تولد
بهرام رادان
بهرام رادان بازیگر سینما و تئاتر کشورمان با بازی در فیلم سینمایی شور عشق یکی از پرفروش ترین های سینما به این عرصه پانهاد و با بازی در برخی نقش ها ماندگار شد.

فیلم هایی که با بازی بهرام رادان مماندگار شدند

اواخر دهه هفتاد بود که جوانی تازه کار وارد سینما شد و با بازی در چند فیلم سینمایی حسابی در میان مخاطبان سینما و در دل کارگردان ها جا باز کرد. جوان 21 ساله ای که دوره بازیگری را در آموزشگاه بازیگری گذرانده بود به یکی از نقش اول های سینما تبدیل شد و توانست جای پای محکمی در سینما برای خودش باز کند.

بازیگر جوان اواخر دهه هفتاد که با اولین فیلمش توانست نظر بسیاری از مخاطبان را جلب کند کسی جز بهرام رادان نبود. بازیگری که در فیلم شور عشق توانست هنر بازیگری خود را در معرض دید همگان قرار دهد.

بهرام رادان بازیگر ، خواننده و تهیه کننده موسیقی کشورمان است که در اغلب فیلم های سینمایی اش در نقش اول یا مکمل جلوی دوربین رفته است. در این مطلب گزارشی از فیلم هایی که بهرام رادان در آن در نقش اول جلوی دوربین رفت تهیه کرده ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

بهرام رادان در کدام فیلم ها نقش اول بود

بهرام رادان در شور عشق

شور عشق فیلمی به کارگردانی نادر مقدس، نویسندگی نادر مقدس و انوشه منادی و تهیه کنندگی داریوش بابائیان محصول سال 1379 بود . بهرام رادان بازیگر جوانی که سودای شهرت و موفقیت را در سر میپروراند برای بازی در این فیلم انتخاب شد و برای اولین بار جلوی دوربین رفت.

فیلم شور عشق در پنجمین دوره جشن خانه سینما (1380) حضور داشت و سومین فیلم پرفروش سال شد.

بهرام رادان

شور عشق با بازی موفق بهرام رادان

شورعشق روایت گر داستان عاشقی یک دختر و پسر بود که برای ازدواج با مخالفت های پدر دختر مواجه شدند و تصمیم به فرار به یکی از شهرهای شمال کشور گرفتند.
بازیگران فیلم شور عشق عبارتند از :مهناز افشار ، بهرام رادان ، ایرج راد ، پوراندخت مهیمن ، رضا خندان ، جعفر بزرگی ، علی برجسته ، بابک نوری ، مهدی امینی خواه ، کاظم افرندنیا ، مینا نوروزی ، معصومه اسکندری ، فربد نامورآزاد ، مهدی قلعه ، زیبا آهنی

بهرام رادان در آواز قو

آواز قو فیلمی به کارگردانی سعید اسدی، نویسندگی سعید اسدی و پیمان معادی و تهیه کنندگی حسین فرح بخش و عبدالله علیخانی محصول سال 1379 بود و دومین حضور موفق بهرام رادان در سینما محسوب میشود.

بهرام رادان برای بازی در فیلم آواز قو در پنجمین دوره جشن خانه سینما توانست جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کند.

بهرام رادان

بازی موفق بهرام رادان در آواز قو

داستان فیلم آواز قو :پیمان فدایی، ناراضی از تصمیم پدرش برای فرستادن او به خارج از کشور، مجلس جشنی را که برایش برپا کرده اند ترک کرده و به سراغ دختر مورد علاقه اش پرستو آرین می رود. پیمان علیرغم مخالفت پدر پرستو، او را سوار اتومبیلش می کند، اما در یکی از پست های خیابانی نیروی انتظامی آن ها دستگیر می شوند...

بازیگران فیلم آواز قو :جمشید هاشم پور، ساره آرین، بهرام رادان، داریوش مؤدبیان، جمشید اسماعیل خانی، افسانه ناصری، قاسم زارع، ثریا حکمت، رامسین کبریتی، احمدرضا رافعی.


بهرام رادان در گاوخونی

گاوخونی فیلمی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی و تهیه کنندگی علی معلم با بازی بهرام رادان است که یکی از آثار موفق او در کارنامه هنری اش محسوب میشود. بهرام رادان برای بازی در فیلم گاوخونی برنده تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد 1383 شد.

بهرام رادان

بازی موفق عزت الله انتظامی و بهرام رادان در گاوخونی

گاوخونی داستان کابوس های جوانی را حکایت می کند که خاطرات پدر مرده اش، شهر زادگاهش یعنی اصفهان و رودخانه زاینده رود او را به مرز پریشانی می رساند.

عزت الله انتظامی، بهرام رادان، بهاره رهنما و سروش صحت بازیگران اصلی فیلم گاوخونی را تشکیل میدهند.


بهرام رادان در شمعی در باد

شمعی در باد نام فیلمی به کارگردانی پوران درخشنده محصول 1382 بود و بهرام رادان در این فیلم یکی از بهترین بازی های خود را در معرض نمایش قرار داد. بهرام رادان برای بازی در این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر 1382 و نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از هشتمین دوره جشن خانه سینما 1383 شد.

بهرام رادان

بهرام رادان و شهاب حسینی در فیلم شمعی در باد

بهرام رادان ، آزیتا حاجیان ، شهاب حسینی ، حسام نواب صفوی ، عسل بدیعی ، ایرج راد ، سیروس ابراهیم زاده ، جمشید گرگین ، محمد شیری ، هوشنگ قوانلو قاجار ، پولاد کیمیایی و جمشید مشایخی بازیگران فیلم شمعی در باد را تشکیل میدهند.


بهرام رادان در سنتوری

فیلم سنتوری ساخته داریوش مهرجویی یکی از فیلم هایی بود که اگر کسی تا به آن روز بهرام رادان را نمیشناخت با علی سنتوری معروف این فیلم به خوبی او را شناخت. بهرام رادان برای بازی در این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر 1385 و نامزد تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد 1389 شد.

بهرام رادان

بهرام رادان در نمایی از فیلم سنتوری

علی، نوازنده چیره دست سنتور و خواننده محبوب جوانان ناگهان در اوج شهرت و موفقیت افسار زندگی را از دست می دهد و به بیراهه می رود. او می گوید همه بدبختی ها از وقتی شروع شد که عشق بزرگ زندگی ام، هانیه مرا ترک کرد، اما هانیه زمانی می رود که علی مدت هاست در بند اعتیاد خانمان سوز خود گرفتار است...


بهرام رادان در آتش بس

آتش بس 2 فیلمی به کارگردانی و نویسندگی تهمینه میلانی و تهیه کنندگی محمد نیک بین محصول سال 1392 که بهرام رادان در آن به ایفای نقش پرداخته است. بهرام رادان در آتش بس رد نقش خسرو جلوی دوربین رفت و با میترا حجار ، آتیلا پسیانی ، گوهر خیراندیش ، مهرانه مهین ترابی ، دانیال عبادی و فلور نظری همبازی بود.

بهرام رادان

بهرام رادان و میترا حجار در فیلم آتش بس 2

آتش بس داستان یک زوج جوان و تحصیل کرده که عازم سفری به خارج از کشور هستند، پس از سال ها مشاور خانوادهٔ خود را به طور اتفاقی در فرودگاه ملاقات می کنند و در مدت زمانی که منتظر پرواز خود هستند، اتفاقات سال هایی از زندگی خود را در مدتی که مشاور آن ها در خارج از کشور بود، مرور می کنند.

بهترین فیلم های بهرام رادان در سینما

3.547
این مطلب مفید بود ؟3314
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
برچسب : بهرام رادان
وبگردی