جلوگیری از پیری پوست
تحقیقات جدید محققان دانشگاه نیوکاسل خبر از کشف روش جدید جلوگیری از پیری پوست میدهد, با این روش از پیری پوست خداحافظی کنید.

روش جدید جلوگیری از پیری پوست

پیر شدن و ظهور چین و چروک های پوستی یکی از وحشتناک ترین کابوس ها برای خانم هاست!ما همیشه سعی می کنیم با کمک کرم ها و لوسیون های ضد چروک تا جایی که می توانیم ظهور این چروک ها را به تعویق بیندازیم غافل از اینکه شاید طرز زندگی کردن و عادت های مان دلیل پیر شدن ظاهرمان باشد! در ادامه با روش جلوگیری از پیری پوست آشنا شوید.

جلوگیری از پیری پوست

جلوگیری از پیری پوست

محققان دانشگاه نیوکاسل انگلستان برای اولین بار یک آنزیم متابولیک کلیدی را شناسایی کردند که در بخش تامین توان سلول های پوست انسان وجود دارد و ارتباط مستقیمی با پیری دارد.با افزایش سن فرد، طی فرآیندی که به کاهش انرژی زیستی مشهور است، باتری های موجود در سلول ها ضعیف تر شده و میزان رادیکال های آزاد مضر افزایش می یابد. نتیجه این فرآیند در پوست، ایجاد چروک ها و خطوط پیری است .

در این تحقیقات مشخص شد با افزایش سن، فعالیت یک آنزیم متابولیک موسوم به«Mitochondrial Complex II» در سلول های پوست، کاهش چشمگیری می یابد .

این آنزیم مولفه مهمی در فرآیند تولید انرژی در سلول ها است و کاهش فعالیت آن نقش مهمی در کاهش انرژی زیستی دارد .

در این تحقیقات میزان فعالیت آنزیم «Mitochondrial Complex II» در سلول های سطح زیرین پوست 27 داوطلب از سن 6 تا 72 سال اندازه گیری شد تا تاثیر افزایش سن بر میزان فعالیت این آنزیم مشخص شود .

در نتیجه این آزمایش مشخص شد فعالیت «Complex II» در سلول های سطح زیرین پوست شخص، با افزایش سن به شدت کاهش می یابد .

به اعتقاد محققان، علت این امر کاهش میزان پروتئین آنزیم است و این نوع کاهش پروتئین تنها در سلول هایی مشاهده می شود که تکثیر آن ها متوقف شده است .

این کشف جدید محققان را یک گام به تولید داروهای ضد پیری و مواد آرایشی جدید برای مقابله با کاهش فعالیت آنزیم Complex II ، نزدیک تر می کند .همچنین امکان درک بهتر فرآیند پیری سایر اندام های بدن را فراهم می کند و راهگشای درمان بیماری های مرتبط باسن، از جمله سرطان خواهد بود .

 

کشف روش قطعی جلوگیری از پیری پوست!

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب : پیری پوست
وبگردی