کابل شارژر اپل
در مطلب زیر به بررسی تفاوت های کابل شارژر اپل تقلبی از اصلی و روش های تشخیص کابل شارژ تقلبی از اصلی و کابل شارژ آیفون وآیپد بپردازیم.

روش های تشخیص کابل شارژر اپل تقلبی از اصل

گوشی های هوشمند اپل امروزه در جایگاه بالایی از لحاظ تعداد مشتریان قرار دارند و از این رو سالانه هزارانه عدد از آنها برای فروش به کشور های دیگر صادرات می شوند و بطور معمول لوازم جانبی اعم از هندزفری، شارژر و... در بسته بندی آنها توسط تولید کننده جای می گیرد. اما گاها برخی از فروشندگان در هنگام فروش این گوشی ها، سعی بر سوء استفاده نمودن دارند تا بتوانند لوازم جانبی اورجینال بسته بندی را جایگزین لوازم فیک و تقلبی خود نمایند. با این وجود ممکن است در هنگام خرید با کلاهبرداری کوچکی مواجه شوید که اگر توانایی تشخیص این موارد را داشته باشید، بی شک می توانید از این کلاهبرداری خود داری نمایید.

با این وجود ما قصد داریم در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با روش های تشخیص کابل شارژر تقلبی از اصل را معرفی کنیم که می تواند در این امر به هر یک از ما کمک بسزایی نماید. همراه ما باشید.


چگونه کابل شارژر اصل و تقلب اپل را تشخیص دهیم؟

در ابتدا لازم به ذکر است که بگوییم، در هنگام خرید سعی کنید تا فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید تا با این مشکل روبرو نشوید. اما اگر انجام این کار کمی دیر شده است، می توانید با مطالعه موارد ذیل از نحوه تشخیص کابل شارژر اصل و تقلب اپل را مطلع شوید.

1- شل بودن کابل و عدم جایگری سفت و محکم در سوکت شارژر گوشی

کابل های تقلبی و فیک هنگامی که به گوشی متصل می شوند همانند کابل های شارژر اصل و اورجینال نمی توانند محکم و سفت به گوشی متصل شوند. با این وجود آنها شل خواهند بود و نمی توانند چفت گوشی شما شوند و در این صورت می توانید از تقلبی بودن کابل شارژر قرار گرفته شده در باکس گوشی مطلع شوید. لازم به ذکر است که این نوع کابل ها می توانند به راحتی هر چه تمام باتری گران قیمت گوشی شما را خراب کنند و باید هزینه زیادی را در آینده ای نه چندان دور با استفاده از این کابل بپردازید.


2- نوشته برجسته بر روی کابل شارژر

کابل اپل

بطور کلی شرکت اپل برای متمایز کردن کابل تقلبی از اصل، بر روی آن از نوشته برجسته ای از جزئیات تولید کابل استفاده می کند که این نوشته شامل این موارد خواهد بود،  "Designed by Apple in California" and either "Assembled in China," "Assembled in Vietnam," or "Indústria Brasileira" که بعد از نام کشور سازنده به تعداد 12 عدد سریال نامبر درج خواهند شد که می توانید آنرا با اسمارت فون خود تشخیص دهید و از اصل و فیک بودن آن مطلع شوید.


3- رنگ پورت ورودی کابل لایتنینگ

کابل اپلکابل اپل

همان گونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شناسایی پورت ورودی کابل لایتنینگ کار چندان سختی نیست و می توان به راحتی تمام این کار را انجام داد. تصویر سمت راست نشانه ای از کابل لایتنینگ اورجینال و در سمت چپ نوع فیک و تقلبی آن است.

از مهم ترین نکات تشخیص کابل لایتنینگ می توان به رنگ آن اشاره کرد که از فلزهای طلایی رنگ صاف و یک دست استفاده شده است و بدنه آن نقره ای و بسیار روشن است و این در موراد در کابل تقلبی وجود ندارند و این گونه می توانید کابل تقلبی را تشخیص دهید.


4- رنگ و شمایل پورت ورودی

کابل اپلکابل اپل

شاید با وجود تعاریف زیادی تا این قسمت از این مطلب، می توانید به راحتی این دو سری اصل و تقلب را تشخیص دهید. بله درست حدس زدید، پورت سمت چپ اصل و سمت راست تقلبی است. با مشاهده نحوه ساخت این دو تصویر می توانید به راحتی تشخیص چشمی جالبی پیدا کنید که نوع اصل کابل لایتنینگ از رنگ و شمایل طلایی و خاصی برخوردار است و اما این موارد در نوع تقلبی آن وجود ندارد. موفق باشید.

روش های تشخیص کابل شارژر اپل تقلبی از اصل

4.323
این مطلب مفید بود ؟203
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفند گوشی
وبگردی