اپلیکیشن مینت
در اپلیکیشن مینت با وارد کردن اطلاعاتی در رابطه با خود می توانید سیکل قاعدگی خود را داشته باشید.

اپلیکیشن دستیار قاعدگی و سلامت بانوان

اگر تاکنون در یکی از موارد زیر برایتان مشکل پیش آمده است و نمی دانید راه حل صحیح و معتبر مشکل خود را از کجا بیابید، حتما این مطلب را بخوانید:

 • با سیکل قاعدگی خود آشنا نیستید و نمی توانید زمان قاعدگی های خود را پیشبینی کنید.
 • قصد بارداری دارید و نمی دانید چه زمانی تخمک گذاری می کنید.
 • در دوران قاعدگی به سر می برید و نمی دانید چه زمانی قاعدگیتان به اتمام می رسد.
 • قصد سفر دارید و می خواهید پریود خود را عقب بیندازید، اما با راه حل اصولی و علمی آن آشنا نیستید.
 • با عوامل تاثیرگذار در بارداری و علائم بارداری آشنا نیستید و نمی دانید که آیا احتمال بارداری در شما وجود دارد یا خیر.
 • مدتی است که ازدواج کرده اید، اما برای انتخاب روش جلوگیری از بارداری سردرگم هستید و نمی دانید چه روشی برای شما و همسرتان مناسب است.
 • رابطه محافظت نشده داشته اید و قصد مصرف قرص اورژانسی دارید، اما با نحوه مصرف آن آشنا نیستید.
 • قصد بارداری دارید و می خواهید جنسیت فرزندتان پسر یا دختر باشد اما با روش های تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری آشنا نیستید.

مجموعه مینت به کمک دکتر فائزه شهبازی، پاسخ تمام این سوالات را به شما می دهد، اما چگونه؟

پریود ترکر و تقویم تخمک گذاری اپلیکیشن مینت

در اپلیکیشن مینت با وارد کردن اطلاعات زیر می توانید سیکل قاعدگی خود را داشته باشید:

 • طول دوره قاعدگی
 • طول سیکل قاعدگی
 • تاریخ آخرین باری که پریود شده اید.

پس از اینکه این اطلاعات را وارد کردید، می توانید از سیکل قاعدگی خود اطلاعاتی مانند زمان شروع قاعدگی های آتی، زمان اتمام قاعدگی، تقویم قاعدگی های آینده و زمان تخمک گذاری را دریافت کنید.

بنابراین چنانچه قصد بارداری دارید و می خواهید در کمترین زمان ممکن باردار شوید، حتما باید زمان تخمک گذاری و دوره آن را بشناسید و در این روز ها رابطه زناشویی داشته باشید.

همچنین چنانچه قصد سفر دارید و یا اینکه رویداد و مهمانی خاصی را پیش رو دارید؛ به کمک تقویم قاعدگی اپلیکیشن مینت می توانید تاریخ پریود های بعدی خود را شناسایی کنید و چنانچه بسیار برایتان مهم است که در این دوران پریود نشوید، می توانید به قسمت راهکار های عقب انداختن قاعدگی اپلیکشن مینت، واقع در قسمت دکتر مینت مراجعه کنید و با توجه به شرایطتان، قاعدگی خود را به تعویق بیندازید.

انتخاب بهترین روش جلوگیری از بارداری

بسیاری از زوجین، به خصوص در اوایل ازدواج با روش های جلوگیری از بارداری و استفاده صحیح از آن ها آشنا نیستند و همین موضوع می تواند بسیاری از بارداری های ناخواسته را به وجود بیاورد.

باید بگوییم که جلوگیری از بارداری تنها به معنی استفاده از کاندوم یا قرص نیست. بلکه روش های جلوگیری از بارداری زیادی وجود دارد که هر شخص باید با توجه به ویژگی های فیزیکی، سوابق پزشکی و تمایلاتش یکی از آن ها را انتخاب کنبد. چنانچه بتوانید همه عوامل تاثیر گذار در انتخاب روش های جلوگیری از بارداری را در نظر بگیرید، استفاده از روش های جلوگیری عوارض کمتری را برایتان خواهد داشت و تبع آن روابط زناشویی لذت بخش تری را تجربه خواهید کرد.

به همین دلیل دکتر فائزه شهبازی و تیم پزشکی اپلیکیشن مینت، بخشی را تحت عنوان انتخاب بهترین روش جلوگیری را به اپلیکیشن اضافه کرده اند که به کمک این بخش می توانید تمام عوامل تاثیر گذار در انتخاب روش های جلوگیری و تمایلات شخصی خود را در نظر بگیرید و بهترین روش جلوگیری از بارداری ویژه خود و همسرتان را انتخاب کنید.

به این نکته نیز توجه کنید که در انتخاب روش های جلوگیری، باید برنامه بارداری خود را برای آینده نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال در برخی از روش ها، با قطع استفاده از آن ها، قدرت باروریتان بلافاصله بازنمیگردد و ممکن است است 1ماه تا یک سال زمان لازم داشته باشید تا قدرت باروریتان را به دست بیاورید. اگر این موضوع نیز برایتان مهم است، این عامل نیز در قسمت انتخاب بهترین روش اپلیکیشن مینت در نظر گرفته شده است و با خیال راحت می توانید بهترین روش جلوگیری خود را انتخاب کنید.

پاسخ سایر سوالاتی را که در بالا نیز مطرح شده اند، می توانید در قسمت دکتر مینت اپلیکیشن مینت بیابید.

شبکه های اجتماعی مینت

در اینستاگرام مینت سعی شده تا با تیم پزشکی مینت و سایر بانوان بیشتر در ارتباط باشید و با مسائل روزمره زنان بیشتر آشنا شوید. در اینستاگرام مینت، درباره سلامت بانوان، بیماری های زنان، قاعدگی و مسائل مربوط به آن، جلوگیری از بارداری، اقدام به بارداری و نحوه استفاده از  تست بارداری و بسیاری از موضوعات دیگر صحبت شده است و با دنبال کردن این بخش، می توانید به اطلاعات خود در رابطه با سلامت بانوان و زناشویی بیفزایید برای دسترسی به این قسمت Mint_family را در اینستاگرام جست و جو کنید.

دانلود اپلیکیشن مینت

برای دانلود اپلیکیشن مینت میتوانید به گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید و مینت را جست و جو کنید و این اپلیکیشن را نصب کنبد. همچنین میتوانید اپلیکیشن مینت را درگوگل سرچ کنید و از طریق وبسایت مینت، این اپلیکیشن را دانلود کنید.

اپلیکیشن مینت ، دستیار قاعدگی و سلامت بانوان تحت نظر دکتر فائزه شهبازی

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی