروژن، آنزیم، اسید و مواد معدنی و... است.
ویتامین های C ، B1، B2 ، B6، A و E
تمام اسید آمینه های ضروری برای بدن
گلیکوپروتئین که از تورم و درد جلوگیری و روند بهبود را تسریع می کند.
پلی ساکارید که رشد و ترمیم پوست را تحریک می کند.

درمان برای پوست های خشک

ژل آلوورا در درمان ترک های پوستی و خشکی پوست موثر است و می تواند به خوبی رطوبت لازم برای پوست را تامین کند البته ناگفته نماند اگر نسبت به ژل خالص حساس هستید یا به هر دلیل دیگری آن را دوست ندارید می توانید سراغ روغن یا کرم آن بروید که برای پوست های خشک مناسب بوده و سبب نرم و براق شدن پوست می شود. آلوورا قدرت جذب رطوبت پوست را هم بالا می برد و علاوه بر اینها با رساندن اکسیژن بیشتر به سلول های پوست، سبب ترمیم بافت پوست و در نتیجه بهبود خشکی ها می شود.

آلوورای تقلبی

متاسفانه در عطاری ها گاهی نوع متفرقه و غیرمرغوب برگه آلوورا را می فروشند برای تشخیص نوع اصلی از غیر اصلی به رنگ برگ آن دقت کنید. در نوع اصلی رنگ برگ آن یک رنگ سبز کمرنگ است که در آن رگه های کوچک کم رنگی دیده می شود که وقتی برش زده شود یک ژل شفاف بی رنگ از آن خارج می شود و مالیدن این ژل روی پوست اثر مرطوب کنندگی دارد ولی در نوع غیرمرغوب رنگ برگ آلوورا سبز تیره است و رگه های کوچک بی رنگ روی آن دیده نمی شود و برگ های آن هم کوچک تر و لاغرتر است (نوع گلخانه ای آلوورا) و مالیدن ژل داخل آن روی پوست نه تنها پوست را مرطوب نمی کند بلکه آن را خشک هم می کند و برای کسانی که اگزما و خشکی پوست دارند باعث بدتر شدن اگزما می شود.
کرم آلوورا باعث برطرف شدن خشکی و کاهش قرمزی و خارش پوست می شود

ازبین بردن جای جوش ها
از آنجا که مواد موجود در آلوورا سلول های پوستی مرده را از بین می برد می توان گفت تاثیر زیادی در کم رنگ شدن جوشگاه ها و لک ها دارد چرا که بعد از سلول های مرده، سلول های جوان جایگزین شده و پوست را تازه و درخشان می سازند. علاوه بر اینها شدت رنگدانه های پوستی را کاهش داده و سبب کم رنگ شدن لکه های پوستی می شود و حتی می تواند لکه های سر سیاه را نیز از بین ببرد.

مانع چروک پوست
آلوورا به علت داشتن کلاژن و ویتامینE الاستیسیته و نرمی پوست را افزایش داده و تا حدی مانع چروک آن می شود یعنی در واقع با تحریک فیبروبلاست ها موجب سنتز الیاف کلاژن و الاستین می شود که این الیاف سبب می شود پوست خاصیت الاستیک (ارتجاعی) داشته و کمتر چروک بخورد. همچنین وجود اسیدهای آمینه در این گیاه سلول های سخت را نرم می کند و عنصر روی موجود در آن می تواند تا حدی منافذ پوستی را کوچک تر کند.

چه کسانی نباید از آلوورا استفاده کنند؟
ژل آلوورا برای استعمال خارجی ماده بی خطری است اما در موارد نادری سبب واکنش آلرژیک می شود. اگر پوست شما تحریک می شود مصرف آن را ادامه ندهید. حتی در بعضی از افراد ژل خالص آن باعث تشدید خشکی پوست می شود که در این صورت مثلا برای اگزما و التهابات پوستی که با خشکی پوست همراه است بهتر است از کرم آلوورا استفاده شود که باعث برطرف شدن خشکی و کاهش قرمزی و خارش پوست می شود. اگر از ژل خالص استفاده کردید و دچار خشکی و خارش پوست شدید، توصیه می کنیم موضع را سریع با آب خالی بشویید.


 

ارزان ترین و بهترین کرم دنیا

3.2337
این مطلب مفید بود ؟215122
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مجله سیب سبز
برچسب : کرم دست
وبگردی