اکبر عبدی

بزرگداشت اکبر عبدی در جشنواره فیلم فجر 96

تاریخ انتشار : 25 دی 1396کد مطلب : 62917زمان مطالعه : 2 دقیقه
آئین بزرگداشت اکبر عبدی بازیگر توانمند سینمای کشورمان در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر برگزار می شود.

مراسم بزرگداشت اکبر عبدی در جشنواره فجر برگزار میشود

اکبر عبدی را به یقین میتوان یکی از اسطوره های سینمای ایران دانست. بازیگری که همه نوع نقش را در کارنامه بازیگری اش دارد به درستی که یکی از بهترین های دنیای هنر است. امسال در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر مراسم بزرگداشت این هنرمند کشورمان برگزار میشود.

بزرگداشت اکبر عبدی بازیگر 57 ساله سینمای ایران در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر برگزار می شود.

اجاره نشین ها (داریوش مهرجویی)، گراند سینما (حسن هدایت)، ای ایران (ناصر تقوایی)، دزد عروسک ها (محمدرضا هنرمند)، سفر جادویی (ابوالحسن داودی) از جمله شاخص ترین کارهای عبدی در دهه اول فعالیت سینمایی بود اما بازی او در مادر (علی حاتمی) که برایش سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد را به ارمغان آورد، نقطه اوج فعالیت این هنرمند به شمار می رود.

اکبر عبدی

بزرگداشت اکبر عبدی در جشنواره فجر

او که کسب نشان درجه یک فرهنگ و هنر را در کارنامه دارد، در دوره هشتم جشنواره برای فیلم مادر و در دوره سی ام جشنواره برای فیلم خوابم می آد سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به دست آورده و سه بار (در دوره یازدهم برای فیلم هنرپیشه، در دوره هفدهم برای فیلم جنگجوی پیروز و در دوره سی و یکم برای فیلم رسوایی) نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده است.

اکبر عبدی

اکبر عبدی بازیگر توانای سینمای ایران

امسال بزرگداشت «منوچهر اسماعیلی» صداپیشه، «محمدعلی نجفی» کارگردان و «اکبر عبدی» بازیگر در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن 1396 به دبیری «ابراهیم داروغه زاده» برگزار خواهد شد.

بزرگداشت اکبر عبدی در جشنواره فیلم فجر 96

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از خبرگزاری مهر / م.ف
وبگردی