شیر مادر
با مصرف کردن برخی میوه ها شیر مادر طعم بدی پیدا می کند و به گفته محققان شیر مادر فاسد می شود.اما زیاده روی در کدام میوه ها چنین تأثیری دارد؟

کدام میوه ها شیر مادر را بد طعم میکنند

شیر مادر بهترین غذایی است که برای نوزاد وجود دارد و نوزاد را از ابتلا به بیماری های گوناگون مصون نگه می دارد. شیر مادر علاوه بر اینکه حاوی تمام ویتامین ها و مواد غذایی لازم برای نوزاد در 6 ماهه اول زندگی است حاوی مواد ضد بیماری هم هست. در صورتی که مادر به تازگی رژیم غذایی اش را تغییر داده باشد، ممکن است شیرش تغییر طعم داده باشد و همین موجب بی تمایلی کودک به شیر مادر شود.

شیر مادر بهترین ماده برای تغذیه نوزاد است؛ اما به شرطی که مواد غذایی ازجمله میوه ای که مادر مصرف می کند، مضر نباشد.

برخی نوزادان از شیر طعم دار خوششان می آید اما پس از مدتی دچار ناراحتی معده، بی قراری و تغییر در مدفوع می شوند و تمایلی به خوردن شیر مادر ندارند.

شیر مادر

میوه هایی که طعم بدی به شیر مادر میدهند 

با مصرف کردن برخی میوه ها شیر مادر طعم بدی پیدا می کند و به گفته محققان شیر مادر فاسد می شود.اما زیاده روی در کدام میوه ها چنین تأثیری دارد؟

میوه هایی که طعم بدی به شیر مادر میدهند

مرکبات :مصرف میوه هایی مانند پرتقال،انگور و لیمو با اینکه سرشار از ویتامین C است اما طعم شیر را تند می کند.مرکبات باعث ناراحتی معده در کودک می شود.
 
توت فرنگی:مصرف بیش ازحد توت فرنگی هنگام شیردهی می تواند حساسیت شدیدی در کودک به وجود بیاورد و نشانه های آن شامل گاز در معده، اسهال، بی قراری و گاهی نیز کهیر زدن پوست است.
 
 
کیوی:مصرف این میوه ممکن است باعث ایجاد گاز معده و نفخ شکم در کودک شود.
 
گیلاس :گیلاس در صورت مصرف زیاد می تواند مسهل باشد. بنابراین از مصرف آن در زمان بارداری بپرهیزید.
 
آلو:این میوه نیز خاصیت مسهل دارد و مصرف زیاد آن باعث مشکل نوزاد می شود.

سیب: اگرچه خوردن این میوه زیاد توصیه می شود اما فیبر موجود در آن می تواند باعث نفخ در کودک شود؛ درنتیجه باید از مصرف زیاد آن پرهیز کرد.

این میوه ها طعم بدی به شیر مادر میدهند!

4.586
این مطلب مفید بود ؟779
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از روزنامه خراسان / م.ف
وبگردی