چندی پیش در یک وبسایت مطلبی درج شده بود با عنوان "نرخ های فضایی تورهای خارجی در نوروز 96". باید گفت ...

این فضایی بودن نرخ ها صرفا مربوط به تورهای خارجی نبود و تورهای داخلی از قبیل تور کیش نیز با نرخ های شدیدا زیاد و غیر عادی عرضه شد. نرخ تور کیش در برخی از هتل ها برای اقامت 3 شب به بیش از 3 میلیون رسید که برای این مدت و این مسیر، به هیچ عنوان قابل قبول نیست! شاید بهتر بود عنوان مطلب به " تورهای مسافرتی در نوروز 96 سر به فلک کشید" تغییر می یافت.

تور کیش

این مسئله در مورد تورهای داخلی دیگر مانند تور مشهد نیز تا حد زیادی صدق میکرد و تورهای نوروزی مشهد مقدس با نرخ های بسیار بالا عرضه شد، در حالی که استقبال از تورهای نوروزی این مسیر در سال 96 با استقبال کمتری روبرو شد و بسیاری از ایرلاین ها و قطارها تکمیل نشدند و بسیاری از هتل خالی ماندند!
جهت بررسی نرخ ها کافیست به برخی از سایت های مرجع گردشگری تورهای داخلی مانند سایت ( تورکیش-تورمشهد ) مراجعه کرده و نرخها را مشاهده نمایید. اما سوال این است که چرا باید این تورم در نرخای نوروزی وجود داشته باشد؟ دلیل این کار، چارتری بودن پروازها و گارانتی بودن هتل ها از سوی آژانس های گردشگریست. زمانی که پرواز چارتر باشد و هتل گارانتی، تعیین نرخ در اختیار آژانس چارتر کننده است و با توجه به تقاضا، نرخ ها عرضه می شود.
 
تورهای نوروزی
 
به جرات میتوان گفت که نرخ تورم در تورهای مسافرتی از هر چیزی بیشتر است. شما چه چیزی میتوانید پیدا کنید که بین 1000 تا 500000 تومان در نوسان باشد. شاید باور نکنید نرخ پرواز کیش به تهران در اسفند 95 به 1000 تومان رسید در حالی که چند روز بعد در اوایل نوروز، پرواز تهران به کیش به 500000 تومان رسید! حتی نرخ تغییر در پروازهای خارجی کمتر از داخلیست به عنوان مثال تور تایلند در نوروز 96 به مراتب دارای تغییراتی کمتری نسبت به تورهای داخلی از قبیل کیش و مشهد و قشم بود. قطعا کنترل روی نرخ ها باید به صورت جدی انجام گیرد تا شاهد چنین اتفاقی نباشیم.

تورهای مسافرتی در نوروز سر به فلک می کشد!

55
این مطلب مفید بود ؟50
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی