تغذیه رفلاکس معده
تغذیه رفلاکس معده متشکل از بخور نخورهایی است که برای بیماران مبتلا به بازگشت اسید این عضو مهم تعیین می شود ، بی دقتی در این مورد می تواند وضعیت سلامتی را تهدید کند.

5غذایی را که اگر رفلاکس یا سوزش معده دارید نباید بخورید

سوزش معده احساس نامطلوب در گلو و التهاب شکم همه ی اینها نشانه رفلاکس اسید معده هستند.ریفلاکس یک بیماری فیزیولوژیکی و مزمن گوارشی است که در آن اسید اضافی از معده به مری ـ هنگامی که غذای مصرفی بخوبی هضم نشده است ـ برمی گردد.  این اسیدبا کشیدن سیگار، چاقی ،فشار خون و جتی با برخی  ورزش های مربوط به شکم آزاد می شود ،رژیم غذایی نقش مهمی بر ایجاد و تشدید سوزش معده و رفلاکس دارد، غذاهاونوشیدنی هایی هستند که با خوردن آنهااسید بیشتر واردمری میشود و به طبع باید از خوردن آنها پرهیز کنید که در حقیقت این گزینه ها جز نباید های تغذیه رفلاکس معده است.

غذاهایی که اگر رفلاکس معده دارید نباید بخورید

شکلات
تغذیه رفلاکس معده

شکلات بخشی از ممنوعیت های تغذیه رفلاکس معده

شکلات به دلایلی برای افرادی که از رفلاکس رنج می برند بد است شکلات حاوی کافئین و محرک های دیگری مثل تئوبرومین است تئوبرومین نوعی گزاتنین است که ماهیچه اسفنکترمری را پایین نگه میدارد که ترشح اسید را بیشتر میکندحاوی فراوانی چربی هستند یعنی دیرهضم اند.
الکل
هر نوع نوشیدنی الکلی منجر به رفلاکس می شود چون محرک تولید اسید در شکم است که وضعیت را بدتر می کند مطالعاتی که در زمینه معده در سال 2004 انجام گرفته نشان می دهد مصرف 210 گرم یا بیشتر الکل در هر هفته یکی از فاکتورهای خطر برای ابتلا به رفلاکس است.
اگر جز آن دسته افرادی هستید که از نوشیدن روزانه قهوه لذت می برید زمان آن رسیده که از چای های گیاهی استفاده کنید کافئین موجود در قهوه اسیدمعده رابیشتر می کند و همچنین فشار اسفنکتر راه کاهش می دهد که میزان اسید را تشدیدمی کند از خوردن نوشابه چای قهوه نوشیدنی های انرژی زا خودداری کنید.
اگرازسوزش معده رنج میبرید از خوردن گوجه فرنگی صرف نظر کنید چون گوجه حاوی استیک اسید مالیک اسیدو اسکربیک است که معده را تحریک میکند.
افرادی که از رفلاکس معده رنج می برند با خوردن گوجه فرنگی معده آنها شروع به تولید اسید بیشتری می کند که موجب ناراحتی معده می شود علاوه بر این که باید از خوردن گوجه خودداری کنید باید از مشتقات آن مثل سس کچاپ پیتزا سس گوجه نیز خودداری کنید.
نوشیدنی های کربناتی
نوشابه ها و نوشیدنی هایی که حاوی کربنات سدیم هستند باعث سوزش معده می شود. حباب کربنات داخل شکم نفخ را بیشترمیکند و باعث رفلاکس می شود جوش شیرین به طور طبیعی خیلی اسید دارد وقتی واردشکم شود شرایط را بدتر می کند بنابراین سعی کنید حدالامکان از مصرف انواع نوشابه هابی کربنات سدیم خودداری کنید

5 خوردنی ممنوع در تغذیه رفلاکس معده

4.4116
این مطلب مفید بود ؟10313
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب :
وبگردی