مشهد
با سفر تابستانه به مشهد از جاهای دیدنی این شهر فوق العاده زیبا نهایت لذت را در کنار خانواده تان تجربه نمایید.

سفر تابستان به جاهای دیدنی مشهد

تقریباً تمامی گردشگرانی که به مشهد مقدس سفر می کنند، تا به حال جاهایی مانند:شاندیز، طرقبه، پارک ملت، کوهسنگی، پارک های آبی، پارک علمی، آرامگاه فردوسی و از این قبیل اماکن که معروف تر می باشند را دیده اند.

 در این مقاله اکثر جاهای دیدنی مشهد و تفریحگاه هایی که شاید تا به حال حتی به گوشتان هم نخورده باشد را معرفی می کنیم.

1-روستای ییلاقی جاغرق

در 21 کیلومتری جنوب غربی مشهد و در فاصله 7 کیلومتری جنوب غربی طرقبه روستایی به نام جاغرق موجود است که توسط روستا های عنبران، طرقدر، کردینه، تغاره و شاندیز محدود شده است. جاغرق دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و زمستان های سرد و تابستان های معتدل دارد. اقامت گاه های موقت و رستوران هایی نیز در حاشیه رودخانه یا به صورت جزیره در بخش های مختلف دره احداث شده که در فصل تابستان محلی مناسب را برای استراحت و تفریح گردشگران و دوستداران طبیعت مهیا کرده است. اگر به دنبال طبیعت ناب هستید بازدید از این روستا را فراموش نکنید.
دیدنی های مشهد

2- روستای زشک

یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف مشهد روستای زشک می باشد. روستای زشک در امتداد جنوب شرقی رشته کوه بینالود و در سرچشمه دره شاندیز و حدوداً در فاصله 20 کیلومتری از شهر مشهد قرار گرفته است.
تله کابین زشک، نخستین تله کابین منطقه شمال شرق کشور می باشد و از جمله طرح های گردشگری و در حال اجرای این منطقه بوده که به گفته کارشناسان، این پروژه می تواند در ماندگاری مسافران در شهر مشهد نقش بسیار زیادی ایفا نماید. پروژه تله کابین منطقه زشک شهر مشهد با قابلیت جابه جایی بین 8 تا 10 هزار نفر گردشگر در طول روز یکی از بزرگترین و مجهزترین پروژه های تله کابین در کشور تلقی خواهد شد. در صورتی که قصد سفر به شهر مشهد را دارید به شما توصیه می کنیم حتما از این منطقه خوش و آب و هوا نیز در مدت اقامت خود بازدید نمایید.
جاذبه های گردشگری مشهد

3-مناظر طبیعی بند گلستان

یکی از گردشگاه های مهم و با طراوت مشهد ، منطقه ی گلستان با جاذبه های طبیعی و مذهبی است. بند گلستان سازه ای آجری و عظیم است که بر ابتدای دره ی پر آب طرقبه و به فاصله 4 کیلومتری از آن جلب نظر می نماید. این بند تاریخی در دوره ی تیموری ساخته شده و با توجه به مرمت ها و بازسازی های اخیر هنوز زیبایی و استحکام خود را به مانند گذشته حفظ نموده است.
مشهد

4-ییلاق عنبران

ییلاق عنبران واقع در یک کیلومتری طرقبه که مناظر سرسبز و پوشش گیاهی مطلوب آن باعث خوشبو شدن این روستای زیبا گردیده و سبب نامگذاری این منطقه موسوم به عنبران شده است. مراکز پذیرایی حاشیه راه، باغات و چشم انداز های طبیعی و سایه های دلنواز و اطراق گا ه های خانوادگی، از مزیت های عنبران به شمار می آید.
مشهد

5-سرزمین موجهای آبی

یکی از جاهایی که مردم مشهد و مسافران به تعداد زیاد از آن بازدید می کنند سرزمین موج های آبی است. مجموعه فرهنگی ورزشی پارک آبی با عنوان سرزمین موجهای آبی، بزرگترین پارک آبی خاورمیانه به لحاظ وسعت و از نظر سرپوشیده بودن و همچنین از حیث امکانات در رده کاملترین پارک های آبی دنیا به شمار می آید.
این مجموعه با فراهم آوردن محیطی امن در خدمت سلامت جسمی و در طول آن سلامت روان تک تک افراد جامعه بوده و بی گمان یکی از قطبهای تفریحی کشور به شمار می آید. بی مثال بودن این مجموعه باعث گشته تا به تجربه ای دلچسب و به یاد ماندنی برای زائرین و مجاورین بارگاه ملکوتی آقا علی بن موسی الرضا (ع) فراهم آورد.
مشهد
 
 اگر علاقمند هستید که بقیه جاهای دیدنی مشهد را هم ببینید لطفا روی لینک زیر کلیک کنید :

جاهای دیدنی مشهد در تابستان را بیشتر بشناسید

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی