آموزش تغییر زبان گوشی
ممکن است برای هر یک از ما اتفاق بیافتد که بعد از خرید گوشی جدید نتوانیم زبان گوشی را تغییر دهیم. در این گزارش به تشریح صفر تا صد این مشکل در اندروید و آیفون می پردازیم.

آموزش تغییر زبان گوشی و کیبورد در اندروید و آیفون

اگر شما کاربری مبتدی هستید و یا جدیدا گوشی هوشمند خریداری کرده اید، ممکن است برای شما این مشکل پیش بیاید که نتوانید زبان گوشی را از انگلیسی به فارسی و یا از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و این می تواند به دلیل برخی عوامل عادی همانند تغییر سیستم عامل گوشی جدید برای مثال از اندروید به ios باشد.

با این وجود اگر این مشکل برای شما رخ داده است، جای نگرانی نیست چرا که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک ما قصد داریم شما را با نحوه تغییر زبان گوشی و همچنین تغییر زبان کیبورد در گوشی اندروید و آیفون آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نحوه تغییر زبان گوشی اندروید

تغییر زبان گوشی های اندرویدی بسیار آسان می باشد و شما در چند مرحله می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که این آموزش توسط گوشی سامسونگ با اندروید 9 داده می شود و از این رو شما می توانید از این آموزش برای تغییر زبان گوشی سامسونگ نیز اقدام کنید. برای تغییر زبان گوشی اندرویدی خود طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- از منو کاربری Home وارد تنظیمات یا Settings شوید. از منو تنظیمات گزینه General management را انتخاب کنید.

زبان گوشی

2- پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که برای تغییر زبان گوشی باید بر روی گزینه اول یعنی Language and input کلیک کنید.

تغییر زبان گوشی

3- همان گونه که مشخص شده است، بر روی گزینه اول یعنی Language کلیک کنید.

زبان گوشی

4- از قسمت Add language می توانید زبان جدیدی که مدنظرتان است را انتخاب کنید. بعد از انتخاب زبان، زبان جدید در منو ذیل اضافه خواهد شد. در این قسمت همان گونه که مشاهده می کنید، زبان انگلیسی در بالای زبان فارسی قرار دارد. یعنی اینکه زبان گوشی شما انگلیسی است. اگر شما می خواهید زبان گوشی شما فارسی شود، باید دستتان در فضای مشخص شده نگه دارید و سپس به سمت بالا بکشید و رها کنید. در این صورت زبان گوشی شما به فارسی تغییر خواهد کرد.

زبان گوشی

نحوه تغییر زبان کیبورد گوشی

برای تغییر زبان و یا اضافه کردن زبان جدید به کیبورد گوشی اندروید تنها نیاز به چند کلیک ساده دارید که در ادامه بصورت کامل به شما آموزش خواهیم داد ؛

توجه : در این آموزش ما از گوشی سامسونگ با اندروید 9 استفاده کرده ایم از این رو شما می توانید با استفاده از این آموزش نحوه تغییر زبان کیبورد گوشی سامسونگ را آموزش ببینید. همچنین در سایر برندهای دیگر گوشی های اندرویدی این گونه است و اما در قالب و محیط کاربری متفاوت تر... .

1- برای تغییر زبان کیبورد گوشی اندرویدی باید ابتدا وارد منو شوید و از منو گزینه تنظیمات یا همان Settings را انتخاب کنید. کمی به سمت پائین اسکرول کنید تا به بخش general and input برسید. اینک بر روی آن کلیک کنید. (مطابق مرحله یک و دو آموزش بالا)

2- در پنجره جدید، بر روی On-screen keyboard کلیک کنید.

زبان کیبورد گوشی

3- در این بخش از تنظیمات گوشی، شما نام کیبوردهایی را مشاهده خواهید کرد که در گوشی شما نصب شده اند. اگر شما جدید گوش را خریداری کرده اید، کیبورد پیش فرض گوشی شما، متعلق به شرکت سازنده گوشی است که در این آموزش از آنجاکه ما در حال آموزش با استفاده از گوشی سامسونگ هستیم، طبیعتا کیبورد سامسونگ گزینه پیش فرض است. بر روی آن کلیک کنید.

زبان کیبورد

4- گزینه Language and types را انتخاب کنید.

زبان کیبورد گوشی

5- در صفحه باز شده، گزینه ای به نام Manage input language وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید زبان های فعال در گوشی را مشاهده و مدیریت کنید.

زبان کیبورد

6- هم اکنون می توانید زبان های مورد نظر را در کیبورد اضافه یا غیر فعال کنید. به همین سادگی!

زبان کیبورد


نحوه تغییر زبان آیفون

 نحوه تغییر زبان گوشی های آیفون نسبت به گوشی های اندرویدی، فرایند نسبتا آسان تری دارد. از این رو اگر شما تصمیم به تغییر زبان گوشی دارید، در ادامه این گزارش از نمناک شما را بصورت کامل و مرحله به مرحله آشنا خواهیم ساخت؛

1- در مرحله اول از منو کاربری وارد Settings شوید.

زبان گوشی

2- کمی به سمت پائین اسکرول کنید و بر روی گزینه General کلیک کنید.

زبان گوشی

3- برای تغییر زبان گوشی آیفون بر روی Language & Region کلیک نمائید.

تغییر زبان گوشی

4- بر روی iPhone Language کلیک کنید.

 زبان گوشی

 5- زبان گوشی مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی گزینه آبی رنگ بالا (Done) سمت راست کلیک کنید.

تغییر زبان گوشی

نحوه تغییر زبان کیبورد آیفون

برای تغییر زبان و یا اضافه کردن زبان جدید به کیبورد آیفون، همانند دیوایس های اندرویدی نیازی به انجام کارهای پیچیده نیست و شما می توانید تنها در چند کلیک ساده اقدام به انجام این فرآیند کنید. از این رو طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- از منو کاربری وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس گزینه General را انتخاب نمائید.

زبان گوشی

2- بر روی گزینه Keyboard کلیک کنید.

زبان کیبورد

3- بر روی گزینه Keyboards کلیک نمائید.

زبان کیبورد

4- در صفحه باز شده جدید شما می توانید زبان های موجود و فعال در کیبورد گوشی آیفون خود را مشاهده نمائید. اگر شما قصد اضافه کردن زبان فارسی را دارید، کافی می باشد از منو ذیل یعنی Add New Keyboard اقدام به اضافه نمودن گزینه Persian کنید.

زبان کیبورد

 

آموزش تصویری تغییر زبان گوشی و کیبورد در اندروید و آیفون

2.827
این مطلب مفید بود ؟1512
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی