بیماران کرونا

وضعیت سنی بیماران کرونا در تهران

تاریخ انتشار : 29 خرداد 1399کد مطلب : 40913زمان مطالعه : 2 دقیقه
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در ارتباط با وضعیت بیماران کرونایی در روزهای اخیر، توضیحاتی ارائه داد.

مهر:علی رضا زالی، با عنوان این مطلب که بالاترین میزان مراجعین در بخش های بستری در رده سنی 50 تا 59 سال هستند، گفت:رده های سنی 40 تا 50 سال و 60 تا 70 سال، رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص می دهند.

وی افزود:سهم ناچیزی از تعداد موارد بستری در مراکز درمانی به رده سنی زیر 20 سال و بالای 80 سال تعلق دارد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در خصوص نتایج ارزیابی موارد فوتی در سنین بالا طی 2 ماه اخیر، اظهار کرد:بالغ بر 90 درصد موارد دارای یک یا چند بیماری زمینه ای بوده اند. فشار خون، دیابت، وزن بالا، بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های تنفسی، به ترتیب بیماری های زمینه ای شایعی هستند که در این گزارش به آن اشاره شده است.

زالی ادامه داد:افرادی که به صورت سرپایی درمان شدند، بعد از گذشت دو هفته از پایان علائم، و افرادی که در بیمارستان بستری هستند، بعد از گذشت 72 ساعت از پایان دوره مصرف داروی تب بر معمولاً در زمینه انتقال سهم کمتری نسبت به سایر افراد هستند.

به گفته وی، احتمال سرایت بیماری از فردی که از بیمارستان ترخیص شده و دو هفته نیز از بروز علائم بیماری او گذشته است، به حد قابل توجهی کاهش می یابد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، ضمن بیان اینکه شکل گیری آنتی بادی در عیار لازم زمان بر است، گفت:بهتر است افراد بهبودیافته پیش از حضور در محل کار، به پزشک مراجعه کرده و گواهی دریافت کنند.

انتهای پیام/م

وضعیت سنی بیماران کرونا در تهران

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی