انتخاب رنگ لاک
یکی از سخت ترین کارها برای خانم ها انتخاب رنگ لاک است که با در نظر گرفتن عواملی مانند رنگ پوست، فصل و شخصیت می توانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

چگونه یک رنگ لاک مناسب را انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ لاک ناخن کار بسیار لذت بخشی است. اگرچه که رنگ ها و مدل های لاک بسیار متنوع است و انتخاب از میان ان ها کار راحتی نیست. خوشبختانه راه های زیادی وجود دارد که بتوانیم کمی کار را برای خود آسان تر کنیم.

عواملی مثل فصل، تناژ پوست و شخصیت فرد می تواند به ما کمک کند که رنگ مناسب لاک را در هر موقعیتی انتخاب کنیم. انتخاب رنگ لاک ناخن به عوامل زیادی از جمله رنگ پوست و آرایش و ...بستگی دارد, برای انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن با دنیای مد نمناک همراه باشید.

روش اول:تناژ پوستی خود را در نظر بگیرید

اگر تناژ پوستی شما روشن یا معمولی است، از رنگ های خنثی یا به اصطلاح نود استفاده کنید. رنگ های نود برای این نوع پوست ها بسیار مناسب هستند.

1. پوست های روشن تر باید از نود های متمایل به صورتی استفاده کنند اما اگر پوست رنگ پریده ای دارید، باید سعی کنید که رنگ لاک کمی پایه زرد داشته باشد و اگر رنگ پوست شما معمولی است، می توانید از تناژ های متمایل به صورتی یا خاکستری استفاده کنید که هر دوی این ها روی پوست شما عالی خواهند شد.

تناژ های تیره پوست با رنگ های خنثی یا نود ترکیب خوبی نمی سازند اما اگر می خواهید که از رنگ های روشن تر و ملایم تر استفاده کنید، باید به سراغ رنگ های پاستل بروید.

انتخاب رنگ لاک

2. رنگ صورتی را برای هر تناژ پوستی می توان انتخاب کرد و اگر عاشق رنگ صورتی هستید، حتما خوشحال می شوید از اینکه بفهمید این رنگ به هر تناژ پوستی می آید.

پوست های ملایم با هر نوع صورتی مناسب هستند و بارقه های هلویی از رنگ صورتی نیز روی تناژ های حد وسط پوست متناسب می باشند و پوست های تیره تر نیز با صورتی های براق و روشن بسیار سازگاری دارند.

3. بنفش را نیز تجربه کنید

رنگ های بنفش معمولا به انواع تناژهای پوستی می آید و اگر پوست رنگ پریده ای دارید، به دنبال بنفش کمرنگ باشید. برای پوست های متوسط باید از بنفش پاستل با رگه های خاکستری استفاده کرد. برای پوست های تیره نیز هم پاستل و رنگ های روشن تر از بنفش عالی به نظر می رسد.

رنگ های عمیق بنفش با تناژهای تمشکی نیز می تواند برای پوست های تیره متناسب باشند.

4. رنگ آبی را می توان برای هر تناژ پوستی انتخاب کرد

آبی یک رنگ جهانی است که روی هر تناژ پوستی زیبا می شود و اگر پوست رنگ پریده ای دارید، از سرمه ای استفاده کنید. تناژ پوستی معمولی و متوسط از لحاط تیره و روشنی با آبی پاستل و آبی آسمانی ترکیب خوبی می سازند و رنگ هایی مثل آبی لاجوردی نیز برای پوست های تیره مناسب است.

نحوه انتخاب رنگ لاک

5. بهترین رنگ قرمز را برای پوست خود انتخاب کنید

برای پوست های روشن، قرمز روشن و کلاسیک مناسب است و پوست های متوسط نیز باید از سایه های قرمز نارنجی استفاده کنند و اگر پوست های تیره دارید، از رنگ های قرمز عمیق مثل شرابی استفاده کنید.

روش دوم:انتخاب لاک متناسب با موقعیت

1. از رنگ های بسیار ملایم و خنثی برای موقعیت های رسمی استفاده کنید که این رنگ ها را می توان در هر موقعیتی استفاده کرد.

پس برای مصاحبه شغلی این رنگ جزء امن ترین انتخاب ها می باشد و همچنین می توانید از رنگ های خاکستری، سفید، طوسی و هلویی بسیار روشن برای این موقعیت های رسمی استفاده کنید.

2. برای تعطیلات از رنگ متناسب با مکان استفاده کنید

در تعطیلات ممکن است به هر جایی سفر کنید، پس باید رنگ متناسب با آن موقعیت را انتخاب کنید. مثلا می توانید از رنگ قرمز اکلیلی برای نوروز یا نارنجی روشن برای تولد ها استفاده کنید.

لاک قرمز جذاب

3. رنگ لاک را متناسب با فصل ها انتخاب کنید

بعضی از رنگ های لاک هستند که در هر موقع از سال زیباتر می باشند و تغییر رنگ لاک در فصل جدید کار هیجان انگیزی خواهد بود.

  • برای ماه های پاییزی به دنبال رنگ های خاکستری، آبی تیره و بنفش، نقره ای، آلبالویی و پرتقالی بگردید.
  • برای فصل بهار از رنگ های سبز، سفید، صورتی روشن، زرد، قرمز و آبی استفاده کنید.
  • در زمستان از بنفش تیره، صورتی روشن، طوسی و نقره ای استفاده کنید.
  • در فصل تابستان نیز از رنگ هایی مثل صورتی روشن، سبز، قرمز روشن، ارغوانی و رنگ های خنثی روشن استفاده کنید.

4. برای موقعیت های شاد کمی براقیت را به لاک خود اضافه کنید.

اگر می خواهید مهمانی در شب برگزار کنید، باید کمی هیجان کار را بالا ببرید. می توانید کمی اکلیل را به رنگ تیره لاک اضافه کنید و مثلا رنگ لاک خود را سیاه انتخاب کنید و سپس صبر کنید تا خشک شود و بعد از خشک شدن، مقداری اکلیل طلایی را روی آن بریزید تا در شب برق بزند.

لاک برای موقعیت های شاد

روش سوم:از لاک ناخن متناسب با شخصیت خود استفاده کنید.

1. رنگ های متالیک را می توان برای ابراز خوی هیجانی درون خود استفاده کرد

شاید انسانی باشید که از خوی هیجانی خود لذت می برد و دوست دارد که آن را نشان دهد.رنگ های متالیک، مثل متالیک سیاه، آبی و نقره ای می تواند این کار را برای شما انجام دهد و از طرفی این رنگ ها می توانند بعد عشقی شخصیت شما را نیز نشان دهند.

2. از رنگ های روشن برای ظاهر پر انرژی استفاده کنید

انواع مختلفی از رنگ های روشن می تواند ظاهری پر انرژی را از شما نشان هد.صورتی، نارنجی، سبزها، و انواع رنگ های زرد می تواند انعکاس دهنده انرژی فرد باشد.

  • اگر می خواهید که رنگ لاک شما کاملا بولد و پر انرژی باشد، از سبز یا نارنجی روشن استفاده کنید. شاید این رنگ ها کمی عجیب و غیر معمول باشند اما می تواند ظاهری بشاش را به شما بدهد.
  • دنیای مد نمناک پیشنهاد میکند که اگر می خواهید که لاک شما بیش از حد روشن باشد، ازرنگ سفید استفاده کنید.

انتخاب رنگ لاک مناسب با پوست

3. از رنگ های ملایم برای ظاهری مهربان و آرام استفاده کنید

رنگ های ملایم حس آرامش را به دیگران منتقل می کند و چنین رنگ هایی مثل بنفش یا صورتی روشن می تواند زنانگی و حس ظرافت را انتقال دهد و همچنین می توانید از آبی پاستل نیز برای این منظور استفاده کنید.

4. برای نشان دادن آراستگی از رنگ های تیره استفاده کنید

اگر می خواهید که کاملا آراسته به نظر برسید، از رنگ تمشکی تیره استفاده کنید. بنفش تیره یا قرمز شرابی می تواند بیانگر شخصیت کلاسیک فرد باشد.

5. برای اینکه بیشتر در معرض دید باشید، از قرمز بولد استفاده کنید

قرمز می تواند بیانگر اعتماد بنفس فرد باشد و اگر می خواهید که بیش از حد لاک شما مشخص باشد از قرمز روشن استفاده کنید که این رنگ می تواند برای قرار ملاقات ها نیز مناسب باشد.

تکنیک انتخاب رنگ لاک مناسب با پوست ، فصل ، شخصیت و..

4.1111
این مطلب مفید بود ؟9219
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : لاک ناخن
وبگردی