گران ترین خودرو دنیا
تاتا نانو گرانترین خودروی جواهرنشان دنیا می باشد که این خودرو برای نخستین بار در نهمین نمایشگاه خودرو پراگاتی میدان شهر دهلی نو هند در دهم ژانویه 2008 رونمایی شد.

گران ترین خودرو دنیا

طلا،یاقوت  و مرواریدهایی که بر روی ارزانترین خودروی جهان کار شده اند، آن را به گرانترین خودروی کوچک جهان تبدیل کرده اند،تاتا نانو، یک خودرو شهری 4 سرنشین بوده که به دست شرکت هندی تاتا موتورز و بیشتر برای بازار هند ساخته شده است.
 
گران ترین خودرو دنیا

 این خودرو بسیار کم مصرف است به گونه ای که در بزرگراه ها با یک لیتر 26 کیلومتر و در داخل شهر با یک لیتر 22 کیلومتر راه می پیماید.

این خودرو برای نخستین بار در نهمین نمایشگاه خودرو پراگاتی میدان شهر دهلی نو هند در دهم ژانویه 2008 رونمایی شد. فروش بازرگانی نانو از تاریخ 23 مارس 2009 و فروش آن از جولای 2009 آغاز شد. بهای آغازین این خودرو در ژوئن 2009 حدود 2200 دلار آمریکا (1490 یورو) بود. نانو در زبان گجراتی یعنی زبان مدیران گروه تاتا به معنای کوچک است.

گران ترین خودرو دنیا

بخش Goldplus شرکت طراحی و تولید جواهرات شرکت Titan، به مناسبت پنج هزارمین سالگرد جواهرات هندی، تصمیم گرفته تا اولین خودرو جواهر نشان دنیا را معرفی کند و اینگونه ممکن است ارزان ترین خودروی جهان، به گران ترین خودروی جهان تبدیل شود.

گران ترین خودرو دنیا

بر اساس این گزارش، تاتا نانو نسبت به خودروهای دیگر کوچک تر، چابک تر و ارزان تر است. این خودروی کوچک که GoldPlus Nano نام گرفته، اکنون با 80 کیلوگرم طلای 22 عیار، 15 کیلوگرم نقره و 10000 سنگ نیمه قیمتی و جواهر از جمله یاقوت و مروارید، پوشیده شده است .

گران ترین خودرو دنیا

اتومبیل های گران و مشابه در جهان زیاد است که پوشش آنها از طلا بوده اما تاتا. نانو را برای مزین کردن به طلا انتخاب کرده است، زیرا تاتا نانو را میتوان اولین محصول بین المللی کشور هند در صنعت خودروسازی دانست که با قیمت 5/2 میلیون تومان ارزان ترین خودرو جهان به شمار می رود.

گران ترین خودرو دنیا

مدیر شرکت هندی تاتا موتورز، راتان ناوال تاتا (Ratan Naval Tata)، در بمبئی از این خودروی کوچک طلا، پرده برداری کرد.

گران ترین خودرو دنیا

ساخت گران ترین خودرو دنیا از طلا + عکس

3.327
این مطلب مفید بود ؟189
برگرفته از صبحانه آنلاین - / ل
برچسب : خودرو
وبگردی