طی گزارشات و اظهارات مردمی در شبکه های اجتماعی و برنامه های تلویزیونی و ماهواره ای که از دکتر محمد صوفی زاده به عمل آمده ایشان از بهترین جراحان بینی در تهران شناخته شدند.

رپورتاژ آگهی : الهام جبارزاده در مصاحبه ای بعد از جراحی بینی می گوید:این بهترین عمل جراحی بود که انتظار داشتم انجام شود. دوستان من نزد پزشک های دیگر عمل های بینی متعددی انجام داده اند. ولی هیچ کدام به کیفیت این عمل نبوده. من ایشان را از بهترین جراحان بینی در تهران می دانم.

جراحی بینی

آقا پدرام هم پیش دکتر صوفی زاده کار جراحی زیبایی اش را انجام داده و در مصاحبه  از رضایت مندی خود می گوید. در لینک زیر مصاحبه را ببینید:

مصاحبه با بیمار دکتر صوفی زاده

متخصص جراحی زیبایی

دکتر محمد صوفی زاده در سال 1357 وارد دانشگاه پهلوی شیراز شد و بعد از فارغ و التحصیلی در سال 1366 چند سال در زمینه  داخلی به طبابت مشغول گردید و سپس جهت طی دوره تخصصی وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد که پس از اخذ بورد تخصصی ، عضو هیات علمی دانشگاه لرستان شده و از سال 844 با انتقال به تهران عمده فعالیت خود را در زمینه  جراحی زیبای بینی و صورت متمرکز کرد.

با تجربه بیش از 28 سال در کار طبابت موفق به کسب تجارب فراوانی در زمینه ی جراحی بینی شده  و بهترین جراح بینی محسوب می شود.  ایشان که چندین سال مشغول طبابت داخلی بوده، علاوه بر رشته تخصصی خود در سایر بیماری ها نیز دارای اطلاعات بسیار ارزشمندی می باشند، دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی به عنوان یک متخصص جراحی زیبایی با سابقه در تهران شناخته شده است.

کسب این تجارب علاوه بر شرکت در سمینارها و کنگره های داخلی و خارجی از طریق دقت و مطالعه فراوان، در بیش از ده هزار  بیماری که توسط ایشان جراحی شده اند، حاصل شده است
دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

1357 – ورود به دانشگاه پهلوی شیراز (علوم پزشکی شیراز) با رتبه ی بالای کشوری
1366 – فارغ التحصیل از دانشگاه و شروع با امر طبابت در امور داخلی و کسب تجربه در این زمینه
1377 – ورود به دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته گوش،گلو و بینی
1381 – فارغ التحصیلی از دانشگاه و اخذ بورد تخصصی با رتبه 3
1381 – آغاز کار به عنوان استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان
1384 – انتقال به تهران و فعالیت در رشته تخصصی خود با گرایش جراحی زیبایی صورت و بینی

عضو جامعه جراحان ایران
عضو انجمن گوش و حلق و بینی ایران
عضو جامعه رینولوژی ایران
عضو انجمن جراحان اروپا

جراحی بینی یک نوع عمل جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد که می توان از آن در موارد زیر استفاده کرد:

 • بزرگ کردن بینی
 • کوچک کردن بینی
 • برداشتن قوز بینی
 • عمل بینی گوشتی
 • جراحی انحراف بینی
 • عمل بینی استخوانی
 • پلیپ بینی
 • کوچک کردن سوراخ های بینی
 • تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
 •  اصلاح عیوب دیگر بینی

در خلال جراحی بینی، جراح یک برش ایجاد می کند تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی داشته باشد .برش معمولا در داخل بینی داده می شود، بنابراین بعد از عمل جای برش قابل مشاهده نمی باشد.در برخی موارد ممکن است از پیوند غضروف یا استخوان  نیز استفاده شود.زمانی که جراح استخوان و غضروف بینی را اصلاح کرد ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید قرار می گیرد. البته تاثیر نوع پوست بینی بر عمل جراحی و نحوه ی جذب شدن پوست را نیز نباید نادیده گرفت.در نهایت یک آتل در بیرون بینی گذاشته شده تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود حفظ کند.

جراحی زیبایی بینی هم با استفاده از  بیهوشی عمومی و هم از روش  بیهوشی قابلل انجام است.انتخاب نوع بیهوشی بستگی به پیچیدگی جراحی  نیز دارد. اگر شما بیهوشی موضعی را انتخاب کنید ،باید آماده باشید که صدای کار کردن دکترتان بر روی غضروف و استخوان بینی را بشنوید.جراحی بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود اما گاهی اوقات هم  بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری خواهد شد.

توصیه های لازم پس از عمل بینی

 •  از مصرف غذاهای جویدنی در روزهای اول پس از عمل بینی پرهیز کنید.
 • تنفس از طریق بینی، 2 تا 3 ماه پس از جراحی بینی به علت التهاب شدید مخاط در مجاری هوایی دچار مشکل می شود، اما این مشکل کوتاه مدت است.
 • گچ بینی از جنس فایبرگلاس است و 7 روز پس از عمل، توسط پزشک برداشته شده و بخیه ها کشیده می شود. بیمار باید هنگام برداشتن گچ و کشیدن بخیه ها به علت اندک درد احتمالی قبل از مراجعه به پزشک حمام کند تا گچ صورت خیس بخورد و راحت تر برداشته شود.
 • در روز دوم، تامپون ها از بینی خارج شده و بینی باید پس از آن با سرم شستشو داده شود. بیمار باید از سرنگ پنج سی سی بدون سوزن آن استفاده کند و ابتدا سرم را بکشد و در وضعیت ایستاده یا خوابیده از کنار چسب ها، سرم شست و شو را به داخل بینی بریزد که انجام این کار در چند روز ضروری می باشد.
 • هنگام شست و شو نباید فشاری به بینی وارد شود. بنابراین قسمتی از سرم شست و شو از سوراخ های جلوی بینی، خارج و قسمتی از آن نیز از انتهای حلق وارد دهان خواهد شد.
 • مصرف آنتی بیوتیک و استفاده از مسکن در صورت درد، داروی ضدالتهاب طبق دستور پزشک و استحمام بیمار پس از مدت 3 روز بعد از ترخیص، از دستورهایی است که پزشک بعد از ترخیص به وی یادآوری می کند.
 • خیس نشدن صورت و گچ بینی هنگام حمام الزامی می باشد.
 • بعضی از پزشکان برای شست و شو از قطره های بینی استفاده می کنند که به علت حجم کم قطره ها این روش موثر نیست.
 • پس از برداشتن گچ لازم است روی بینی چسب زده شود. تعویض چسب بینی به صورت یک نوبت در هفته و هنگام شل شدن الزامی است.
 • چسب بینی باید پس از 2 تا 3 ماه بعد از عمل جراحی استفاده شود. پس از عمل جراحی، بینی به شدت متورم می شود و شکل نهایی آن پس از حدود یک سال مشخص می شود، اما سرعت کاهش ورم در طول هفته ها و ماه های اول سریع تر است. بنابراین پس از 3 ماه تقریبا 80 درصد ورم بینی کاهشیافته است.
 • در برخی از موارد، ورم بینی به صورت مورد انتظار کاهش نمی یابد که ممکن است پزشک پس از 3 هفته بعد از عمل از تزریق موضعی آمپول تریامسینولون استفاده کند. استفاده از این آمپول برای بینی های گوشتی یا بینی هایی که حین عمل خیلی کوچک شده اند،  مفید است.
 • این بیماران می توانند پس از 3 تا 6 هفته پس از عمل، ورزش های سبک انجام دهند و انجام ورزش های سنگین نیز پس از 8 تا 12 هفته مشکلی را برای بیماران ایجاد نخواهد کرد.

جراحی بینی

عمل بینی گوشتی

 بینی هایی با پوست ضخیم و غدد سباسه فراوان و باز بودن سوراخ های پوست در اصطلاح بینی گوشتی گفته می شود. در این بینی ها معمولا غضروف ضعیف است و عمده بینی، پوست و چربی زیر آن و غدد سباسه می باشد. در این بینی ها معمولا کمی نوک بینی افتاده است و پره ها باز و ضخیم بوده وبه علت وجود هورمون جنسی مردانه و چرب بودن پوست مردان، بینی گوشتی در مردان بیشتر است. درسال های گذشته  برای اصلاح این بینی ها و جراحی زیبایی بینی ازحجم زیادی از غضروف ها برداشته می شد.نتیجه این کار، فرورفتگی و ایجاد اسکار در پوست به علت خالی شدن فضای زیر آن می باشد. معمولاً بیماران تصور می کنند برداشت پوست کمک کننده است اما بنظر می رسد برداشت پوست باعث ایجاد اثرات زخم شدید خواهد شد و به هیچ وجه توصیه نمی شود.یکی از کار های  مفید در عمل بینی گوشتی، "الار بیس" یا برداشت دقیق از پره ها به منظور کوچک کردن پره ها است.

بهترین روش برای عمل بینی گوشتی، روش باز می باشد. در روش بسته چون نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است، نتایج برای جراحی بینی های گوشتی چندان خوب نخواهد شد.بیماران با پوست ضخیم باید انتظارات منطقی نسبت به عمل بینی خود داشته باشند و بدانند هیچگاه بینی آنها مانند بیماران با پوست مناسب نمی شود.

