تولد
نمایش درصد باتری سامسونگ
از قابلیت هایی که می توانید در گوشی های سامسونگ از آن استفاده کنید، نمایش درصد باتری است که بصورت پیش فرض فعال نیست اما می توانید خیلی ساده آنرا فعال کنید.

روش های نمایش درصد باتری سامسونگ

برای آنکه از باتری گوشی خود مطلع شوید، می توانید بدون هر گونه گزینه اضافی، در قسمت بالای گوشی اقدام به مشاهده میزان شارژ گوشی کنید. این در حالی است که نمایش میزان درصد باتری گوشی های سامسونگ بصورت پیش فرض فعال نیست و شما می توانید در صورت نیاز اقدام به فعال کردن آن کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با روش های کاربردی و سریع نمایش میزان درصد باتری سامسونگ آشنا سازیم. توجه داشته باشید که روش اول برای گوشی های جدید اندروید و روش دوم، برای تمام گوشی های سامسونگ می باشد.

روش اول؛ فعال سازی از طریق استاتوس بار

اولین روشی که ما برای شما در نظر گرفته ایم، استفاده از استاتوس بار می باشد که این روش متناسب با نمایش درصد باتری در اندروید 9 به بالا در گوشی های سامسونگ می باشد که تنها دو مرحله دارد. از این رو طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. در قدم اول وارد صفحه اصلی یا Home گوشی شوید و استاتوس بار را به سمت پائین بکشید. سپس گزینه 3 نقطه عمودی را انتخاب کرده و از میان گزینه های موجود، گزینه Status bar را انتخاب نمائید.

درصد باتری گوشی

2. اینک گزینه دوم یعنی Show battery percentage را به حالت روشن تغییر دهید. اینک درصد باتری شما به نمایش در آمده است.

ترفند سامسونگ

توجه : این روش برای فعال سازی درصد باتری گوشی های سامسونگ که مجهز به اندروید 9 به بالا هستند، کاربردی می باشد.

روش دوم؛ فعال سازی از طریق تنظیمات

دومین روشی که ما قصد آموزش آنرا برای فعال کردن درصد باتری سامسونگ داریم، استفاده از تنظیمات گوشی می باشد که در صورت عدم کاربرد روش اول، می توانید از این روش استفاده کنید. از این رو طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. در قدم اول از منو کاربری گوشی وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس گزینه جستجو به شکل ذره بین را انتخاب کنید.

باتری سامسونگ

2. در کادر جستجو عبارت show battery percentage را وارد کنید و سپس گزینه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که باید آنرا انتخاب کنید.

نمایش درصد باتری

3. اینک تیک گزینه مورد نظر را که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است را به حالت روشن تغییر دهید. به محض روشن کردن این گزینه، میزان درصد باتری گوشی شما در قسمت بالا نمایش داده خواهد شد.

درصد باتری سامسونگ

هم اکنون شما موفق به فعال کردن نمایش میزان درصد باتری سامسونگ شدید که برای همیشه فعال خواهد بود. همچنین اگر تصمیم به غیرفعال کردن آن دارید، می توانید با استفاده از مراحل گفته شده در قسمت بالا، اقدام به غیرفعال کردن گزینه show battery percentage کنید.

آموزش تصویری نحوه فعال سازی درصد باتری سامسونگ

3.7243
این مطلب مفید بود ؟17964
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : سامسونگ
وبگردی