تشویق کودکان

تاثیر شگفت انگیز تشویق کردن کودکان

کد مطلب : 62387زمان مطالعه : 1 دقیقه
وقتی کودکان رفتارهای درست و کارهای مثبتی انجام میدهند ساده از آن ها نگذرید, تشویق شان کنید تا در آنها ایجاد انگیزه کند.

فواید تشویق کودکان

تشویق کردن کودک هنگام انجام رفتار درست باعث می شود کودک انگیزه بیش تری درجهت انجام رفتارها و اعمال مثبت پیدا کند.والدین و اطرافیان باید به این نکته توجه داشته باشند که هنگام تشویق کردن نباید به شخصیت کودک برچسب بزنند و فقط باید رفتار او راتحسین کنند.

تشویق باید به نوعی باشد که تصویر واقعی عمل کودک را نشان دهد و نباید شکلی اغراق آمیز و غیرواقعی بگیرد. تشویق جایگاه مهمی در اصول تربیتی در کودکان دارد.یکی از بهترین راه ها برای تشویق کودک به رفتارهای خوب، استفاده از جایزه دادن است.

تشویق کودکان

تشویق کودکان چه تاثیری دارد؟

تشویق و تحسین زمانی موثر واقع می شوند که از روش های مناسب و صحیح جهت تشویق کودک استفاده شود.مثلا رفتارهای خوب فرزندتان را در طول روز یادداشت کنید ودر پایان روز در مورد آن با او صحبت کنید.این عمل باعث کودک احساس خوبی نسبت به خود پیدا کند.
پاداش دادن به رفتارهای مثبت کودک،از طریق علاقه نشان دادن،ابراز صمیمیت ولبخند،نوازش ودر آغوش کشیدن از ساده ترین ودر عین حال تاثیر گذارترین روش تشویق است.
جایزه یکی از پاداش های نیرومند است که می تواند برای تغییر رفتار مورد استفاده قرار گیرد.

سعی کنید نوع روش تشویقی که برای فرزندتان در نظر می گیرید متناسب با سن او باشد.در این زمینه والدین باید خلاق باشند واز روش های کلامی و غیرکلامی یکسانی برای تشویق فرزندشان استفاده نکنند.

تاثیر شگفت انگیز تشویق کردن کودکان

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - کلبه سلامتی -/ح
برچسب : تربیت کودک
وبگردی