 آیا در جراحی زیبایی بینی افراد با بینی گوشتی بینی به حالت قبل عمل بر می گردد یا خیر؟

اگر تا شش ماه پس از جراحی بینی گوشتی نتیجه مناسب حاصل شود، دیگر تغییر عمده ای در بینی ایجاد نمی شود و به همان شکل باقیخواهد ماند.

لیفت ابرو

لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو یا لیفت پیشانی، عملی است که با هدف بالاکشیدن کل پیشانی در زمانیکه ابرو ها دچار افتادگی شده است، انجام خواهد شد. لیفت ابروشامل لیفت ماهیچه ها، بافت و پوست پیشانی در راستای افزایش اثر لیفت ناحیه فوقانی صورت می باشد.

نتایج لیفت ابرو

 • چروک های پوستی پیشانی ، پل بینی و بین چشمها را کاهش خواهد داد.
 •  خط اخم ، چروک عمودی بین دو ابرو را بهبود می بخشد.
 • ابروی پائین و یا افتاده را که روی پلک فوقانی را پوشانده را به ترتیب قبلی می برد.
 • ابرو را بالا برده وضعیت جوان و هوشیاری تری به بیمار می دهد .

جراحی پلک

بسیار دیده شده است که بسیاری از افراد دارای پلک های افتاده ای می باشند و جهت جراحی پلک به جراحان زیبایی مراجعه می کنند. افتادگی پلک معمولا موجب می شود چهره ای به ظاهر نا متناسب و خواب آلود در فرد ایجاد شود. جراحی پلک ممکن است در پلک بالا و پلک پایین و یا در هر دو پلک انجام شود. تصاویر زیر نمونه ای از جراحی پلک دکتر  صوفی زاده می باشد که در پلک پایین یا بالا انجام شده است پس از جراحی ظاهری مناسب در پلک ایجاد شده و ظاهر فرد جوان تر شده است.

جراحی پلک

پروتز صورت

پروتز صورت  تقارن، تعادل و تناسب را برای صورت به ارمغان می آورد. این عمل ممکن است همراه با سایر اعمال زیبایی صورت مانند کشیدن پوست صورت و گردن و یا عمل جراحی زیبایی بینی انجام شود.چانه مهمترین بخش قسمت تحتانی صورت بوده  و فرم کلی این بخش را ایجاد می کند. اصلاح چانه بر فرم کل صورت بسیار اثر گذار خواهد بود. بهتر است اصلاح چانه از طریق جراحی استخوان چانه انجام شود ولی برای این کار پروتز چانه هم قابل استفاده است. کوچک بودن گونه بسیار شایع است و باعث افتادگی بخش میانی صورت و نمای پیرتر صورت خواهد شد. روش استاندارد برای افزایش حجم گونه استفاده از پروتزهای مخصوص گونه نیز می باشد.

پروتز صورت

پروتزهای صورت  دایمی اند و نیازی به تعویض ندارند. در افرادی که به سنین پیری میرسند به علت تحلیل استخوان ممکن است نیاز به اصلاح پروتز و یا تعویض آنها به منظور برقراری دوباره هماهنگی با بافتهای اطراف باشد.در انتخاب یک پروتز.عواملی چون جنس و شکل آن می تواند تاثیر گذار باشد.

3 دسته اصلی  پروتز صورت از لحاظ شکل و محل بکارگیری  

1- پروتز چانه:می تواند باعث افزایش اندازه و برجستگی چانه فرد شود .اغلب ازآنها به منظور ایجاد تعادل چانه با دیگر اجزای برجسته صورت، مانند پیشانی بلند و یا بینی بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرید.

2- پروتز فک تحتانی:برای افزایش پهنای تحتانی صورت و ایجاد یک فک تحتانی قوی تر و تعریف شده تر استفاده می شود.

3- پروتز گونه :باعث افزلیش حجم و برجستگی ناحیه گونه فرد می شود. آنها همچنین می توانند به جای حجم از دست رفته در روند پیری صورت و یا مشخص کردن ناحیه گونه برای کسانی که هیچ حاشیه و تعریف خاصی در آن ندارند، استفاده شود.

خصوصیات یک ماده ایده آل برای پروتز 

 • سازگاری بافتی
 • انعطاف پذیری نسبی
 • استحکام و پایداری
 • عدم واکنش بافتی
 • مقاومت به عفونت
 • قابلیت خارج کردن
 • بی ضرر بودن برای بافت اطراف

انتخاب جراح زیبایی بسیار مهم است زیرا سالیان دراز اثرات آن باقی می ماند.برای جراحی زیبایی انتخاب جراح جهت دستیابی به نتیجه مطلوب امری بسیار مهم می باشد.در صورتی که  زیبایی خود را به یک جراح بی تجربه بسپارید، اصلاح نتیجه نا مناسب نیازمند  وقت و هزینه زیادی می باشد.

 منبع : dr-soofizadeh.com / ص

بهترین متخصصان جراحی زیبایی بینی چه خصوصیاتی دارند؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی