بزرگترین مغز
آیا می دانید کدام حیوان بزرگترین مغز را در جهان دارد؟ در ادامه با حیوانی که دارای بزرگترین مغز در جهان می باشد آشنا خواهید شد.

کدام حیوان بزرگ ترین مغز را دارد؟

حیوانی که بزرگترین مغز دنیا را دارد ؛ اندازه مغز و هوش این جانور در حال حاضر موضوع بحث در میان متخصصان و عموم مردم بوده است. وزن یا حجم، که از طریق اندازه جمجمه است، با ام آر آی تعیین می شود، و می تواند برای اندازه گیری اندازه مغز به کار رود ؛ چنانچه در این بخش از سرگرمی نمناک خواهیم گفت با وزن 8 کیلوگرم مغز، وال اسپرم بزرگ ترین مغز روی کره زمین را دارد.

حیوانی با بزرگ ترین مغز:

وال اسپرم بزرگ ترین مغز دنیا را دارد. به طور باورنکردنی، این وال دارای مغزی با وزن حدود 18 پوند است. این واقعیت سخت نیست که باور کنیم که وال اسپرم بزرگترین دندان را دارد. نرها معمولا بزرگ تر از ماده ها با طول متوسط 52 فوت و میانگین وزنی حدود 45 تن هستند. ماده ها به طور متوسط در حدود 36 فوت و میانگین وزن 15 تن می باشند. نوزادان با میانگین قدی بین 13 فوت و میانگین وزنی آن ها تقریبا 1.1 تن است.
برای نشان دادن اندازه مغز وال اسپرم، باید بگوییم حداقل پنج برابر مغز انسان است و مغز آن ها حدود 8.000 سانتی متر مکعب است. با وجود اندازه مغز بزرگ آن ها، وال sperm در مقایسه با تعداد زیادی دلفین و گونه های وال، یک قسمت انسفالیزاسیون پایینی دارند. این قسمت پایین به این معنی است که وال سر زا لزوما باهوش ترین موجودات روی کره زمین نیست.
از نظر اندازه نسبی و سایز، مخ در بین تمام موجود دیگر روی زمین بی نظیر است وسیستم بویایی کاهش یافته نیز به معنای ضعف بو و مزه این حیوان است؛ با این حال، سیستم شنوایی اش متورم و بزرگ است، در حالی که سیستم هرمی اش بخوبی توسعه نیافته است.
 بزرگترین مغز در حیوانات

وال اسپرم بزرگ ترین مغز را در جهان در بین حیوانات دارد

حیوانات دیگر با مغزی بزرگ:

به طور شگفت انگیز، دومین مغز بزرگ روی زمین نیز برای یک موجود دریایی است.
نهنگ قاتل نیز یک وال دندان تیز است که مغز بزرگی دارد.
در حقیقت، در بین خانواده دلفین های اقیانوسی، نهنگ های قاتل بزرگ ترین خانواده دلفین های اقیانوسی هستند.
میانگین وزن مغز آن ها بین 12-15 پوند است. هوش آن ها بیشتر از همه موجودات است، حتی اگر بتوان آن را به طور خاص اندازه گیری کرد.
این ایده حتی وجود دارد که که هوش آنها بیش از درک انسان ها است.
 
فیل حیوان دیگری است که دارای مغز بزرگ است.
وزن مغز فیل در حدود 11 پوند است. اما مغز بزرگ آن ها به تناسب کوچک تر است. زمانی که آن ها متولد می شوند، مغزشان حدود 30-40 درصد وزنی است که در بزرگسالی دارند.
لوب های موقتی با مخچه و مغز بسیار بزرگ هستند.
دلفین پوزه دراز نیز موجود دیگری است که مغز بزرگی دارد.
متوسط مغز آن ها بین 3.3 - 3.7 پوند است.
 
موجودی که بزرگترین نسبت میزان مغز را دارد، چیزی جز یک موجود کوچک نیست.
هم چنین شکارچیان، معمولا مغز بزرگ تری از طعمه خود دارند.
مغز بزرگ تر همچنین به این معنی است که اکثر قسمت های مغز توسط قشر مغز اشغال شده است.

 

رازهای جالب درمورد حیوانی که بزرگترین مغز جهان را دارد

4.745
این مطلب مفید بود ؟423
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
برچسب : سلامت مغز
وبگردی