بیماران کرونا

افزایش آمار بستری بیماران کرونا در مراکز درمانی استان تهران

تاریخ انتشار : 20 شهریور 1399کد مطلب : 44941زمان مطالعه : 2 دقیقه
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران، به ارائه گزارشی از وضعیت شیوع بیماری کرونا در 24 ساعت گذشته در استان تهران پرداخت.

آنا:علیرضا زالی، در گفت و گوی زنده خبری، از بستری 534 بیمار کرونایی در مجموعه بیمارستان ها در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت:از این آمار 111 نفر در بخش مراقبت ویژه بستری شدند. در مقابل 324 بیمار نیز در 24 ساعت گذشته ترخیص شدند.

وی ادامه داد:مدتی آمار بستری پایین تر از 500 نفر در روز گزارش می شد، اما در طول سه روز اخیر این آمار افزایش یافته است.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران، اظهار کرد:8 درصد از افرادی که در روز گذشته در بخش سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران مراجعه کردند، نیاز بستری داشتند. در مقایسه با هفته گذشته موارد جدید بستری و موارد عمومی بستری در تهران 14.9 درصد افزایش داشته است. این آمار نشان می دهد با افزایش تعداد ابتلا به بیماری با شیب ملایم رو به رو خواهیم بود.

وی عنوان کرد:کماکان تهران طبق شاخص های تعریف شده قرمز تلقی می شود و به نظر می رسد هفته آینده شرایط مشابهی را تجربه می کنیم. از همین رو، محدودیت های اعمال شده در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

زالی با اشاره به استقرار محدودیت های بند 3 و 4 مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد:مهم ترین مسئله کاهش حضور و دورکاری کارمندان تا پایان شهریور ادامه پیدا خواهد کرد. در هفته های اخیر استفاده منظم تر از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در محیط های اجتماعی، آمار قابل قبولی را به خود اختصاص داده است. همچنین امیدواریم در کنار این موارد، عدم حضور گروه های آسیب پذیر در اماکن عمومی و تجمعات و پرهیز از سفرهای غیر ضروری مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/م

افزایش آمار بستری بیماران کرونا در مراکز درمانی استان تهران

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی