ماشین پلیس
در این مطلب کلکسیونی از بهترین و بدترین ماشین پلیس های جهان را جمع آوری کرده ایم که این ماشین ها از نظر شکل و ظاهر خیلی جالب و متفاوت تر ساخته شده اند.

معرفی کلکسیونی از بهترین و بدترین ماشین پلیس های جهان

اتومبیل های پلیس طیف وسیعی از انواع خودروها را شامل می شود که بسته به ماموریت و عملکرد مورد انتظار انتخاب می شوند. اما برخی از این اتومبیل ها از طراحی جذاب و قدرت مانور بالایی نیز برخوردار هستند.

البته در همه جای جهان از سوپراسپرت ها برای تعقیب مجرمان استفاده نشده و اتومبیل های هاچ بک یا حتی مینی نیز هستند که لباس پلیس بر تن آنها پوشانده شده. در ادامه شما را دعوت می کنیم تا با بهترین و بدترین اتومبیل های پلیس جهان آشنا شوید.

آریل اتم PL Ariel Atom – PL

 ماشین پلیس
آریل اتم PL


پیشرانه :2 لیتری 4 سیلندر

شتاب صفر تا صد :2٫5 ثانیه

حداکثر سرعت :250 کیلومتر در ساعت

پلیس هایی بریتانیایی که سوار این اتومبیل می شوند باید حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند. چون آریل اتم با بهره گیری از موتور 2 لیتری 350 اسب بخاری ظرف 2٫5 ثانیه به سرعت صد کیلومتر رسیده و هیچ شانسی برای فرار متخلفین باقی نمی گذارد.

کاپارو T1

 

ماشین پلیس
کاپارو T1


پیشرانه :3٫5 لیتری V6

شتاب صفر تا صد :2٫5 ثانیه

حداکثر سرعت :330 کیلومتر در ساعت

این اتومبیل موتور وسط و دیفرانسیل عقب توسط پلیس لندن استفاده شده و با سرعت و شتاب بالای خود جلوی هر گریزی را پیش از شروع آن می گیرد. موتور کاپارو توسط تیم مهندسی مک لارن توسعه داده شده است.

فورد F-150

ماشین پلیس
فورد F-150


پیشرانه :5 لیتری V8

شتاب صفر تا صد :6٫6 ثانیه

حداکثر سرعت :نامشخص

فورد F-150 به عنوان پرفروش ترین پیکاپ آمریکا جزوی از زندگی مردم این کشور شده و توسط نیروهای پلیس نیز استفاده می شود. در این پیکاپ یکی از قدرتمندترین موتورهای این پیکاپ با قدرت 385 اسب بخار استفاده شده و اکیدا به شما توصیه می کنیم خودتان را با چنین پلیس قوی هیکلی درگیر نکنید.

مرسدس GLE کوپه

ماشین پلیس

مرسدس GLE کوپه

پیشرانه :5٫5 لیتری V8

شتاب صفر تا صد :4٫2 ثانیه

حداکثر سرعت :250 کیلومتر در ساعت

اس یو وی کوپه GLE 63 S یکی از بهترین اتومبیل هایی است که توسط پلیس استرالیا برای کنترل اتوبان های پرسرعت این کشور مورد استفاده قرار می گیرد و قطعا با تجهیز به دو توربوشارژر و قدرت 577 اسب بخار به خوبی از پس این ماموریت برخواهد آمد.

پورشه 911

ماشین پلیس
پورشه 911


پیشرانه :3٫8 لیتری

شتاب صفر تا صد :4٫5 ثانیه

حداکثر سرعت :300 کیلومتر در ساعت

پورشه امسال پنجاهمین سالگرد تولید مدل بی نظیر 911 را جشن می گیرد و این درحالی است که این اتومبیل از سال 2005 به خدمت پلیس برلین درآمده است تا با قدرت 370 اسب بخار و شتاب و سرعتی مثال زدنی با قانون شکنی در خیابان های این شهر مقابله کند.

مرسدس CLS برابوس راکت

 ماشین پلیس

مرسدس CLS برابوس راکت


پیشرانه :6٫3 لیتری V12

شتاب صفر تا صد :3٫2 ثانیه

حداکثر سرعت :365 کیلومتر در ساعت

و این هم یکی از بهترین اتومبیل های پلیس جهان. همینکه بگوییم قدرت این اتومبیل 750 اسب وحشی بخار است برای نشان دادن قدرت آن کافی است. پلیس آلمان در کنار ناوگان پورشه خود به مرسدس های CLS کاملا تیونینگ شده نیز مجهز است تا هرچیزی که برای مقابله با تبهکاران نیاز است را داشته باشد.

لوتوس اوورا

ماشین پلیس

لوتوس اوورا


پیشرانه :3٫5 لیتری V6

شتاب صفر تا صد :4٫4 ثانیه

حداکثر سرعت :286 کیلومتر در ساعت

پلیس ایتالیا با وجود انبوه سوپراسپرت های ساخت این کشور ترجیح داده از یک لوتوس اوورا 345 اسبی برای نیروی پلیس بهره ببرد. نقطه قوت این خودرو در هندلینگ فوق العاده آن نهفته و برای نشستن پشت فرمان آن به طی یک دوره آموزشی نیاز است.

آلفارومئو جولیا QV

ماشین پلیس

آلفارومئو جولیا QV


پیشرانه :2٫9 لیتری V6

شتاب صفر تا صد :3٫9 ثانیه

حداکثر سرعت :305 کیلومتر در ساعت

محصولات آلفارومئو سالیان درازی است که توسط پلیس ایتالیا استفاده می شود اما این یکی با موتور 503 اسب بخاری را نباید با بقیه مقایسه کرد. جولیا QV در رم و میلان برای تعقیب و گریز و اسکورت شخصیت ها استفاده می شود.

اسپایکر C8

ماشین پلیس

اسپایکر C8


پیشرانه :4٫2 لیتری V8

شتاب صفر تا صد :4٫5 ثانیه

حداکثر سرعت :300 کیلومتر در ساعت

این سوپراسپرت هلندی با رنگ بندی آبی و قرمز توسط پلیس این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. برای نصب آژیرهای نوری یک استند مخصوص درنظر گرفته شده و موتور V8 ساخت آئودی توانی معادل 400 اسب بخار برای مقابله با تبهکاران تولید می کند.

لامبورگینی هوراکان LP 610-4

 ماشین پلیس

لامبورگینی هوراکان LP 610-4


پیشرانه :5٫2 لیتری V10

شتاب صفر تا صد :3٫2 ثانیه

حداکثر سرعت :325 کیلومتر در ساعت

بین ورود هوراکان به بازار و تجهیز پلیس ایتالیا به این سوپراسپرت زمان زیادی طول نکشید. این لامبورگینی کاملا ارتقا یافته با آژیرهای آبی رنگ و موتور V10 که 602 اسب بخار قدرت تولید می کند یکی از بزرگترین تهدیدات برای مافیای ایتالیا محسوب می شود.

آستون مارتین One-77

ماشین پلیس

آستون مارتین One-77

پیشرانه :7٫3 لیتری V12

شتاب صفر تا صد :3٫7 ثانیه

حداکثر سرعت :355 کیلومتر در ساعت

اگر در کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند دوبی رانندگی می کنید از مشاهده آستون مارتین One-77 تعجب نکنید؛ چراکه چند دستگاه از 77 دستگاه تولید شده از این مدل در پلیس دوبی خدمت کرده و با 750 اسب بخار قدرت لقب یکی از قدرتمندترین و البته گرانقیمت ترین اتومبیل های پلیس جهان را یدک می کشند.
 

بنتلی کانتینانتال GT

 ماشین پلیس

بنتلی کانتینانتال GT

پیشرانه :6 لیتری W12

شتاب صفر تا صد :4٫3 ثانیه

حداکثر سرعت :317 کیلومتر در ساعت

باز هم پلیس دوبی و باز هم یک ابرخودروی انگلیسی این بار از جنس بنتلی. علاقه شیوخ خلیج فارس به اتومبیل های لوکس موجب استفاده آنها در نیروی پلیس نیز شده است. در صورتی که کسی قصد انجام جرمی را در دوبی داشته باشد باید حتما مقابله با بنتلی های 567 اسب بخاری را در برنامه خود لحاظ کند.

فراری FF

ماشین پلیس

فراری FF

پیشرانه :6٫2 لیتری V12

شتاب صفر تا صد :3٫7 ثانیه

حداکثر سرعت :334 کیلومتر در ساعت

کاروان سوپراسپرت های پلیس دوبی هنوز تمام نشده و فراری FF را نیز باید به آن اضافه کنید. در کنار لامبورگینی و بنتلی وجود یک فراری با موتور 650 اسب بخاری از نوع شوتینگ بریک واقعا کار متخلفین در دوبی را سخت کرده است.

تا اینجا با بهترین اتومبیل های پلیس جهان آشنا شدید اما نیروهای پلیس همیشه بهترین خودروها را در اختیار ندارند و بد نیست با چند نمونه از بدترین اتومبیل های پلیس جهان نیز آشنا شوید.

لادا ریوا

ماشین پلیس

لادا ریوا

پیشرانه :1٫5 لیتری 4 سیلندر

شتاب صفر تا صد :14٫5 ثانیه

حداکثر سرعت :152 کیلومتر در ساعت

پلیس کوبا با وجود این لاداهای قدیمی روسی کار دشواری برای تعقیب مجرمان در پیش دارند. اتومبیل های لادا ریوا 80 اسب بخاری با آن آژیر بزرگ آبی رنگ روی سقف بیشتر از آنکه مجرمین را به وحشت بیاندازند موجب خنده آنها خواهند شد.
 

اسمارت فورتو

 ماشین پلیس

اسمارت فورتو

پیشرانه :0٫9 لیتری 3 سیلندر

شتاب صفر تا صد :10٫4 ثانیه

حداکثر سرعت :154 کیلومتر در ساعت

شاید اسمارت فورتو با موتور 89 اسب بخاری انتخاب خوبی برای رانندگی شهری و خرید روزمره باشد اما معلوم نیست پلیس نیویورک با چه انگیزه ای 250 دستگاه از آن را خریداری کرده است. احتمالا با این اتومبیل بتوان مجرمین را هنگامی که پارک کرده اند غافلگیر کرد !

تویوتا پریوس

ماشین پلیس

تویوتا پریوس

پیشرانه :1٫8 لیتری 4 سیلندر

شتاب صفر تا صد :10٫1 ثانیه

حداکثر سرعت :180 کیلومتر در ساعت

احتمالا پلیس برلین با خرید تویوتا پریوس های هیبریدی با قدرت 134 اسب بخار قصد جبران سوخت مصرف شده توسط پورشه ها و مرسدس های خود را داشته است. این تویوتا ها به طرز دردناکی کند بوده و فقط در ترافیک های سنگین می توان با آنها به تعقیب مجرمین پرداخت !

با بهترین و بدترین ماشین های پلیس آشنا شوید +تصاویر

431
این مطلب مفید بود ؟256
برگرفته از جام جم-/ر
وبگردی