بارش برف و باران

بارش برف و باران تا روز دوشنبه ادامه دارد

تاریخ انتشار : 8 اسفند 1399کد مطلب : 48173زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران تا دوشنبه هفته آینده در برخی استان ها خبر داد و اعلام کرد: از سه شنبه سامانه جدید بارشی وارد کشور می شود.

ایرنا: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی، امروز (جمعه) در برخی مناطق شمال و مرکز هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و شمال سیستان و بلوچستان شاهد بارش های پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد خواهیم بود که در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش ها به صورت برف خواهد بود.

سازمان هواشناسی برای فردا (شنبه) و یکشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار و در ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز بارش برف و باران پیش بینی کرده است.

روز دوشنبه نیز در برخی مناطق شمال غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب شرق و شرق بارش پیش بینی شده است.

روز سه شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می شود و فعالیت آن در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز و شمال شرق کشور خواهد بود.

بر اساس اعلام این سازمان، امروز کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد در بیشتر مناطق کشور رخ می دهد که این کاهش دما در شرق و جنوب شرق 8 تا 12 درجه خواهد بود و با توجه به کاهش محسوس دما در ساعات شب و صبح در بخش هایی از سواحل دریای خزر و مرکز کشور احتمال یخبندان سطحی معابر نیز وجود دارد.

امروز در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش بینی شده و در برخی مناطق به ویژه زابل، توفان گرد و خاک رخ خواهد داد.

سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای سرد در نوار شمالی کشور و کاهش 7 تا 12 درجه ای دما در دامنه جنوبی البرز، نیمه شرقی کشور و برخی نقاط مرکز کشور برای امروز خبر داد.

بر اساس اعلام این سازمان، امروز بیشینه و کمینه دما در پایتخت نیز پنج درجه و منفی دو درجه خواهد بود.

همچنین امروز بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد با کمینه دمای 12 درجه زیرصفر سردترین مرکز استان پیش بینی شده است.

انتهای پیام/م

 

بارش برف و باران تا روز دوشنبه ادامه دارد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی